Co myslicie o hymnie Stomilu?

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Świder
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

HYMN

Post autor: Świder » pn 26 sty, 2004

Ja mysle ze to czlonkowie SSK powinni wybrac jakis hymn STOMILU zeby jak Stomil powstal zebysmy mieli czym go przywitac. Mysle ze pasuje ten hymn za czasow halexu tylko nieco zmieniony sa juz tu przyklady bo nic innego napewno niewymyslimy bo nikt nawet niechce. TRZEBA GLOSOWAC. KRUSZEK UMIESC SONDE ZOBACZYMY

gruby
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: czw 29 sty, 2004
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: gruby » czw 29 sty, 2004

NAJPIERW STOMIL A PÓZNIEJ O HYMNIE SIE POMYŚŁI !!

dalton
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: wt 16 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn City

Post autor: dalton » wt 16 mar, 2004

A jesli Stomil w ogule nie powstanie? Będzie miał hymn fanclub i kibiców ale klubu nie będzie :lol: trzeba załatwic narazie stomil a póżniej martwić się o hymn i inne pierdoły :d a myślał ktoś żeby może zrobic nowy klub od podstaw i wystartowac w b klasie?

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

HYMN

Post autor: THE CORE » śr 17 mar, 2004

ja też nie uważam żeby słowo PRUSKI było na miejscu. Coś takiego jest nie do zaakceptowania dla Polaka!!
A w kwesti Stomilu od B klasy to jest to jakieś wyjście. Patrzcie na Lechię Gdańsk. Oni startowali od B klasy i już są jedną nogą w 3 lidze! Rozmawiałem z v-c prezesem OKP i powiedział, że oni chętnie zmienią nazwę na Stomil ale muszą się upewnić, że nie jest zastrzeżona itp itd. Uważam, że gdyby im faktycznie zależało to już byśmy mieli swój klub w 4 lidze. Myślę, że OKP sprzeda swoją nazwę komuś kto sypnie kasą. I będzie kolejny Traveland, Jurand albo Pomoc Drogowa Olsztyn, A fee... :oops:

Zbyszek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 77
Rejestracja: sob 30 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Zbyszek » śr 17 mar, 2004

Tylko w zeby wystartowac w B klasie trzeba miec zawodnikow,gdzie trenowac gdzie grac,sprzet sportowy itp. itd. A skad na to wszystko wziać pieniadze :?:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 17 mar, 2004

można by spróbować połączyć się z Orłem lub Kormoranem
oni chyba nie byliby tacy wyniośli jak okp? :co:

Zbyszek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 77
Rejestracja: sob 30 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Zbyszek » śr 17 mar, 2004

Poczekajmy najpierw jaK sie sprawa potoczy z OKP.

dalton
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: wt 16 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn City

Post autor: dalton » śr 17 mar, 2004

a co tu czekac mi sie wydaje ze sprawy się jusz potoczyły jest runda wiosenna a okp jest nadal okp

Manio
Moderator
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: śr 05 lis, 2003
Lokalizacja: z domu

Post autor: Manio » czw 18 mar, 2004

A co myslice ze tak latwo wystartowac w b klasie nie porownujmy sie do Lechi to jest inne miasto i inni ludzie tam jest szacunek dla tradycji a nie jak u nas powstaje jakis OCHLAP za rezerwy i kibicow lechi jest wiecej niz nas

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 18 mar, 2004

Manio! Cieszę się, że jest w tobie tyle zapału :D
Myślę, że można poczekać jeszcze te pół roku a potem to chyba tylko faktycznie B-klasa.
Swoją drogą nie sądziłem, że będę miał jeszcze okazje zadebiutować w oficjalnych rozgrywkach ligowych :D

Manio
Moderator
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: śr 05 lis, 2003
Lokalizacja: z domu

Post autor: Manio » pt 19 mar, 2004

No i kto bedzie gral w tej b klasie i gdzie to sa najciekawsze pytania bo nikt nam nieda stadionu na ktorym gra teraz OKP jak nie zmienia nazwy to bedzie trzeba cos zrobic zeby jednak klub powstal czy to w 4 czy w b klasie ale to bedzie trudne i nie sadze zeby nam sie udalo

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pt 19 mar, 2004

Grać można boisku przy (chyba) Jeziornej, bo to boisko miejskie i użyczane jest klubom albo darmo albo za jakieś symboliczne pieniądze. A kto ma grać? No, w B-klasie to chyba tylko my forumowicze...

dalton
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: wt 16 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn City

Post autor: dalton » sob 20 mar, 2004

he he dla mnie jest to dobty pomysł ja bee obiecują cym juniorem znajdziemy sobie jakiegoś trenera i wystartujemy w lidze he he he :P

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 20 mar, 2004

Ze strony Ukiela wynika, że start w B-klasie wynosi około 1,5 tysiąca + ciuchy i buty.

Awatar użytkownika
Maniek^^
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 15
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maniek^^ » ndz 25 lip, 2004

Literka O
Literka K
Literka S
jak OKS

Moze być :D

marcin_mistrz
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004

Post autor: marcin_mistrz » ndz 25 lip, 2004

CHYMNEM MOZE BYC O WARMIO MOJA MIŁA A NA SRODEK WYCHODZI KOLEŚ Z TRABKA GRANA NA TRABCE A RESZTA SPIEWA

Cinek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: śr 17 wrz, 2003
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Cinek » ndz 01 sie, 2004

Hymn już jest od ładnych paru lat i nie sądze żeby ktokolwiek go zmieniał. OLSZTYŃSKI STOMIL PRUSKI KLUB.... Dla tych co kłapią że im się pruski niepodoba i się zwracają do historii przypominam, że na tych ziemiach żyli Prusowie.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » pn 02 sie, 2004

Fakt, i wszystko byłoby w porządku gdyby Stomil powstał w 945 r. Klub powstał jednak tysiąc lat później na już polskich ziemiach i został założony przez Polaków. W tej sytuacji śpiewanie o niejako pruskim klubie to idiotyzm.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 02 sie, 2004

Skomandus pisze:Czepiacie się szczegułów. Mieszkamy na Pruskich ziemiach i nikt tego nie zmieni. Dla przykładu podam, że Celtik Glasgow ma nazwe od dawnego plemienia Celtów, a nazwa kraju Szkocja pochodzi od plemienia Scotti, które przybyło z terenów Irlandii i zasiedliło tamte ziemie po Celtach. Oni utożsamiają się ze swoją historią i my też powinniśmy. Przypomne, że Prusowie żyli tu spokojnie do czasu przybycia Krzyżaków, ale to była Pruska ziemia i oni walczyli aż do śmierci z najeźdźcą który ich wybił prawie do pnia. My powinniśmy być dumni z tego, że mamy w hymnie odniesienie do walecznych Prusów i powinniśmy walczyć tak jak oni ze złem, które nasz klub i kibiców otacza. Przypomne, że już jedną bitwe mamy wygraną i nasz klub się odrodził, teraz czekają nas kolejne bitwy, w których będziemy pracować na naszą chwałe i szacunek innych klubów.
No po prostu żenada... Kilka faktów, które być może zainteresują niektórych:
1.
Skomandus pisze: Przypomne, że Prusowie żyli tu spokojnie do czasu przybycia Krzyżaków, ale to była Pruska ziemia i oni walczyli aż do śmierci z najeźdźcą który ich wybił prawie do pnia.
- przed Prusami żyli tutaj niejacy Warmowie (stąd nazwa Warmia - może słyszeliście). Jeśli więc mamy się odwoływać do prehistorii to kibicujmy Warmii Olsztyn a nie Stomilowi;
2.
Skomandus pisze:Czepiacie się szczegułów.
- Szczegóły?! (pisze się przez "ó") A ilu Polaków przelało krew, za to żebyśmy mogli sobie tutaj mieszkać?! Dla 40 milinów Polaków słowo "pruski" to nie żadne szczegóły!
3.
Skomandus pisze:Dla przykładu podam, że Celtik Glasgow ma nazwe od dawnego plemienia Celtów, a nazwa kraju Szkocja pochodzi od plemienia Scotti, które przybyło z terenów Irlandii i zasiedliło tamte ziemie po Celtach. Oni utożsamiają się ze swoją historią i my też powinniśmy.
- Ja także dla przykładu podam, że Polonia (np. Warszawa albo Lidzbark Warmiński) ma nazwę od dawnego plemienia Polan, a nazwa kraju "Polska" pochodzi od również tego plemienia, które przybyło z terenów obecnej Rosji i zasiedliło te ziemie. I z tą historią ja się utożsamiam.
4.
Skomandus pisze:My powinniśmy być dumni z tego, że mamy w hymnie odniesienie do walecznych Prusów
- jacy waleczni Prusowie? Skoro tacy oni waleczni to czemu wygineli setki lat temu? Waleczni to są Polacy, bo od tysiąca lat mimo starań swoich sąsiadów (między innnymi Prusaków właśnie!!!) istnieją i mają się dobrze!
5.
Skomandus pisze:Mieszkamy na Pruskich ziemiach i nikt tego nie zmieni.
- nie wiem jak Ty Skomandus, ale ja mieszkam na Polskich ziemiach, bo na Warmii, w Olsztynie. Podpis pod Twoim nickiem świadczy, że może jesteś z Żar w Lubuskiem, ale to też nie są pruskie ziemie. Na Warmii pisano po polsku dużo wcześniej niż pojawili się tu wąsaci prusacy ze swoją gotycką czcionką.

Pamiętajcie: "Historia magistra vitae est"!

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » wt 03 sie, 2004

Skomandus pisze: Mieszkamy na Pruskich ziemiach i nikt tego nie zmieni. .
Klub powiedzmy z "ziem pruskich", a klub pruski to dwie różne sprawy. Stomil to klub polski, czy to naprawdę tak trudno zrozumieć?

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » wt 03 sie, 2004

Co do wypowiedzi Nephilima , to racją jest że z ziem pruskchi a pruski klub.
Więc można zmienić Olsztyński Stomil Pruski klub .....
na Olsztyński Stomil z pruskich ziem

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » wt 03 sie, 2004

Własnie. Przez tyle lat było dobrze i nikt sie nie czepiał, a teraz wszyscy chcieli by go zmieniać.

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

HYMN

Post autor: V.N.A » wt 03 sie, 2004

Ten hymn to bardzo dobry pomysł, sam kiedyś o tym myślałem a nawet próbowałem napisać pare słów ale nie miałem do tego głowy. Dlatego kto to wymyślił niech weźmie się ostro do roboty aby zabrzmiał on jeszcze przed pierwszą kolejką!

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 03 sie, 2004

Zacznę od przeprosin. Faktycznie, wytykanie błędów ortograficznych, (które pewnie i mi się przytrafiają) jest nie na miejscu.
Ale to już koniec mojego kajania się. Pozostałe Twoje argumenty Skomandus można interpretować różnie. Ja, jako Polak, interpretuję je na korzyść Polski.
Owszem, ludzie mylą pojęcie "pruski". Naturalnie, że to słowo oznaczać może i plemię i państwo w Europie. Ale znakomita większość ludzi w Polsce utożsamia to słowo z germańskim państwem, które dokonało rozbioru Polski. I tak już jest, jeśli uważasz inaczej to należysz do mniejszości. Dam Ci taki przykład: Tobie być może słowo "marchewka" kojarzy się z piękną kobietą, ale większości kojarzy się z jadalnym korzeniem pewnego popularnego warzywa. I tak samo ze słowem "pruski".
To, że Warmowie to plemię pruskie i to, że przed nimi żyli tutaj Estowie w moim mniemaniu świadczy na korzyść moich argumentów. Proszę bardzo, o tutejszych Estach wszyscy już zapomnieli, a Warmowie użyczyli swojej nazwy Warmii, POLSKIEJ krainie historycznej. I nic nie znaczy tu fakt, że należeli oni do większej grupy etnicznej Prusów.
Kolejna sprawa tyczy Polaków, którzy zginęli walcząc o te ziemie. Tylko z pozoru nic nie łączy tego z Prusami (może moja myśl była ciut-ciut zagmatwana). Jeśli przymiotnik "pruski" oznacza monarchię pruską a nie plemię (a tak jest postrzegany przeze mnie [i jestem o tym głęboko przekonany] niemal wszystkich Polaków) to ma skojarzenia wybitnie pejoratywne. Po za tym Polacy gineli również z rąk pogańskich Prusów, o których jak sądzę myślisz. Tylko, że to było jakieś osiemset lat temu... Wszak to dlatego próbowali się wyręczyć Krzyżakami.
Nie zgodzę się, też że Polacy nie walczyli z plemionami pruskimi. To niby dlaczego wezwali Krzyżaków? Właśnie, że walczyli i szło im kiepsko, więc postanowili się wyręczyć Krzyżakami. A co z tego wyszło wszyscy wiemy... Zresztą przed Krzyżakami z Prusami walczyli cystersi. Tak na marginesie to pobici Krzyżacy dali początek Prusom Książęcym, które po pewnym czasie przeistoczyły się w Prusy (nazwijmy je) "właściwe", które niemile zapisały się w naszej, polskiej, historii.
A teraz odnośnie pruskości nazwy Olsztyna. To, że nazwa Warmii pochodzi od plemienia Warmów sam już powiedziałm. Nie jest ważne od czego nazwa pochodzi. Chyba ważniejsze jest, że została spolszczona i obecnie kojarzy się wyłącznie z polską krainą historyczną - Warmią. A Prusy nie. Mnie w szkole uczono, że Olsztyn założył Jan z Łajs (trudno powiedzieć czy to był Polak, Niemiec czy Prusak - w średniowieczu pojęcie "narodowości" było tak abstrakcyjne jak dzisiaj pojęcie "plazmy" dla zwyłego śmiertelnika). Uczono mnie też, ża nazwa Olsztyna pochodzi od olch, które tu rosły. Bajka? Pewnie tak, ale tak samo bajką jest wywodzenie nazwy Allenstein z języka staropruskiego. Nasze miasto uzyskało prawa miejskie w 1353 roku i wedle średniowiecznych realiów Olsztyn powstał zapewne niewiele wcześniej.
Sorry, ale zabawne jest to, że nazwę Krakowa i Wisły wywodzisz z języka celtyckiego. Jak to się mówi "gdzie Rzym, a gdzie Krym"... Język polski ma wiele obcych naleciałości. Ale o celtyckich jeszcze nie słyszałem. Nad Wisłą, mniej więcej na terenie obecnej zachodniej Małopolski, żyło onegdaj plemię Wiślan. I raczej z tym plemieniem utożsamiałbym nazwę rzeki. Kolejna dygresja: gdyby Wiślanie nie zostali pobici przez Morawian to być może zmierzyliby się z Polanami i dzisiaj żylibyśmy w "Wiślandii" a nie w Polsce.
Reasumując: dla mnie"pruski" i "niemiecki" to to samo. To dlatego, że to co dzisiaj nazywamy (i cały świat w ślad za nami) Warmią i Mazurami przed II wojną nazywane było Prusami Wschodnimi (zdaje się "Ostpreussen"?). O ile polskość Mazur budzić może pewne wątpliwości u totalnych sceptyków, to jednak takie wątpliwości nie dotyczą Warmii. Tobie Skomandus nie muszę przypominać tego, że Warmia należała do Królestwa Polskiego od 1466 roku, bo jesteś obeznany w historii (może też jesteś historykiem?), innym jednak być może należała by się taka mała lekcja historii.
Ja słowo "pruski" jednoznacznie kojarzę z niemiecką bytnością na tych ziemiach. Nie wnikam czy była to okupacja czy nie ale faktem jest, że Prusacy (czy Niemcy, jeśli ktoś woli) zdobyli te ziemie agresją!! Chyba nie zaprzeczysz, że I rozbiór Polski był agresją? Do rozbioru Warmia, a więc i Olsztyn, należały do Polski.
Ponadto, nawet jeśli czysto hipotetycznie założyć, że te ziemie były (bo chyba już nie są) pruskie to i tak nie ma to żadnego znaczenia dla Stomilu, bo to polski klub! Założony w 1945 roku, na ziemiach należących w tamtym momencie do Państwa Polskiego, należących również i w tym momencie do niepodległego Państwa Polskiego. Założony przez Polaków i dla Polaków.
Sądzę (a mój pogląd w tej materii jest bliski pewności), że 15 lipca 1945 roku żaden z założycieli klubu Warmiak, który był prekursorem Stomilu nie był ani Prusakiem, ani Niemcem, że wszyscy Oni byli Polakami, że nikt z Nich nie życzyłby sobie aby świeżo przez Nich założony klub był postrzegany jako niemiecki lub pruski (czy rosyjski, czy litewski, czy ukraiński, czy chiński, czy jakikolwiek inny), że w Stomilu nie grał ani nie działał nigdy żaden Niemiec, że gdyby nie daj Panie Boże, kiedyś wrócili tutaj Niemcy to po Stomilu by ślad nie pozostał, bo uznali by go za polski klub, że żaden kibic "odrodzonego" Hindenburga Allenstain (tfu!) nie śpiewałby "nasz polski klub wspaniały"...
Żal mi, że my Polacy nie potrafimy być dumni z naszej historii tylko wciąż szukamy fascynacji u obcych. A najbardziej mi smutno, że szukamy natchnienia u Niemców, którzy jeszcze 60 lat temu tępili (fizycznie!) wszelkie przejawy polskości tutaj...
I na koniec teatralnie dramatyczne wyznanie. Uwielbiam Stomil i zrobię wszystko aby był on postrzegany jako polski klub, ale jesli kiedykolwiek Stomil (mam na myśli raczej kibiców a nie klub jako instytucję) wyprze się swojej polskości to odejdę od niego, bo Polskę kocham najbardziej!
Nie godzę się na żadne wzmianki o rzekomej pruskości Stomilu!!! Czy to w formie piosenek, czy żartów, czy w jakiejkolwiek innej.
p.s. w "hymnie" wystarczy zmienić słówko "pruski" na "polski" lub "warmiński" i bedę spokojny i szczęśliwy.

Pozdrawiam !!

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » wt 03 sie, 2004

Moim zdaniem to ten stary troche zmieniony jest spoko !!! nie tworzyć nowy chyba że jakaś osobowość która stworzy nowy od Serca i się przyjmie to też nie będzie żle !!! :D

ODPOWIEDZ