Polska a mistrzostwa swiata

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
SNICKERS
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: wt 21 wrz, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Polska a mistrzostwa swiata

Post autor: SNICKERS » wt 12 paź, 2004

Pomalutku się zbliżają kolejne mistrzostwa świata...no i jak to będzie ?? Wejdziemy - Nie wejdziemy, Opadniemy - Nie odpadniemy ?? Nie potrzebne skreślić... :?

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » wt 12 paź, 2004

Tego jak będzie to nie wie chyba nikt. Nawet jeśli jakimś cudem awansujemy to raczej nie odegramy tam istotnej roli.

Czas najwyższy zmienić polski styl gry- kopnij na uwolnienie do przodu, a może ktoś cos z tym zrobi- bez ładu i składu.

Smutne ale prawdziwe. :roll:

SoNy
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 128
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Nagórki

Post autor: SoNy » wt 12 paź, 2004

Niestety ja tez uwzzam ze duzej roli w mistrzostwach swiata nie odegramy...zeby byly sukcesy trzeba duzo w Polsce zmienic a na to sie na razie nie zanosi - a szkoda...

Józio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: sob 26 cze, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Józio » wt 12 paź, 2004

Ja myśle że zajmiemy 2 miejsce w tabeli i zagramy wtedy w barażach. ENGEL jak wróci to wtedy możemy myśleć o dobrym miescu na mistrzostwach.

Awatar użytkownika
Swider
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004
Lokalizacja: Prusy Wschodnie.

Post autor: Swider » wt 12 paź, 2004

a moze jeszcze anglie tak jak kiedys na wembley ogramy?:D i pojdziemy sladami grecji zdobywajac miszczostwo swiata ;) podobno w pilce wszystko jest mozliwe :D :D

cassgox
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 25 paź, 2003

Post autor: cassgox » wt 12 paź, 2004

Swider pisze:a moze jeszcze anglie tak jak kiedys na wembley ogramy?:D i pojdziemy sladami grecji zdobywajac miszczostwo swiata;)podobno w pilce wszystko jest mozliwe:D:D:D
.... a Janasa bedziemy nosić na rękach i bedziemy uważać go za Boga..... 8)

O czym tu ja mówie , przecież to nierealne... :wink:

SoNy
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 128
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Nagórki

Post autor: SoNy » wt 12 paź, 2004

z tegho co ja wiem Grecja nie zdobyla mistrzostwa swiata lecz europy .....hehehe....ale to i tak szczegol bo moim zdaniem za kadencji Janasa jest to nierealne chociaz bardzo bym tego chcial... :?

Awatar użytkownika
SNICKERS
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: wt 21 wrz, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: SNICKERS » śr 13 paź, 2004

Realnie patrząc to szanse na drugie miejsce w grupie mamy i to bardzo wysokie, potem to się może jush wiele wydarzyć. W barażach albo trafimy na lepszego przeciwnika albo jush na samych mistrzostwach przejadą po nas jak po szutrówce. Wyjść z grupy <eliminacyjnej> :wink: to napewno wyjdziemy, ale potem ... potem to zobaczymy za rok ... :wink:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 13 paź, 2004

Józio pisze:ENGEL jak wróci to wtedy możemy myśleć o dobrym miescu na mistrzostwach.
To znaczy ostatnim w grupie, po wcześniejszym blamażu z drużyną z Azji?

Zastanówmy się czy lepiej dostać po dupie już w eliminacjach czy grać w barażach i wypaść w nich jak Węgrzy 6 lat temu (1:7 i 0:5 z Jugosławią).

HuHo
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: czw 19 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Jaroty

Post autor: HuHo » śr 13 paź, 2004

Nom moze kiedys kiedys Polska sie doczeka sukcesów w piłce noznej ale pierw musimy sie pozbyc.... Grzegorza The Wood z kadry i to bedzie sukces nr 1 Polskiej piłki :D

kru

Post autor: kru » czw 14 paź, 2004

kru & Misheq Company również byli w Grawitacji, jednakże napór tłumu spowodował naszą ewakuację do mnie na TV :wink:

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » czw 14 paź, 2004

nasza reprezentacja pokazała że nie jest taka zła jak ją przegląd sportowy maluje... wygrana z irlandią, austrią i walią cieszy, o ale to nie jest anglia pprzeciez. anglia należy do najlepszych na świecie i przegraną z nimi nie wstydziła by sie pewnie nawet brazylia, a u nas w kraju odrazu mistrzostwo świata chciano by zdobyć. pozatym z anglia przegralismy po walce i ładnej bramce żurawskiego-niektórzy to wróżyli pogrom. A.-nie wiem dla czego uważasz(moze uważałeś 8) ), ze nasi graja na wyjazd kto dorwie piłke na polu karnym. za selekcji Bońka powstały pewne stareotypy. od meczu z irlandią widać ze nasi powoli uczą sie ataku pozycyjnego, mają bardzo dobre proste podania ze środka pola które otwieraja droge do bramki naszym napastnikom. co do obrony osobiscie uwazam za dobre posuniecie powrót hajty do obrony i nie chce mi sie tego argumentowac bo sprawa oczywista ze byl potrzebny, a kolega rząsa musi pocwiczyc wykopywanie pilki :) krzynówka i frankowskiego tez nie bede komentował bo tez kwestia oczywista :wink:

Awatar użytkownika
Swider
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004
Lokalizacja: Prusy Wschodnie.

Post autor: Swider » czw 14 paź, 2004

nie ma co po porazce z anglikami zwatpilem w sile poskiej reprezentacji ale teraz widze ze jednak cos z niej jeszcze moze byc... najwazniejszy bedzie rewanz z anglia...

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » czw 14 paź, 2004

pietraszka pisze:nasza reprezentacja pokazała że nie jest taka zła jak ją przegląd sportowy maluje... wygrana z irlandią, austrią i walią cieszy, o ale to nie jest anglia pprzeciez. anglia należy do najlepszych na świecie i przegraną z nimi nie wstydziła by sie pewnie nawet brazylia, a u nas w kraju odrazu mistrzostwo świata chciano by zdobyć. pozatym z anglia przegralismy po walce i ładnej bramce żurawskiego-niektórzy to wróżyli pogrom. A.-nie wiem dla czego uważasz(moze uważałeś 8) ), ze nasi graja na wyjazd kto dorwie piłke na polu karnym. za selekcji Bońka powstały pewne stareotypy. od meczu z irlandią widać ze nasi powoli uczą sie ataku pozycyjnego, mają bardzo dobre proste podania ze środka pola które otwieraja droge do bramki naszym napastnikom. co do obrony osobiscie uwazam za dobre posuniecie powrót hajty do obrony i nie chce mi sie tego argumentowac bo sprawa oczywista ze byl potrzebny, a kolega rząsa musi pocwiczyc wykopywanie pilki :) krzynówka i frankowskiego tez nie bede komentował bo tez kwestia oczywista :wink:
Chyba mnie nie zrozumiałeś, ale mimo wszystko zdania nie zmienię, ta drużyna gra słabo, bez głowy. Braków w wyszkoleniu nie da się nauczyć w 2 mecze. Pozdrawiam.

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » czw 14 paź, 2004

A. pisze:Chyba mnie nie zrozumiałeś, ale mimo wszystko zdania nie zmienię, ta drużyna gra słabo, bez głowy. Braków w wyszkoleniu nie da się nauczyć w 2 mecze. Pozdrawiam.
no cóż nie ma drużyny idealnej :roll:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 14 paź, 2004

pietraszka pisze:... od meczu z irlandią widać ze nasi powoli uczą sie ataku pozycyjnego, ...
Jaki atak pozycyjny? Wszystkie bramki po kontrach, ewentualnie podaniach z głebi pola.
Z Austrią dwa stałe fragmenty i kontra.
Z Anglią też chyba kontra - nie pamiętam już, więc może się mylę.
Z Irlandią Płn. z rogu i dwie kontry.
No i gdzie tu jakiś atak pozycyjny?
Cieszmy się z wyników, ale martwmy stylem. Bo Litwa też jest niepokonana na razie, ale czy to znaczy, że mają jakieś szanse na awans? Raczej ich szczęście się skończy, a kiedyś i nasze, przy takiej grze, też niestety.
Niech się wiedzie Janasowi jak najlepiej, ale nie widzę u niego żadnego planu. A może w tym szaleństwie jest metoda!? Oby!

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » pt 15 paź, 2004

Bzdura. Nie ma żadnego planu. Chaos i przypadek. Mecz z Walią to wspaniały przykład na to, że można grać bardzo słabo i wygrać mecz. Choć z drugiej strony dawniej bywało, że kadra grała całkiem składnie, ale bardzo nieskutecznie. Inna sprawa, że trafiliśmy do bardzo słabej grupy, ale i tak cieszy skuteczność. Ważne aby ją utzymać. Anglicy też nie błyszczą, podejrzewam więc, że w rewanżu w Walii mogą stracić punkt. A wówczas w meczu z Anglią znów jak 30 lat temu będziemy grali o "zwycięzki" remis. Ciekawe tylko jak długo jeszcze Frankowski będzie musiał udowadniać, że powinien wybiegać w podstawowym składzie?

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 15 paź, 2004

Słuchajcie, ja się znam na piłce i jestem w tym w miarę obcykany, ale nie jestem pewien, czy któraś z drużyn - zajmująca w końcowej klasyfikacji drugie miejsce - nie awansuje bezpośrednio do finałów MŚ 2006
:?: :?: :?:

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » pt 15 paź, 2004

Ifryt pisze:Słuchajcie, ja się znam na piłce i jestem w tym w miarę obcykany, ale nie jestem pewien, czy któraś z drużyn - zajmująca w końcowej klasyfikacji drugie miejsce - nie awansuje bezpośrednio do finałów MŚ 2006
:?: :?: :?:
Dwie (czy 3?) drużyny z drugich miejsc w grupach europejskich z najwyższym dorobkiem punktowym awansują bezpośrednio... Więc jest o co walczyć.

PS. Pietraszka, :brawa: za avatar... :twisted:

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » sob 16 paź, 2004

2 miejsce jest nasze :twisted: po meczu z Walia jestem tego pewien

Kibic_13
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 29
Rejestracja: sob 25 wrz, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kibic_13 » sob 16 paź, 2004

2 miejsce nasze jest :!: A moze i pierwsze :?: :P 1 pkt. straty do Anglii, 4 pkt. przewagi nad Austrią (remis z Irlandią Pn. :lol: ) Taktyka z wprowadzaniem Franka na zmeczonych przeciwnikow jest skuteczna :!: Nich Włodarczyk zmęczy obrońców, Janosik wstawi Franka i mecz wygrany :!: :lol: No i bardzo udany powrót do kadry "Taty" Kałużnego. A co bście powiedzieli na ustawienie Żurawia na ofensywnej pomocy a Franka z Włodarczykiekm na ataku :?:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 16 paź, 2004

pietraszka pisze:hmm... jak to nie ma żadnego planu :?: :!: skoro wygrywa mecze to wkoncu chyba ma jakies plany mi sie wydaje. albo moze na zgrupowaniach grają tylko w dziada :?: kiedys nasi grali na wyjazd czyli kto ja tam dorwie niech ładuje. teraz widac ze nasi nie ograniczają się z posiadaniem piłki tylko do swojej połowy, potrafią piłke w środku przytrzymac, rozegrać kilka bezpośrednich podań bez straty i już sie znajdują pod polem karnym. moze nie idzie im to idealnie, ale podania z obudwu flanek chyba pare razy dały efekt...(nie wszystkie bramki padały z kontr, bądź z stałych fragmentów) pozdro pozdro
No, sorry, ale chyba oglądamy dwie różne reprezentacje.
Żeby było jasne: ja się bardzo cieszę, że nasi wygrywają, ale gry to u nich nie ma żadnej.

A propos awansów:
Awansują wszyscy zwycięzcy osmiu grup. Z drużyn, które zajmą drugie miejsca awansują bezpośrednio dwie. To będą te, które będą miały najwięcej punktów i najlepszy bilans bramkowy, ale liczony tylko z meczy z pierwszą, trzecią i czwartą drużyną w tabeli grupy. Pozostałe sześć drużyn zagra w trzech parach barażowych.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » sob 16 paź, 2004

Skomandus popieram w 100% Żuraw i Franek powinni grac ciagle razem bo rozumieja sie swietnie! Włodarczyk jest sredni jak na Lige a w reprezentacji spisuje sie conajmniej kiepsko :? O Derwniaku juz nawet niewspomne :lol: Krzynówek to chyba najlepszy w tej chwili Polski piłkarz , Kałużny powraca w wielkim stylu,Kosowski rówznież powoli odbudowuje forme, Baszczyński gra swój równy poziom reszta ekipy tez niegra zle ale nierozumiem co w kadrze robi Rzasa,Lewandowski,Rasiak... To sa takie polskie gwiazdeczki. Janas chyba przejrzal na oczy i wie jak teraz ustalac sklad. Reprezentacja chyba znow wychodzi na prosta...

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » ndz 17 paź, 2004

THE Core, a czy mógłbym Cię prosić o podanie źródła, z którego zaczerpnąłeś dane na temat zasad awansu z grup europejskich ??
W telegazecie na przykład nie napisali.

Oudiran

Post autor: Oudiran » ndz 17 paź, 2004

przy takiej formie jak mamy damy rade i na mistrzostwa pojedziemy i wtedy mam nadziej sie pokazemy z dobrej strony !!!!

Zablokowany