Naprawde warto

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Naprawde warto

Post autor: THE CORE » pt 04 lut, 2005

Zaczynam nowy wątek mając nadzię, że przyda się nam wszystkim na coś. Wszak jesteśmy wyjątkową mieszanką. Róznimy się wiekiem, upodobaniami i doświadczeniem, więc możemy przekazać sobie wiele ciekawych rzeczy.

Po tym patetycznym wstępie czas na szczegóły. Pomyślałem sobie, że w tym wątku moglibyśmy rekomendować innym ciekawe, godne polecenia naszym zdaniem rzeczy. Jakie? Wszystkie! Interesujące xiążki, ciekawe filmy, dobre płyty, fajne miejsca. Jak ktoś chce polecić swój wypróbowany przepis kulinarny to też, a jak!

Skoro wymyśliłem temat to zacznę.
Ostatnio czytałem "PRL - Punk Rock Later" Lizuta. Xiążka skłądająca się tylko z wywiadów z muzykami z rockowego undergroundu lat 80-tych. Największe wrażenie wywarł na mnie Kazik Staszewski. Po raz kolejny udowodnił, że jest najinteligentniejszym polskim artysta przełomu stuleci.
Dobry film to "Ocean's Twelve". Już pierwsza część podobała mi się, w czym duża zasługa znakomitej muzyki. W 2. części muzyka nadal jest znakomita. Fabuła, oczywiście też. A gwiazdy są upchane jak sardynki w konserwie. Grają Julia Roberts, Brad Pitt, Mat Damon, Georg Clooney, Andy Garcia, Bruce Willis i dwóch kolesi których nazwisk nie znam nawet z błędami(jeden to gościu z "Taxi", a drugi grywał w serialu "Przyjaciele").
Niestety żadnej ciekawej płyty ostatnio nie słyszałem, dlatrego z polecanim płyt wstrzymam się aż uda mi się zdobyć muzykę z "Ocean's Twelve".

Pojezierski
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1020
Rejestracja: sob 06 mar, 2004
Lokalizacja: Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Pojezierski » pt 04 lut, 2005

Jeśli ktoś będzie zamawiał Pizze z TelePizzy , to polecam Carbonarę
KLASYK 8) :wykrzyknik:

wyder1987
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 72
Rejestracja: czw 08 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Hamburg

Post autor: wyder1987 » sob 05 lut, 2005

A ja mam lige polską do fify 2004, jak by ktoś był zainteresowany to proszę na priv.

adioks
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 01 lis, 2003
Lokalizacja: Dolina Drwęcy

Post autor: adioks » sob 05 lut, 2005

Polecam:

:arrow: Ksiazke Mario Puzo "Ojciec Chrzestny" - bo jest jeszcze lepsza niz film, zabawna i trzymajaca w napieciu;
:arrow: Ryz z bananem i jogurtem- bo latwo to zrobic, a jest za..biscie smaczne;
:arrow: piwo Zubr- bo jest tanie i dobre;
:arrow: klub Paradoks w Szklarskiej Porebie -gdyby ktos byl, to sa naprawde niezle imprezy, a poza tym znaja juz tam chlopakow z Olsztyna :wink: ;
:arrow: i jeszcze cos, gdyby ktos z Was chcial przez przypadek obejrzec film "Zatancz z Nia" z Jennifer Lopez, to polecam NIE OGLADAC :!:

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » sob 05 lut, 2005

A ja polecam:

:arrow: włoską kuchnie
:arrow: skandynawskie telefony
:arrow: niemieckie samochody
:arrow: sportowe gry
:arrow: szwajcarkie banki, kliniki, scyzoryki i zegarki
:arrow: narty atomic c9 plus
Ostatnio zmieniony ndz 06 lut, 2005 przez Ol(S)ztynianin, łącznie zmieniany 1 raz.

Józio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: sob 26 cze, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Józio » sob 05 lut, 2005

No to tak:

:arrow: wszystkim polecam mój patent na dobrą kanapke z serem przepis bardzo łatwy: bułka z masłem (lub bez) na to ser żółty (najlepiej nie hohlanda) Ketchup, dużo piepżu, papryki, chili i czosnku.

:arrow: polecam komedje Mafia strasznei powalony bo co minute są jakieś motywy ostre i jest śmieszna.

:arrow: Pizze Szef lub Italiane w pizzeri Tino

:arrow: Komunikator internetowy Gadu-Gadu :)

:arrow: strony w necie: www.hattrick.org, www.kurnik.pl, www.stomil.olsztyn.pl

:arrow: Przepis na fajny napuj ale niepamiętam dobrze moge sie pomylić: 1 litr pepsi, 1litr napoju gazowanego cytrynowego, 1 litr napoju gazowanego pomarańczowego to wszystko wymieszać i kupić 1 lub 2 cytryny pokroić na plasterki i wrzucić do napoju.

:arrow: Gre dsj3 8)

:arrow: Książke: Przygody Sherlocka Holmesa (najlepsza książka jaką chyba czytałem)

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » ndz 06 lut, 2005

Książka : "Stary człowiek i morze" :D
Film: " Basen"
Program TV : Eurosport albo Polsat Sport
Serial: M jak miłość :D

GOFRY DELIKATNE:

Na 6 gofrów : ok. 120 g margaryny (ewentualnie masła) ; 50 g cukrku ; ok 125 g mąki ; 3-4 jajka ; cukier waniliowy ; 4 łyżki słodkiej śmietany ; łyżka margaryny do smarowania ; cukier puder

Przepis:
Margaryne, Cukier, Mąke, Jajka , Cukier Waniliowy i śmietanke ubijamy w misce przez 2 min., az powstanie kremowe, gładkie ciasto. Następnie rozgrzewamy gofrownice , poczym smarujemy ją margaryną. Wlewamy dwie łyżki ciasta do formy i zamykamy pokrywe. Gdy lampa w gofrownicy zgaśnie oznacza, że wafel jest upieczony. Na koniec posypujemy pudrem. I gotowe 8)

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » ndz 06 lut, 2005

MYSLE ZE WARTO PRZECZYTAC KSIAZKE WOJCIECHA EICHELBERGERA PT.,,POMOZ SOBIE,DAJ SWIATU ODETCHNAC,,NA ROLUZNIENIE PROPONUJE KSIAZKE MALGORZATY MUSIEROWICZ PT.,,OPIUM W ROSOLE,,NO I NIESMIERTELNY,,STARY CZLOWIEK I MORZE,,
A CO NA PRAWDE WARTO?PRZEDE WSZYSTKIM BYC SOBA :wink:
DALEJ TO KUCHNIA CHINSKA,TAJSKA...PERFUMY(ISSEY MIYAKE,CZARNY ADIDAS),POZYTYWNIE NASTAWIONY DO SWIATA..ALE NAJWAZNIEJSZE TO ISC TERAZ NA BROWAR :D
ACHA I SKRECIC SOBIE FILISA TEZ JEST NA PRAWDE WAZNE:)

Luka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 263
Rejestracja: pt 30 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Luka » wt 08 lut, 2005

Harlan Coben - mistrz gatunku! Kolejne części przygód Myrona , agenta sportowego połykam na śniadanie:)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 12 lut, 2005

Mam coś dla tych, którzy mają już dość popowej sieczki w RMF i Zetce i hiphopowej młócki w Radiostacji.
Miłośnicy ostrego grania znajdą sporo ciekawych rzeczy w... Polskim Radiu Bis (też byłem w szoku). A jak siedzę w internecie to na okrągło słucham jazzu z DR Jazz (duńska rozgłośnia - muzyka "palce lizać").

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » sob 12 lut, 2005

A ja na winampie 6.0 znalazłem rosyjskie radio internetowe. I powiem ze ich muzyka ludowa, pop czy disco polo jest lepsze od naszych gatunków. Polecam.

Przepis na znalezienie tego radia:

Trzeba zaznaczyć specjalny przycisk w winampie a tam wyświela sie wszystkie internetowe televizje oraz radia. klikamy na radio i wpisujemy tzn część słowa "rus" wyskakuja 2 radia rosyjskogenne. I wybieramy jedno z nich i mamy super muze.

A teraz moja drugie radio którego słycham jak jestem u babci bo stary odbiornik. Ten taki podłóżny radziecki. Właczamy go i leci stara muzyka : Alibabki, Jantar i Sojka i pare innych starych piosenek bo ludzie tam dzwonia i zamawiaja. Bo tam tylko obiera Polskie radio 1

Kamyk
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: śr 29 paź, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Tczew

Post autor: Kamyk » pn 21 lut, 2005

Moje rekomendacje:
- ksiazki: Dan Brown, Harlan Coben, w szczegolnosci poelcam ksiazke Dana Browna "Anioly i demony"
- filmy: "Swieci z Bostonu", "Eurotrip", "Football Factory"
- strony www: www.shoutcast.com, www.90minut.pl, www.joemonster.org, www.ds.art.pl
- kluby w 3miescie: Sfinks, Mandragora (dla osob lubiacych muzyke elektroniczna)
- gry na pc: Beachlife, Hitman, Soldier of Fortune.

Kaczan
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: pt 22 paź, 2004
Lokalizacja: Made iN POLand
Kontakt:

Post autor: Kaczan » pn 21 lut, 2005

Ja poleciłbym film ktorym mam na kompie i ogladalem 4 razy fil ten zwie sie A night at the Roxbury (noc w roxbury) wywaloona komedia :D i bardzo fajna muzyka (kilka hitow wlasnie z tego filmu) a z dan to wlasnoreczna pizze na omlecie :D:D robicie normalnego omleta i na to ser pieczarki jakies peperoni czy kielbase cebulka i Mioodzio :D

Oudiran

Post autor: Oudiran » pn 21 lut, 2005

A ja polecam filmy man in black 1,2,3 , dirty handz 1,2 , area08 oraz style wars filmy na pelnym wypasie a tematyka wiadoma :)



ART DE RUE

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 21 lut, 2005

:roll:
Ostatnio zmieniony ndz 30 kwie, 2006 przez Ol(S)ztynianin, łącznie zmieniany 2 razy.

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » pn 21 lut, 2005

A czy jakiegoś fana twórczości S.Kinga tu znajdę? :wink:

Osobiście polecam to co w/w Pan pisze, no może nie wszystko, ale jeśli lubicie powieści grozy to: Miasteczko Salem, Sklepik z marzeniami, Lśnienie, Christine, Cmętarz dla zwierząt.

Jeśli chodzi o muzę to jako maniak techno polecam coś z tego gatunku, mianowicie utwory niemieckiej grupy: RMB - może słyszeliście kiedyś kawałki typu: Reality, Spring, Redemption, Break the silence - jeśli nie to możecie to zmienić :wink:

Jeśli chodzi o filmy, to przede wszystkim twórczość Pana Tarantino: Pulp Fiction, Kill Bill, Wściekłe psy. Nie ma jednak jak komedie Barei: Miś itd.... :lol:

Polecam też wieczorne mycie zębów i zakładanie czapki zimą :wink: :lol:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 21 lut, 2005

Zakładając temat przyjąłem zasadę, że nie będę komentował tego co polecają inni. Bo wiadomo, że każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje. I tak pewnie by pozostało gdyby nie pojawił się wpis Stefana.
stefan pisze: Moje rekomendacje:
gra komputerowa: Mafia, Ojciec Chrzestny (jak wyjdzie)
:hahaha:

Wobec tego zrobię jeden jedyny wyjątek i skomentuję to tak:
A ja polecam: loty na Marsa (jak będą możliwe), mleko w patykach (jak ktoś je wynajdzie) i batoniki nadziewane plutonem (jak tylko pojawią się w sklepach).
Specjalne pozdrowienia dla Stefana.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » wt 22 lut, 2005

:roll:
Ostatnio zmieniony ndz 30 kwie, 2006 przez Ol(S)ztynianin, łącznie zmieniany 1 raz.

Kaczan
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: pt 22 paź, 2004
Lokalizacja: Made iN POLand
Kontakt:

Post autor: Kaczan » wt 22 lut, 2005

A propo pana S.Kinga ogladalem film :D Na podstawie jego ksiazki pod tutulem Lsnienie ten film byl poprostu wypasiony :D

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » wt 22 lut, 2005

Kaczan pisze:A propo pana S.Kinga ogladalem film :D Na podstawie jego ksiazki pod tutulem Lsnienie ten film byl poprostu wypasiony :D
Z tym, że książka zawsze jest lepsza od filmu i nawet najlepsza ekranizacja nie jest w stanie w 100% oddać klimatu książki. Ale mam pytanko: którą ekranizacje oglądałeś? Tą z lat 70 czy tą 4,5 h z 2002? 8) - jeśli chodzi o tą pierwszą to znacznie różni się od książki, natomiast ta druga jest zdecydowanie lepsza i prawie w 100% zgodna z książką (sam Stefcio miejszał w tym palce), ale i tak co book to book i tego nie można kwestionować :wink:

Oudiran

Post autor: Oudiran » śr 23 lut, 2005

''ZIELONA MILA'' polecam książke i filmik

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » sob 26 lut, 2005

"My, dzieci z dworca ZOO" - polecam ksiazke relacja 15 letniej narkomanki która w narkotykach jest od 12 roku zycia. Książka ta postał w relacji rozmów Christine dziewczyny z berlińskiego dworca. STRASZNE TO JEST

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 14 mar, 2005

Ej ale to jest jego wybór co on czyta i jaka gazeta sie mu podoba.

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » pn 14 mar, 2005

chłopcze ten temat także jest po to aby podyskutowac(ponegować :) ) o tym co kto preferuje, więc sie w moderatora nie baw.

p.s Przegląd Sportowy to jedna z najgorszych gazet jakich znam i jak Ty myslisz inaczej to możemy pobawić się w argumentacje i polemike na poziomie(jeśli potrafisz).
ale się napinam :twisted:

ODPOWIEDZ