ISSN

Wasze komentarze, wskazówki i propozycje

Moderatorzy: zicoo, Emilozo

kru

ISSN

Post autor: kru » pt 14 wrz, 2007

Może szanowni redaktorzy wyjaśnią dla Czytelników po co w ogóle jest ten numer ISSN, gdyż patrząc na ogół społeczeństwa to 99,99% ludzi nie wie po kiego to jest, a tym samym news jest w sumie bezwartościowy.

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » pt 14 wrz, 2007

International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Standardowy Numer Wydawnictwa Ciągłego - ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.

Standard został opracowany przez organizację ISO (komitet TC 46) w 1971 roku jako ISO 3297 oraz opublikowany w 1975[1].

W Polsce numery ISSN są stosowane od 1977 roku, za przydzielanie ich wydawcom odpowiedzialny jest Narodowy Ośrodek ISSN, podlegający Bibliotece Narodowej. Są one wydawane bezpłatnie po spełnieniu odpowiednich wymogów formalnych.
Każde szanujące się wydawnictwo takowy międzynarodowy numer posiada - więc teraz posiadamy także i my. :wink:

kru

Post autor: kru » pt 14 wrz, 2007

stoml.olsztyn.pl = prefeska, wiem, wiem, jednak cytat z Wiki mało wyjaśnia sprawę "potrzebności" tego numeru :wink:
Ostatnio zmieniony pt 14 wrz, 2007 przez kru, łącznie zmieniany 1 raz.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » pt 14 wrz, 2007

kru pisze:stoml.olsztyn.pl = prefeska, wiem, wiem, jednak cytat z Wiki mało wyjaśnia sprawę "potrzebności" tego numeru :wink:
http://di.com.pl/news/17410,1.html

ODPOWIEDZ