Ciekawa inicjatywa

Wasze komentarze, wskazówki i propozycje

Moderatorzy: zicoo, Emilozo

Fanatico
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: czw 19 mar, 2009

Ciekawa inicjatywa

Post autor: Fanatico » czw 31 gru, 2009

Stalowa Wola: Bądźmy sami sponsorami
15.12.2009
Stalowa Wola: Bądźmy sami sponsorami Karty rabatowe to nie nowość, ale właśnie wchodzi do użytku pierwsza taka karta wydana przez kibiców. Fani „Stalówki” zamierzają wspierać swój klub nie tylko na meczach, ale też podczas codziennych zakupów. Największa miejscowa sieć sklepów część zysku odda na rzecz klubu. Od dziś fani Stali Stalowa Wola mają wyjątkową okazję wspomagać swój klub podczas zakupów w jednym z 19 sklepów sieci Społem. Wystarczy przed zakupami okazać Kartę Klienta, a 1% wydanych pieniędzy firma przekaże kibicom Stalówki. Więcej, bo aż 5% wydanych pieniędzy kibice oddadzą swojemu klubowi w dwóch restauracjach Społem. Pomysł nie jest nowy – prezes Społem Stalowa Wola nosił się z zamiarem wprowadzenia tego projektu już od dłuższego czasu. – Jako członek zarządu Społem zawsze byłem zwolennikiem wspierania klubu. Jesteśmy jednym ze sponsorów Stali, ale ze względu na kryzys i silną konkurencję w regionie nasze wsparcie jest bardzo ograniczone. Stąd pomysł, by pieniądze pochodziły od klienta – tłumaczy prezes Społem, Jacek Nowicki. Firma liczy na zwiększenie obrotu i zachęcenie młodych ludzi do częstszego kupowania w swoich sklepach i restauracjach. Na początek może ich być pięciuset, bo tyle kart zamierza w pierwszym etapie rozprowadzić Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola. W razie dużego zainteresowania, kolejne karty pojawią się w nowym roku. Stowarzyszenie sfinansowało z własnych środków produkcję kart i to właśnie na jego konto będą trafiały pieniądze. Dzięki temu SKSSW będzie mogło prężniej działać – dodatkowe środki pomogą w organizacji akcji charytatywnych czy wyjazdów, ale przede wszystkim mają trafiać do samego klubu. – Dzięki zebranym w ten sposób pieniądzom zamierzamy wspierać klub, który jest obecnie w trudnej sytuacji. Na wiele rzeczy nie ma środków, dlatego chcemy w miarę swoich możliwości dokładać do klubu – mówi dla Portalu Kibica Tomasz Gargaś, prezes Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola. – Zależało nam na starcie inicjatywy przed Świętami, bo wiadomo, że w tym okresie kupuje się najwięcej. Od dziś Karty można odebrać w pubie kibica „Stalówka”, w rundzie wiosennej będziemy je dystrybuować na meczach – tłumaczy Gargaś. Na razie akcję promują głównie kibice, ale im bliżej sezonu, tym intensywniej zamierza się do tych działań włączyć firma Społem, która planuje nawet kampanię billboardową i promocję na stadionie. Wtedy też znacznie łatwiej będzie przekonać kibiców do większej aktywności na rzecz klubu. – Od paru lat widać ożywienie wśród naszych kibiców – mniej się słyszy o chuliganach, a więcej o pozytywnych działaniach. Bardzo podoba mi się pomysł tej akcji i z chęcią się przyłączę – ocenia w rozmowie z Portalem Jacek, oddany kibic Stalówki. Źródło: PortalKibica

Awatar użytkownika
zduno
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ciekawa inicjatywa

Post autor: zduno » czw 31 gru, 2009

Fajna sprawa, zwłaszcza że użytkowników takiej karty nic to nie kosztuje (czasami jest to mała opłata roczna w granicach 30 zł.), a płacą za to sklepy, w których robimy zakupy taką kartą. Nie wiem tylko do kogo trzeba by było się udać w tej sprawie, by coś takiego stworzyć. Wydanie takiej karty wiąże się umową z bankiem. Jeżeli bank ma jakieś swoje punkty partnerskie, wtedy nawet przy zakupach taką kartą są zniżki.

Mackib
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ciekawa inicjatywa

Post autor: Mackib » czw 31 gru, 2009

Chyba pomyliły Ci sie karty...
Karta stałego klienta nie ma nic wspólnego z bankiem. Wątpie czy jakikolwiek sklep byłby zainteresowany taka ofertą w Olsztynie...

Fanatico
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: czw 19 mar, 2009

Re: Ciekawa inicjatywa

Post autor: Fanatico » sob 02 sty, 2010

Moze gdyby jakas siec sklepow była sponsorem Stomilu np" Max Duet "[bomi] wtedy temat byłby do zrobienia .
Lub moze bardziej" społem" [maja gdzie zaczerpnac wiedzy co i jak].
Najlepiej małe sieci które sa tez w innych naszych miastach fan-clubowych.
W końcu w tym przypadku siła Stomilu to nie tylko Olsztyn ale 75% województwa .

ODPOWIEDZ