Propozycje do forum

Wasze komentarze, wskazówki i propozycje

Moderatorzy: zicoo, Emilozo

kru

Re: Propozycje do forum

Post autor: kru » pt 13 sie, 2004

Skomandus pisze:Założyłem ten temat aby uatrakcyjnić to forum. Mam kilka pomysłów, które by pomogły z korzystania. Z góry zaznaczam, że w większości nie są to moje autorskie pomysły, a po prostu wychwycone w sieci.
Na wstępie dziękuję w imieniu całego zespołu za wszelkie uwagi i propozycje.
Skomandus pisze:a) Ilu zarejestrowanych użytkowników wypowiada się na forum? Bo ciągle widze te same NICKI, a jest ponoć zarejestrowanych blisko 300. Chodzi mi o oddzielenie osób, które piszą codziennie (im można zadać pytanie i liczyć na szybką odpowiedź), raz na jakiś czas , odwiedzających forum aby tylko poczytać i także osoby, które zostały zbanowane.
Dokładne informacje, ile i kto napisał postów podane jest w zakładce Użytnikowcy. Faktem jednak jest, że nie każda zarejestrowana osoba wypowiada się na forum. Z naszych obserwacji wynika, że część z nich jedynie na bieżąco śledzi wypowiedzi innych. Wprawdzie nie analizowałem dokładnych możliwości statystycznych forum, ale być może wprowadzimy bardziej szczegółowe statystyki. Wszelkie zmiany musi zaakceptować cały zespół, a nie pojedyńcza osoba :)
Skomandus pisze:b) Najaktywniejsze osoby na forum. I niechodzi mi wcale o osoby z największą ilością postów. Ale o takie, które przekładają wartość merytoryczną nad ilość.
Niestety lecz żaden skrypt nie wykryje "metoryki" w danych postach, przez co nie będzie mógł ocenić, czy dana osoba pisze totalny bełkot, czy też bardzo wartościową i ciekawą wypowiedź.
Skomandus pisze:Chodzi mi tu głównie o nabijaczy postów. Przydałaby się statystyka odnotowywująca średnią ilość słów w postach danej osoby, bo pokazałaby, kto ile poświęca czasu na wypowiedzi. Po dodaniu tej informacji do systemu ocen orlik, trampkarz, junior, itd. otrzymalibyśmy realny obraz piszącej na forum osoby.
Musimy się dogłębniej zapoznać, jak już wspomniałem wcześniej, z nowymi możliwościami, które mogą zaoferować odpowiednie skrypty przy współpracy z forum. Niestety, aktualne rangi są przyznawane ręcznie lub automatycznie na podstawie ilości napisanych wiadomości.
Skomandus pisze:c) Tematy z największą ilością odpowiedzi. Możnaby się wtedy dowiedzieć, kto zakłada naprawde ciekawe tematy, a kto tylko sobie jaja robi.
Z tego co wiem, jest taka możliwość. Musimy jednak również brać pod uwagę to, iż wszelkie dodatkowe "bajery" w konstrukcji forum, mogą w znacznym stopniu negatywnie wpłynąć na szybkość działania całej strony dyskusyjnej.
Skomandus pisze:d) Najczęściej używane wyrazy. To typowa rozrywka, ale naprawde ciekawa.
Miejmy nadzieję, że wulgaryzmy nie byłyby w pierwszej 10-stce :)
Skomandus pisze:2. Banowanie. Czy są osoby zbanowane? Kilku by się to przydało. Tak na krótko, zależnie od winy. Mam już dość zaglądania na strony poświęcone juniorom, na którch są ciągłe bluzgi. Można wprowadzić system kartkowy, żółta to ostrzeżenie, czerwona ban, albo po prostu założyć dział bluzgów, gdzie będą wrzucane takie posty.
Aktualnie nie ma takich osób. Do tej pory wszelkie ostrzeżenia kierowaliśmy na Prywatne Wiadomości. Mogę wspomnieć, że na dzień dzisiejszy są tylko dwie osoby, które muszą baaaardzo uważać na swoje wypowiedzi, gdyż choćby jedna wpadka od razu eliminuje ich z dalszej bytności na forum. Oczywiście kilkanastu innych Użytkowników otrzymało pisemne reprymendy. Jeżeli czyjeś konto na forum zostanie zablokowane, automatycznie zablokowany zostanie także dostęp do serwisu stomil.olsztyn.pl - nie będzie także możliwość przeglądania niniejszego forum. Oczywiście istnieje możliwość odwołania się od naszej decyzji.
Skomandus pisze:3. Nie wiem, czy istnieje techniczna możliwość, aby po zalogowaniu wyświetlały się tematy, w których nie brałem udziału i liczba odpowiedzi po mojej. Wystarczy gdy ta informacja pojawiłaby się po najechaniu kursorem na temat.
Niestety, aktualnie nie ma takiej możliwości. Być może twórcy forum, w następnej jego wersji, umożliwią takie działanie.
Skomandus pisze:4. Sprawa tematów.

a) Jest kilka tematów, które z chęcią bym założył, ale wiem, że np. na temat "Co zrobić aby w polskiej piłce było lepiej?", 90% postów to będzie obrzucanie błotem dziennikarzy, klubowych działaczy, PZPN-u, rządu, TVP i jeszcze pewnie sponsorów. Więc ciężko będzie w tym całym kotle wyłowić jakieś naprawde dobre pomysły. Może dobre by było stworzenie kącika dla poważnych dyskusji, do którego przenisiłyby się dyskusje pomiędzy np. dwoma wymieniającymi poglądy osobami? Po prostu nie lubie gdy ktoś mi w środku dyskusji napisze, że jest po stronie tamtego, a ja jestem głupi, a ja nie mam czasu aby z kimś gadac przez kilka godzin przez gg, a wiadomości prywatne i maile są niewidoczne dla innych.
Rozumiem Twoją sugestię. Niestety, działamy w specyficznej grupie społecznej i nie każdy umie wnieść coś sensownego do danego tematu. Na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości "tematu prywatnego", który to byłby zarezerwowany, a dokładniej rzecz biorąc, byłaby możliwość wypowiedzi, tylko dla wybranych osób. Z tego co wiem, te forum nie posiada takiej opcji, choć nie jest wykluczone, że wkrótce pojawi się odpowiedni skrypt.
Skomandus pisze:b) Kosz. Można by tam wrzucać tematy i odpowiedzi, które są bezsensowne, oczywiście zostawiłbym tematy bezsensowne ale zabawne, aby forum nie było za poważne i miało swój koloryt.
Z założenia chcieliśmy, by podobną funkcję pełnił właśnie Hyde Park.
Skomandus pisze:c) Typowanie. Popularny kącik typera. Teraz, gdy Stomil znowu gra, można zacząć zabawe w typera. Każdy zainteresowany wysyła swój typowany wynik OKS-u, oczywiście liczy się tylko jeden głos, a po jednej rundzie najlepsi otrzymali by jakieś upominki (szaliczek czy też inne gadżety).
Zapraszam do działu Typowanie na stomil.olsztyn.pl :wink: Zwycięzca ostatniej edycji otrzyma(ł) dziś od nas miły upominek.
Skomandus pisze:Nie znam się na technicznych sprawach forum, ale takie rzeczy już widziałem u innych, więc są możliwe do wykonania. I nich mi nikt nie pisze, że nie powinniśmy kopiować od innych pomysłów, tylko być kreatywni, bo to użytkownicy a nie forum sprawiają, że jest miło i interesująco. Zmiany na forum po prostu pomagają w poruszaniu się.
Być może wszystkie powyższe sprawy są możliwe do wykonania, my jednak niemal całą swoją energię skupiamy na budowie serwisu informacyjnego, stąd teraz moje niektóre wypowiedzi brzmią w stylu "nie wiem czy można to wykonać technicznie", ponieważ nie zatapialiśmy się zbytnio w tajniki forum. Oczywiście, nasz OKS 1945 Olsztyn za kilka godzin zacznie sezon, forum będzie odwiedzane przez coraz większe rzesze internautów, a co za tym idzie, będzie potrzeba zastosowania pewnych udogodnień, jak np. sama optymalizacja bazy danych, co też czynimy raz na pół roku. Liczę, że z biegiem czasu forum będzie jeszcze bardziej przyjazne Użytkownikowi, a co za tym idzie, stanie się dla wielu z nich swoistą "stroną startową" :wink:

pozdrawiam,
Łukasz

kru

Post autor: kru » sob 14 sie, 2004

Skomandus pisze:Na stronie głównej jest uruchomiony chat. Czy zamierzacie z niego korzystać? Jutro zaczyna się sezon i fajną sprawą byłoby ustalić godzinę, o której mogą się spotkać kibice na nim. Osobiście proponuję niedzielne wieczory, najlepiej o 21.00, gdy w Radiu Olsztyn, będzie trwał magazyn sportowy, a po nim zacznie się o 22.00 w TVN magazyn piłkarski i zapewne większość osób będzie go zawsze oglądać.
Moim zdaniem pomysł godny uwagi. Rozmawiałem także na powyższy temat z twórcą serwisu http://kibice.stomil.olsztyn.pl który również jest "za". Pozostaje tylko kwestia godziny... Jaka by była optymalna?
Skomandus pisze:Wiem, że od rozmów jest forum, ale jest bardzo duża liczba osób, które jedynie czytają posty czynnie nie uczestnicząć. Chat pozwoliłby włączyć się im do dyskusji, jak również osóbom spoza stowarzyszenia, które chciałyby wiedzieć jaki klimat tam panuje i czy mogą się dołączyć bez żadnych problemów. Poza tym niedzielny czat pozwoliłby skomentować wydarzenia ostatniej kolejki.
Jak mnie poinformował kolega Zicoo, wkrótce ma powstać dział na tym forum, do którego dostęp będą mieli tylko "zaproszeni goście" ( ciekawe czy ja nim będę również :roll: ) Będzie to miejsce poświęcone szczegółowej dyskusji m.in. na temat wyjazdów, czy też innych poważnych spraw :wink:

pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » sob 14 sie, 2004

Kruszek pisze:Jak mnie poinformował kolega Zicoo, wkrótce ma powstać dział na tym forum, do którego dostęp będą mieli tylko "zaproszeni goście" ( ciekawe czy ja nim będę również :roll: ) Będzie to miejsce poświęcone szczegółowej dyskusji m.in. na temat wyjazdów, czy też innych poważnych spraw :wink:
Hehe, nie poinformowal, tylko zaproponowal powstanie takiego dzialu, nie widocznego dla ogolu, na ktorym mozna by poruszac dyskretniejsze tematy. Tylko pozostaje pytanie czy taki dzial jest potrzebny? :roll:

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » sob 14 sie, 2004

A wlasnie jesli chodzi o stowarzyszenie to ile lat ma tam najmlodsza osoba? Czy jakbym zapisal sie do niego to czy znalazlbym tam ludzi w moim wieku (13 lat). Bo wiecie chcialbym sie do niego zapisac ale jesli bede sam taki trzynastolatek wsrod dwodziestolatkow to ja sie bede tam nudzil i wogle nie wiem co. A i jeszcze jedno dzis mnie nie bedzie na meczu :( poniewarz ide na slub mojej chrzestnej i tak sie zastanawiam czy na nastepnym meczu tez bedzie sklepik z pamiatkami? Bo slyszalem ze dzisiaj ma byc. A tak wogle to forum jest fajne i nie widze powodu by cos w nim zmieniac.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » sob 14 sie, 2004

zicoo pisze: Hehe, nie poinformowal, tylko zaproponowal powstanie takiego dzialu, nie widocznego dla ogolu, na ktorym mozna by poruszac dyskretniejsze tematy. Tylko pozostaje pytanie czy taki dzial jest potrzebny? :roll:
Wydaje mi się, że jest nie tylko potrzebny ale i konieczny. Pisanie tylko na privy o roźnych draźliwych rzeczach daje niewielkie moźliwości dyskusyjne.

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 27 sie, 2004

Mam taką prośbę/propozycję do administratorów czy moderatorów dotyczącą usunięcia osób, które są naprawdę długi czas zarejestrowane na forum, a nie mają ani jednego napisanego postu. Więc pytanie: po co oni mają wchodzić w statystykę osób rzeczywiście udzielających się, skoro szanse, że kiedykolwiek sie odezwą są znikome ??
Naprawdę proszę Was o sumienne przemyślenie mojej prośby/propozycji, bo to tylko stwarza pozory rzeczywistego stanu frekwencji aktywnych osób.
Odpiszcie.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » pt 27 sie, 2004

Ifryt pisze:Mam taką prośbę/propozycję do administratorów czy moderatorów dotyczącą usunięcia osób, które są naprawdę długi czas zarejestrowane na forum, a nie mają ani jednego napisanego postu. Więc pytanie: po co oni mają wchodzić w statystykę osób rzeczywiście udzielających się, skoro szanse, że kiedykolwiek sie odezwą są znikome ??
Naprawdę proszę Was o sumienne przemyślenie mojej prośby/propozycji, bo to tylko stwarza pozory rzeczywistego stanu frekwencji aktywnych osób.
Odpiszcie.


Ifryt masz racje!! Niema sensu aby osoby zarejestrowane od ............ i niemajacego ani jednego postu maja byc umieszczani w statystykach ktore pewnie po policzeniu bez tych osob byly by zupelnie inne!! Popieram w 100%!!!!!!!

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 27 sie, 2004

Skomandus: może być i tak jak mówisz, czyli moderatorzy powinni usuwać osoby, które przez kilka miesięcy wogóle się nie logowały.
Wydaje mi się, że i takich osób było by z kilkadziesiąt. Np. weźmy pod uwagę takiego gościa z Legionowa, co prawda nie minął jeszcze miesiąc ale jemu głównie chodziło o "wybadanie" Nas przed pierwszym meczem wyjazdowym. I takich osób "zza miedzy" jest więcej.
A jeżeli chodzi o łatwość poruszania po forum, to moim zdaniem to jest bez sensu - prowadzić statystykę osób prawie zupełnie nieaktywnych w zamian za ich wygodę? O NIE :!:

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » pt 27 sie, 2004

Ja uwazam oba pomysly za glupie. Rzeczywiscie ludziom latwiej jest poruszac sie po forum jak sa zarejstrowani wiec nie powinno sie ich kasowac. Drugi pomysl to ten zeby kasowac ludzi ktorzy nie loguja sie przez miesiac. A jesli pojade na 3 miesiace do sanatorium? Czy tez mnie skasujecie dlatego ze leze narazie w sanatorium? To jest bezsensu wrecz.

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 27 sie, 2004

wloz8 pisze:Ja uwazam oba pomysly za glupie. Rzeczywiscie ludziom latwiej jest poruszac sie po forum jak sa zarejstrowani wiec nie powinno sie ich kasowac. Drugi pomysl to ten zeby kasowac ludzi ktorzy nie loguja sie przez miesiac. A jesli pojade na 3 miesiace do sanatorium? Czy tez mnie skasujecie dlatego ze leze narazie w sanatorium? To jest bezsensu wrecz.
Odezwał się mądry wloz8 :!:

kru

Post autor: kru » pt 27 sie, 2004

Na bieżąco czytamy Wasze uwagi. Jak słusznie zauważył jeden z forumowiczów, co jakiś czas jest weryfikacja użytkowników. Większy problem to swoiste nabijanie postów. Będą pomału czynione starania aby te zjawisko było coraz mniejsze.

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » pt 27 sie, 2004

Napewno madrzejszy od ciebie

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 27 sie, 2004

Wloz co Ty pierd... Nie wkur... mnie !

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 27 sie, 2004

Oto moje dane dotyczące osób, które w pierwszej (ale oczywiście nie wszystkie) kolejności załapują się do usunięcia z forum.
Więc osób, które nie napisały ani jednego postu, jest 43, w tym zarejestrowanych jeszcze w 2003 roku jest 6. Osób które napisały po 1 poście jest 76, w tym zarejestrowanych w 2003r. jest 15. Łącznie w związku z tym osób, które napisały od 0 do 1 postu i zarejestrowały się w 2003 roku jest 21. I one kwalifikuja się do usunięcia.
Co na to moderatorzy? Proszę o wypowiedź.

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » pt 27 sie, 2004

To ten ifrytek za dyche sie zacza. I co ty myslisz Ifrycie? Ze jak policzysz osoby ktory nie napisaly postu to juz przyszpanujesz? Myslisz ze inni nie umieja policzyc ile jest 6 + 15 ? I lepiej mnie nie wyzywaj bo postaram sie zebys to ty byl usuniety z tego forum!

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » pt 27 sie, 2004

Dobra, dobra już spokój. A co do rzekomego przyszpanowywania to nie rozumiem Cię za bardzo :roll: :shock: .

Haras
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 28
Rejestracja: czw 18 gru, 2003
Lokalizacja: Olsztyn, Zatorze
Kontakt:

Post autor: Haras » sob 28 sie, 2004

wloz 8 po co sie napinasz?? jaki masz problem? moim zdaniem gadasz bez sensu wiec wyluzuj

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » pn 13 wrz, 2004

Skomandus pisze:Szkoda, że takie laski na mecze nie przychodzą.
Biorac pod uwage ostatni mecz z optymizmem patrze w przyszlosc. Chociaz co tu duzo gadac, to takze nasza w tym glowa, zeby tak bylo. :wink:
Skomandus pisze:A tymczasem pozdrawiam twoją Miske.
Moja Miska pozdrawia Twoja Miske i Ciebie, i ja pozdrawiam Twoja Miske i etc... :twisted:

SoLo_MaStA
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz 13 cze, 2004
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: SoLo_MaStA » pn 13 wrz, 2004

Ja wlasnie nie za czesto sie udzielam na forum jak widac ,bo poprostu niechcem pisac za duzo bzdur a tak potrafie.
Poza tym mam cos co moze obnizyc nabijaczy postow np. na forum DEVILPAGE zostal wylaczony licznik postow i teraz widac kto tam pisze cos ciekawego a nie bezsensu rzeczy tylko dla postow. To jest wlasnie moja propozycja
PZDR

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 13 wrz, 2004

Gołym okiem widać kto, co i w jaki sposób ma do powiedzenia...
Liczniki, nie liczniki, one mentalności ludzkiej nie zmienią.

Aż tak źle nie jest, idzie się przyzwyczaić.

Awatar użytkownika
Swider
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004
Lokalizacja: Prusy Wschodnie.

Post autor: Swider » ndz 24 paź, 2004

jezeli masz internet z vecrty to jest to wina lacza bo oni cos tam robia z kartami sieciowymi robia teraz i net muli :/

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » czw 28 paź, 2004

Skomandus pisze:No prosze, załatwienie tego zajęło raptem godzinke, a ja się pół roku męczyłem. :o
Mówisz i masz. :lol:

Awatar użytkownika
SNICKERS
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: wt 21 wrz, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: SNICKERS » pn 01 lis, 2004

Przestawcie zegar na serverze ... źle wam pokazuje ... :?

kru

Post autor: kru » wt 22 lut, 2005

Dziękujemy za uwagę. Od lutego wprowadziliśmy kilka zmian w naszej redakcyjnej strukturze działania. Do końca każdego miesiąca ma przybywać po dwa opisy zawodników, którzy reprezentowali nasz klub.

Pozdrawiam i czekamy na kolejne Wasze uwagi.

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » wt 22 lut, 2005

Skomandus pisze: Kelechi Iheanacho (Nigeria) napastnik
2001-02 Stomil Olsztyn m9 br1
Przyszedł do nas z Orlenu a poszedł do Wisły Kraków. Ksywka "Zeal". Niewielki pożytek był z niego.
Małe sprostowanie:
Ikenacho został wypozyczony z Wisły do Stomilu(miał nabrać doświadzenia), a nie z Orlenu. co prawda to prawda mały był z niego pożytek, ale jak strzelił brame w meczu ''ostatniej szansy'' z Groclinem to zaiskrzyła jeszcze we mnie nadzieja... a pamiętacie ten gol Moskały? do tej pory nie wiem jak on to wpakował, to był gol kolejki w ''Gol-u''.

ODPOWIEDZ