Ulica Stomilu

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » sob 26 maja, 2007

Jasne, że sprawa ta jest równie ważna. Jednak o niej już kiedyś coś ktoś mówił i albo skończyło się tylko na gadaniu albo po prostu coś nie wypaliło. Dlatego zrealizujmy na razie świeży pomysł, a później zajmijmy się reaktywacją starszego.

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2007 ]
Mecz za nami, więc teraz trzeba zająć się tą sprawą. Ktoś ma jakieś pomysły co do konkretnego planu działania?

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 04 cze, 2007

THE CORE pisze:WNIOSEK O NADANIE ULICY W OLSZTYNIE NAZWY "OLSZTYŃSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „STOMIL”"
Społeczność sympatyków klubu sportowego OKS Stomil składa wniosek o nadanie nazwy "Olsztyńskiego Klubu Sportowego STOMIL" uliczce biegnącej od ulicy Leonarda do głównej bramy wjazdowej na bieżnię stadionu OSiR (dawniej „Stomilu”) w Olsztynie.
Inicjatywa nasza wynika z głębokiego szacunku dla największego ongiś klubu na Warmii i Mazurach. Klubu który przez lata dostarczał wielu niezapomnianych przeżyć i emocji wszystkim kibicom piłki nożnej, a także koszykówki, kajakarstwa i automobilizmu. Uważamy, ze nazwanie jednej z ulic w naszym mieście imieniem "OKS Stomil" będzie docenieniem roli, jaką odegrał on w życiu mieszkańców naszego miasta w ostatnich sześćdziesięciu latach.
Sądzimy, ze skoro istnieje już ulica Władysława Leonarda, pierwszego dyrektora Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych, które były patronem klubu i użyczyły Mu swojej nazwy, to taka lokalizacja jaką podaliśmy powyżej będzie najlepsza.
Nadanie takiej nazwy byłoby dowodem, iż w naszym mieście pielęgnuje się historię i tradycje regionalne, dba o dziedzictwo kulturowe małej ojczyzny, rozbudza lokalny patriotyzm.
W imieniu społeczności kibiców:
taki wnisoek ma byc??

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Post autor: K.K. » pn 04 cze, 2007

a nie lepiej uliczke od pilsudskiego ?

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » pn 04 cze, 2007

Ja proponuje tą od leonharda i od piłsudskiego

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 04 cze, 2007

Ja przystaje przy tym, by była to jednak uliczka ta odchodząca od Piłsudskiego. To przy niej stoi stadion i dzięki temu stadion będzie wówczas przy ulicy Stomilu. Myślę też żeby nie kombinować z tymi dwiema uliczkami, po pierwsze dlatego, że są to dwie inne uliczki. Po drugie czy ta uliczka od Leonharda nie ciągnie się dalej w kierunku parku? Gdzie wtedy by się kończyła?

Wg mnie wiosek powinien wyglądać więc tak:

WNIOSEK O NADANIE ULICY W OLSZTYNIE NAZWY "OLSZTYŃSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „STOMIL”"
Społeczność sympatyków klubu sportowego OKS Stomil składa wniosek o nadanie nazwy "Olsztyńskiego Klubu Sportowego STOMIL" uliczce biegnącej od al. Piłsudskiego w kierunku targowiska miejskiego i stadionu OSiR (dawniej „Stomilu”) w Olsztynie.
Inicjatywa nasza wynika z głębokiego szacunku dla największego ongiś klubu na Warmii i Mazurach. Klubu który przez lata dostarczał wielu niezapomnianych przeżyć i emocji wszystkim kibicom piłki nożnej, a także koszykówki, kajakarstwa i automobilizmu. Uważamy, ze nazwanie jednej z ulic w naszym mieście imieniem "OKS Stomil" będzie docenieniem roli, jaką odegrał on w życiu mieszkańców naszego miasta w ostatnich sześćdziesięciu latach.
Sądzimy, ze skoro istnieje już ulica Władysława Leonarda, pierwszego dyrektora Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych, które były patronem klubu i użyczyły Mu swojej nazwy, to taka lokalizacja jaką podaliśmy powyżej będzie najlepsza.
Nadanie takiej nazwy byłoby dowodem, iż w naszym mieście pielęgnuje się historię i tradycje regionalne, dba o dziedzictwo kulturowe małej ojczyzny, rozbudza lokalny patriotyzm.
W imieniu społeczności kibiców:

Awatar użytkownika
vk
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: ndz 01 paź, 2006
Lokalizacja: Dajtki

Post autor: vk » wt 05 cze, 2007

jesli juz bedzie taka ulica to czerwony malkowski napewno nazwie ja MOKS Stomil a nie OKS Stomil :P

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: Aro » wt 05 cze, 2007

Obydwie lokalizacje mają swoje + i -
Uliczka przy Leonharda byłaby widoczna dla wielu ludzi przejeżdzających przez Olsztyn (Droga krajowa 16) ale umówmy się - nie jest zbytnio imponująca , stoi przy niej opuszczona szklarnia i garaże, następnie kościół

Uliczka przy Piłsudskiego leży tuż obok stadionu, prowadzi właściwie do siedziby klubu. Jednak przez wiele osób mogłabybyć niezauważona z racji jej położenia , do tego co jest mało istotne , jest strasznie dziurawa.

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » wt 05 cze, 2007

Najważniejsze to zrobić odpowiednie kroki prawne aby osiągnać ten cel 8) :idea: :!: SSK podejmie się tego zadania , czekamy na efekty 8) :!:

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 05 cze, 2007

Pierwszy i najważniejszy krok to złożenie wniosku u przeydenta miasta. Dobrze by było gdyby poza tym, że zrobimy to pod szyldem SSK, wsparł nas któryś z miejskich radnych. Może ktoś ma jakiś kontakt z takimi osobami?

Co do plusów i minusów obu ulic mogę się zgodzić. Jeśli założyć, że garaże i kościół stoją przy tej odchodzącej od Leonharda, mógłby powstać problem w postaci zmiany adresu. W przypadku tej od Piłsudskiego zmiana dotyczyła by jedynie stadionu. Fakt, są tam sklepy, restauracja, ale to już ich problem 8) Poza tym myślę, że gdyby to odnoga Leonharda zyskała by nazwę klubu to adres stadionu nie zmieniłby się, bo stoi on przy al. Piłsudskiego, a to właśnie od niej ochodzi uliczka w drugim (lub jak kto woli pierwszym) wariancie.

Także zdecydujmy się na jakąś uliczkę i złóżmy wniosek. Apropos decyzji, może zróbmy głosowanie (tu na forum lub sądę na głównej stronie), no i zadecydujmy kiedy i w jakis sposób składamy wniosek.

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » sob 23 cze, 2007

i jak z tą ulicą, dalej aktualne czy już nie?

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 23 cze, 2007

Wiecie, ja to się przyzwyczaiłem do tego, że Stomil to drużyna "z Piłsudskiego", więc z tego powodu nie zmienaiłabym nazwy ulicy. Ktoś tu napisał, że przy "tej od Leonharda" jest kościół, ale ktościół formalnie jest przy Pana Tadeusza. Podobnie jak garaże. No i tak jak pisałem kibice gości byli by pod warżeniem, gdyby wchodzili wejściem "od ulicy OKS Stomil".
Ale to tylko moje zdanie.
Ostatnio zmieniony sob 23 cze, 2007 przez THE CORE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » sob 23 cze, 2007

THE CORE ma trochę racji!

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » sob 23 cze, 2007

a ja mysle, ze lepiej by bylo nadac jakiejś ulicy nazwę Józefa Łobockiego... dziwne ze jeszcze nikt na to nei wpadł...

bo Stomil nie potrzebuje upamietnienia w formie wlasnej ulicy, Stomilowi wystarczy zeby sie nazywał tak jak powinien.

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Post autor: K.K. » sob 23 cze, 2007

tendragon, tak mozna wymieniac kazde zasluzone nazwisko....
the core ma racje i trzeba to wkoncu zrealizowac

ODPOWIEDZ