Ja bym chcial powspominać !!!

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 24 mar, 2008

a kto pamięta mecz jak Stomil wchodził do 1 ligi Stomil-Włókniarz Pabianice 5:0! Czereszewski strzelił te 5 bramek bodajże -później miał karnego i pudło :)
Ostatnio zmieniony pn 24 mar, 2008 przez Preze(S), łącznie zmieniany 1 raz.

korgan79
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: ndz 28 paź, 2007

Post autor: korgan79 » pn 24 mar, 2008

Pierwszą bramkę strzelił Żukowski - pamietam jak sie spiewało Czesio Żukowski najlepszym skrzydłowym w Polsce :) , a pozostałe cztery bramki Czereszewski , co pozwoliło mu zostac rólem strzelców ligi ... Nie pamietam czy strzelał karnego ....

StomilFanatic
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 134
Rejestracja: śr 21 lis, 2007
Lokalizacja: Pojezierze

Post autor: StomilFanatic » pn 24 mar, 2008

Ja tylko słyszałem o nim legendy hehe :D

Awatar użytkownika
CZESIO OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 178
Rejestracja: pt 01 lut, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: CZESIO OKS » pn 24 mar, 2008

Czereszewski- Sokołowski to był duet,najlepszy w historii Stomilu , a moim zdaniem w tamtym okresie jeden z lepszych w polsce (jak nie najlepszy) nie bez powodu tyle lat grali w legii,potem troszke szkoda ze nie poszli za ciosem bo mogli grac w lepszych klubach niz legia! szacuneczek dla nich!

Manio
Moderator
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: śr 05 lis, 2003
Lokalizacja: z domu

Post autor: Manio » pn 24 mar, 2008

pamietam mecz w 2 lidze z Petra przegrany 4-1 jak Taliki ladnie wjechal w nogi typowi 8) i dostal czerwo bodajze jak dobrze pameitam wtedy dostalismy 2 czerwone to byl zaciety mecz
Ostatnio zmieniony pn 24 mar, 2008 przez Manio, łącznie zmieniany 1 raz.

korgan79
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: ndz 28 paź, 2007

Post autor: korgan79 » pn 24 mar, 2008

Drugą czerwona dostał Ząbecki , a piekna bramke z wolnego dla nas strzelił super obrońca Jankowski....

..::DAWIT::..
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 230
Rejestracja: ndz 11 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ..::DAWIT::.. » pn 24 mar, 2008

A ja za to bardzo dobrze pamiętam nasz ostatni mecz w 2 lidze z ŁKS Łódź. Przegrany 2:0, a po nim Stomil przestał oficjalnie istnieć... Z tego co pamiętam, to mogliśmy nawet go wygrać na pożegnanie, lecz niestety nie udało się. Ledwo zaczęła się moja przygoda z chodzeniem na mecze, a już miała się skończyć. Na szczęście wszystko się dobrze potoczyło ;)

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » pn 24 mar, 2008

Najbardziej pamietam 2 mecze.Pierwszy to mecz z Sokołem Pniewy ktory był rozgrywany w Iławie :) Natomiast 2 to nasz jeden z ostatnich meczy przed rozpadem klubu bodajze w 2001 r. z Górnikiem Polkowice..
Ostatnio zmieniony pn 24 mar, 2008 przez Kamas, łącznie zmieniany 2 razy.

Kovalainen
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 cze, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kovalainen » pn 24 mar, 2008

..::DAWIT::.. pisze:A ja za to bardzo dobrze pamiętam nasz ostatni mecz w 2 lidze z ŁKS Łódź. Przegrany 2:0, a po nim Stomil przestał oficjalnie istnieć... Z tego co pamiętam, to mogliśmy nawet go wygrać na pożegnanie, lecz niestety nie udało się. Ledwo zaczęła się moja przygoda z chodzeniem na mecze, a już miała się skończyć. Na szczęście wszystko się dobrze potoczyło ;)
Weź zastanów się co piszesz! Ostatni oficjalny mecz klubu, po którym pod nazwą STOMIL od tamtej pory przestał istniec a Ty piszesz że wszystko potoczyło się dobrze... litości

..::DAWIT::..
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 230
Rejestracja: ndz 11 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ..::DAWIT::.. » pn 24 mar, 2008

Kovalainen pisze:
..::DAWIT::.. pisze:A ja za to bardzo dobrze pamiętam nasz ostatni mecz w 2 lidze z ŁKS Łódź. Przegrany 2:0, a po nim Stomil przestał oficjalnie istnieć... Z tego co pamiętam, to mogliśmy nawet go wygrać na pożegnanie, lecz niestety nie udało się. Ledwo zaczęła się moja przygoda z chodzeniem na mecze, a już miała się skończyć. Na szczęście wszystko się dobrze potoczyło ;)
Weź zastanów się co piszesz! Ostatni oficjalny mecz klubu, po którym pod nazwą STOMIL od tamtej pory przestał istniec a Ty piszesz że wszystko potoczyło się dobrze... litości
Mając do wyboru sytuację jaka jest teraz, a zupełne nieistnienie klubu to moim zdaniem potoczyło się dobrze.

waco
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pn 24 mar, 2008

Post autor: waco » wt 25 mar, 2008

ja swoj pierwszy mecz stomilu pamietam jeszcze przed wejsciem druzyny do 1 ligi.
a dokladnie byl to mecz z hetmanem zamosc i jak dobrze pamietam stomil przegral wtedy 1-2, a bramke dla nas strzelil sylwek cz. a co dopierwszej ligi to najlepszy mecz na jakim bylem to w sezonie 94/95 z legia w olsztynie. mecz zakonczyl sie wynikiem 3-3. chociaz oks przegrywal 1-3 to zdolal jeszcze wyrownac winszujac to bramka jackiewicza w same okno z bardzo daleka!!! Mialem wtedy 9 lat i ta publika zgromadzona na krzeselkach i nie tylko( stadion wypelniony byl po brzegi), bo duzo osob stalo na koronie, bylo nas z 17000, zrobila na mnie bardzo duze i mile wrazenie.
Dobrze by bylo jakby ktos mial ten mecz nagrany, bo chcialbym obejrzec go jeszcze raz. Ten doping, bramki jednym slowem ekstra.
pozdro

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » wt 25 mar, 2008

z tego co zostalo w mojej pamieci to chyba najbardziej utkwila mi piekna bramka Daniela Dylusia w meczu z Widzewem. Stadion wypelniony az milo bylo patrzec, Widzew w tamtym okresie byl najlepsza druzyna w kraju, a tu taka niespodzianka.
W sumie Stomil byl taka druzyna za czasow I ligi, ktory u siebie potrafil wygrac z kazdym i czy to przyjezdzala Legia [ nie liczac meczu 1-6 ], Widzew czy inne druzyny z czolowki tabeli mogly sie spodziewac pelnych trubyn oraz zacietego meczu, w ktorym rzadko Stomilowcy schodzili pokonani.
Wygrany mecz z Lechem 3-2. Fatalna pogoda [ chyba grano pomaranczowa pilka ] i bramka Marcina Szulika z 40metrow? Cos pieknego
Wlasnie nie moge sobie przypomniec z kim wtedy Stomil gral, ale jedynie co pamietam to radosc ze zwycieskiej bramki Jacka Chanki z rzutu wolnego w przedluzonym czasie gry [mozliwe, ze GKS]
Chyba najbardziej emocjonujacy mecz byl z Polkowicami gdzie warzyl sie los OKSu jesli chodzi o pozostanie w 1 lidze. Poprzeczka Salamiego w dogrywce i karne w ktorych nasi w pewnym momencie przegrywali, wtedy to chyba kazdy modlil sie aby Gornik przestrzelil kolejne karne i jak sie pozniej okazalo udalo sie.
Pomyslalem sobie po tym meczu, ze chyba jednak Stomil nigdy nie spadnie, bo nie wyobrazalem sobie 1 ligi bez Olsztyna [bo ile to razy nasi bronili sie przed spadkiem, zawsze wychodzili obronna reka]. Az do meczu z Groclinem.

Kibice zawsze spiewali "nigdy nie spadnie OKS nigdy nie spadnie", a na pamietnym meczu bodajze 1-6 Legionisci odpowiedzieli nam przyspiewka "w tym roku spadnie OKS w tym roku spadnie" co chyba moglo kazdego zdenerwowac. :evil: Choc jak sie okazalo nie mylili sie

poszperalem po szafkach i znalazlem pare wycinkow z gazet, ktore zbieralem. Malo tego zostalo, ale zawsze cos

http://i32.tinypic.com/2upd386.jpg
http://i29.tinypic.com/34g83li.jpg

Po prawej stronie pierwszej fotki jest radosc Andrzeja Jasińskiego po zwycięskim golu. Kiedys byłem pewny ze to mecz z Sokolem, ale nigdzie nie moglem znaleźć potwierdzenia :?
Ostatnio zmieniony wt 25 mar, 2008 przez SzEFoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » sob 19 lip, 2008

szukając starych fotek Stomilowskich trafiłem na ciekawe wycinki z prasy
ogólnie polecam muzeum sportu w Uranii na samej górze -ciekawe rzeczy można znaleźć

fotki z komórki więc słabo widać

Obrazek
ulica Gagarina ?gdzie to się mieści?? 8)
Obrazek

Obrazek
"szybszy niż wiatr" ;) taki miał przydomek najlepszy strzelec Stomilu

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 ]
Obrazek
Obrazek
dnia 20 lipca walne założycielskie klubu ??15 lipiec skąd ta data :)?

Obrazek

Awatar użytkownika
sZaQaLu$
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 106
Rejestracja: pn 11 gru, 2006
Lokalizacja: Olsztyn->Pieczewo

Post autor: sZaQaLu$ » sob 19 lip, 2008

A moim pierwszym meczem Stomilu, na którym byłem jako mały chłopiec (8 lat), był pojedynek z Wisłą Kraków w sezonie 1999\2000. Zakończony 1:1. Pamiętam, że straciliśmy bramkę pod koniec meczu po jakiejś kontrowersyjnej sytuacji, nasz bramkarz nawet wtedy chyba nie bronił, bo myślał, że jest gra przerwana. Potem były różne mecz w zależności od tego czy ojciec miał czas. Pamiętam, że wchodziłem wtedy za darmo. Nie wiem czy to ten sam sezon czy inny, ale w pamięć zapadł mi mecz z Widzewem Łódź, albo z ŁKS-em na którym była burda na stadionie i szczerze mówiąc wtedy mecz nie bardzo już mnie interesował :D Pamiętam też jak nie poszedłem na mecz jak bardzo wyczekiwałem na podsumowanie ekstraklasy na TVP2. A poza tym pamiętam jeszcze wspominany już mecz z Polkowicami, a potem nie wiem sam dlaczego, młody i głupi byłem, ale przestałem interesować się nie tylko Stomilem, ale w ogóle piłką nożną (nie przeszedłem na siatkówkę). Wielki powrót, można powiedzieć syna marnotrawnego, nastąpił w sezonie 2006\2007 (mecz z Iławą u nas), co więcej już nie na krzesełkach, a na SBNie (no na tym meczu akurat nie na SBNie) dopingując kopaczy.
Ostatnio zmieniony sob 19 lip, 2008 przez sZaQaLu$, łącznie zmieniany 2 razy.

Benton
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 27
Rejestracja: pn 29 paź, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Benton » ndz 20 lip, 2008

intertrans pisze:ulica Gagarina ?gdzie to się mieści??
O ile się nie myle obecnie ta ulica nazywa się Sybiraków

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » pn 21 lip, 2008

Jak ktoś ma jakieś wycinki z gazet i może zeskanować niech podsyła skany fotki na priv , znajdą się one w dziale pisali o nas na fanatykach :!: 8)

ODPOWIEDZ