5 rocznica śmierci Józefa Łobockiego

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

SSK STOMIL
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Stomil Olsztyn
Kontakt:

5 rocznica śmierci Józefa Łobockiego

Post autor: SSK STOMIL » pn 23 mar, 2009

W tym roku jest już 5 rocznica śmierci Józka Łobockiego.
SSK STOMIL 1945 OLSZTYN planuje uczcić pamięć Józka w wyjątkowy sposób.
Jest sporo pomysłów ,ale byśmy chcieli żeby więcej osób się wypowiedziało na ten temat co i jak było najbardziej odpowiednie.

Nadanie imienia Ulicy ,Obiektu sportowego ?
jak tak to gdzie?jakie by było odpowiednie miejsce?

Tablica upamiętniająca
jak tak to gdzie?

Memoriał piłkarski z meczem gwiazd na stadionie "Stomilu"
poprzedzony otwartym turniejem piłkarskim
(nie orientujemy się czy mecz gwiazd nie jest przewidziany w innym mieście??)

Wykonania graffiti-memoriału

Oprawa poświęcona pamięci Józka


prosimy o inne pomysły i komentarze na wyżej wymienione

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » pn 23 mar, 2009

Pamiątkowy szalik.
Np mała ilośc (dajmy na to tylko 10 sztuk) i każdy szalik poświęcony na licytacje, zysk z licytacji pokryłby np graffiti lub cos w pomysłow SSK

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » pn 23 mar, 2009

Zorganizować wspólną msze świętą w intencji Józka, w tym kościele obok stadionu

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 23 mar, 2009

Dziwny zbieg okoliczności, ale akurat dziś rano zacząłem się zastanawiać nad kwestią uhonorowania Józefa Łobockiego nadaniem jego imienia jednej z olsztyńskich ulic. Jakiś już spory czas temu zastanawialiśmy się wspólnie nad takim zabiegiem. Pamiętam, że wówczas najwięcej głosów było za nadaniem miana ul. OKS Stomil jednej z przystadionowych uliczek. Pomysł jakoś szybko się jednak wypalił i coś ucichło.

Zastanawiając się dziś, doszedłem do wniosku, że na razie chyba nie ma sensu prowadzić akcji nadania ulicy Stomilu po bo pierwsze miało to być częścią akcji, mającej na celu powrót klubu do historycznej nazwy, a po drugie w związku z planowaną budową basenu olimpijskiego najprawodopodobniej zmieni się układ ulic w okolicy stadionu.

Myślę więc, że warto jest się skupić na oddaniu hołdu Łobockiemu. Zarówno pomysł z obiektem sportowym, jak i z ulicą jest dobry. Wydaje mi się jednak, że należałoby się zwrócić ku ulicy. Obiektów sportowych za dużo nie mamy, nie wiadomo co będzie z obecnym stadionem. Boisko na Dajtkach to z kolei chyba za mały obiekt by nadawać mu imię tak wielce zasłuszonego dla miasta trenera.

Trzeba więc pomyśleć o ulicy. Najlepiej gdy byłaby to jakaś nowobudowana uliczka na którymś z osiedli bądź uliczka, przy której formalnie nic się nie znajduje, gdyż w innym przypadku problemem mogłaby być zmiana adresów firm, dowodów osobistych itp. Może na Starówce znalazłaby się jakaś alejka.

Osobiście myślałem też o alejce prowadzącej z Jarot ku Nagórkom, tej rozpoczynającej się przy przejściu podziemnym pod ul. Wilczyńskiego, biegącej nieopodal SP30 i kończącej się przy nowych blokach na Barcza.

Ma ktoś jakieś inne pomysły. Na pewno nie zdążymy uporać się ze wszystkim do dnia rocznicy, ale ciekawym gestem byłoby gdyby właśnie 31 marca udało nam się złożyć wniosek w ratuszu. A więc do roboty!
WNIOSEK O NADANIE ULICY W OLSZTYNIE NAZWY "ALEJA JÓZEFA ŁOBOCKIEGO"

Społeczność sympatyków klubu sportowego OKS Stomil składa wniosek o nadanie imienia Józefa Łobockiego alejce biegnącej nieopodal Szkoły Podstawowej nr 30 od przejścia podziemnego pod ul. Tomasza Wilczyńskiego na osiedlu Jaroty ku osiedlu Nagórki kończąc w pobliżu niedawno wybudowanych budynków mieszkalnych przy ul. Franciszka Barcza.
Inicjatywa nasza wynika z przpadającej w tym roku piątej rocznicy śmierci Józefa Łobockieg jednego z najwybitniejszych trenerów piłkarskich w regionie. Osoba ta przez niemal całe swoje życie gorąco wspierała rozwój futbolu na Warmii i Mazurach. Czynnie zasłużyła się w tworzeniu potęgi Stomilu Olsztyn, czołowego polskiego klubu w latach 90. ubiegłego stulecia. Uważamy, ze nazwanie jednej z ulic w naszym mieście imieniem Józefa Łobockiego będzie docenieniem roli, jaką odegrał on w popularyzowaniu piłki nożej w Olsztynie.
Nadanie takiej nazwy byłoby dowodem, iż w naszym mieście pielęgnuje się historię i tradycje regionalne, dba o dziedzictwo kulturowe małej ojczyzny, rozbudza lokalny patriotyzm.
W imieniu społeczności kibiców
Ostatnio zmieniony pn 23 mar, 2009 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piki
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 88
Rejestracja: ndz 04 maja, 2008
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: Piki » pn 23 mar, 2009

Moze mecz np. Stomilowcow z pierwsza druzyna - bilety po symbolicznej oplacie do tego jakas pucha w trakcie meczu. Taki nastepny pomysl aby pokryc koszta SSK.

Awatar użytkownika
SOLO
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 108
Rejestracja: wt 22 maja, 2007

Post autor: SOLO » pn 23 mar, 2009

Piki pisze:Moze mecz np. Stomilowcow z pierwsza druzyna - bilety po symbolicznej oplacie do tego jakas pucha w trakcie meczu. Taki nastepny pomysl aby pokryc koszta SSK.
Hmm... wydaje mi się, że Stomilowcy to nie będzie atrakcyjny rywal i nie przyciągnie dużo ludzi na stadion. Co więcej wydaje mi się, że przyszłoby mniej niż przeciętnie na mecz ligowy :roll:

poziomix
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: poziomix » pn 23 mar, 2009

Jeżeli chodzi o ulicę to byłby świetny pomysł tylko podejrzewam, że było by z tym mnóstwo kłopotów i urzędniczych przepychanek. Najlepszym miejscem byłby chyba teren stadionu i przyległego parku. Ma być tam budowany sławetny aquapark, mam nadzieję, że również stadion i nadanie nazwy ulicy po człowieku tak związanym z olsztyńskim sportem, byłoby jak najbardziej na miejscu. Tablica to też dobry pomysł tylko bardzo drogi. Bez jakiegoś sponsora wątpię czy wypaliłoby to. Miejscem na nią byłby na pewno nowy stadion, ale to może na dziesiątą rocznicę :). Reszta pomysłów też w porządku, ale wiadomo wszystkiego nie da się zrobić. Ja byłbym za Memoriałem, który co roku jest chyba rozgrywany w innym mieście, więc może teraz Olsztyn.

SSK STOMIL
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Stomil Olsztyn
Kontakt:

Post autor: SSK STOMIL » pn 23 mar, 2009

w pomysł chciałaby się tez zaangażować Gazeta Olsztyńska wtedy łatwiej zorganizować fundusze lub sponsorów

co do meczu to najlepiej aby tradycyjny memoriał odbył się w Olsztynie
ewentualnie Nowy Stomil 8) kontra Gwiazdy Starego Stomilu
Ostatnio zmieniony pn 23 mar, 2009 przez SSK STOMIL, łącznie zmieniany 1 raz.

BKS18
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 46
Rejestracja: wt 26 sie, 2008

Post autor: BKS18 » pn 23 mar, 2009

wszystkie pomysły fajne ale koszulka bluza z wizerunkiem Ś.P Józefa Łobockiego to też dobry pomysł i myślę że sporo osób by taką rzecz kupiła

Spokojny_
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 160
Rejestracja: sob 25 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Spokojny_ » pn 23 mar, 2009

SSK STOMIL pisze: Memoriał piłkarski z meczem gwiazd na stadionie "Stomilu"
poprzedzony otwartym turniejem piłkarskim
Może to jest dobry pomysł, Józef Łobocki zasłużył się dla rozwoju piłki nożnej na Warmii i Mazurach,i może organizacja takiego turnieju na stadionie Stomilu to trafny pomysł?Turniej mógłby polegać na udziale 4 drużyn, każda z każdym, drużynami by mogły być czołowe zespoły Warmii i Mazur, myślę że było by ciekawie :D

(Stomil Fan)
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 185
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn (Jaroty)

Post autor: (Stomil Fan) » pn 23 mar, 2009

ja jestem za pomyslem SSK STOMIL -> oprawa.
Np. Z wizerunkiem Śp. Józefa Łobockiego i napisem "to już pięć lat" ; "pamiętamy".
W porównaniuz innymi propzycjami oprawa bylaby stosunkowo tania. A do większości kibiców by "przemówiła"

socha
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 57
Rejestracja: wt 16 paź, 2007
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Post autor: socha » pn 23 mar, 2009

Spokojny_ pisze:
Może to jest dobry pomysł, Józef Łobocki zasłużył się dla rozwoju piłki nożnej na Warmii i Mazurach,i może organizacja takiego turnieju na stadionie Stomilu to trafny pomysł?Turniej mógłby polegać na udziale 4 drużyn, każda z każdym, drużynami by mogły być czołowe zespoły Warmii i Mazur, myślę że było by ciekawie :D
Moim zdaniem to jest dobry pomysł, tylko czy drużyny mogły by znaleźć czas na rozegranie takiego turnieju? Przecież cały czas trwają rozgrywki poszczególnych lig, a poza tym kolejny mecz = dodatkowy wysiłek = dodatkowe zmęczenie. Ale jeśli ten pomysł doszedł do skutku to było by dobrze.


Dobrym pomysłem było by także zorganizowanie flagi/niewielkiej oprawy upamiętniającej Łobockiego.
Ostatnio zmieniony pn 23 mar, 2009 przez socha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SOLO
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 108
Rejestracja: wt 22 maja, 2007

Post autor: SOLO » pn 23 mar, 2009

no i ciekawe czy te drużyny nie chciałby by zapłaty :P ...

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » pn 23 mar, 2009

socha pisze:Dobrym pomysłem było by także zorganizowanie flagi/niewielkiej oprawy upamiętniającej Łobockiego.
flaga już jest Obrazek

według mnie oprawa byłaby bardzo dobrym pomysłem, dlatego, że nadanie nazwy ulicy mogłoby trwać (a w zasadzie trwałoby) zbyt długo, rocznica przecież już za kilka dni.
Ostatnio zmieniony pn 23 mar, 2009 przez seba, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mariusz
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 63
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: FC Bartoszyce

Post autor: mariusz » pn 23 mar, 2009

Można by było zagrać mecz towarzyski z Granicą Kętrzyn tam przecież Łobocki też miał spory wkład w rozwój piłki i na tym meczu jakaś oprawa
Co do meczu gwiazd to jego gospodarz jest już chyba wyznaczony, bo jak był grany w Bartoszycach gdzie mieszkam to już w zimę o tym w lokalnej prasie było
I oczywiście obowiązkowa jest msza św

NidzicaOKS
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 11
Rejestracja: wt 10 lut, 2009

Post autor: NidzicaOKS » pn 23 mar, 2009

Najlepiej jakis ciekawszy mecz z lepsza druzyna np. z Polonia Bydgoszcz taki mecz by przyciagnal duzo ludzi i wtedy wiekszy bylby zysk na jakis cel...

Awatar użytkownika
zielony
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007

Post autor: zielony » pn 23 mar, 2009

Sparing w środku sezonu? Jak to już ktoś wczesniej wspominał, raczej mało realne do wykonania, poza tym, na taki mecz nie przybyłoby zbyt wiele osób.
Łobocki zmarł 31 marca, najbliższy mecz ligowy u siebie gramy 28. Myślę, że dobrym wyjściem, byłoby zorganizowanie na te spotkanie oprawy upamiętniającej Józka. Mam nawet pewien pomysł, jakby ona mogła wyglądać, jeśli "siły wyższe" byłyby zainteresowane, proszę o kontakt na PW, podsunę swój pomysł. Po meczu, wspólnie wybieramy się na mszę.

Prosto, przyjemnie. Tylko czy starczyłoby czasu na zrobienie oprawy?

Awatar użytkownika
BDZ
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: czw 15 lis, 2007
Lokalizacja: Stomil Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BDZ » pn 23 mar, 2009

W tym roku z tego co wiem to mecz gwiazd jest organizowany w Biskupcu

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 23 mar, 2009

chodziło nam bardziej turniej drużyn amatorskich ,kibiców jak i innych

BKS18
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 46
Rejestracja: wt 26 sie, 2008

Post autor: BKS18 » pn 23 mar, 2009

dobry pomysł z tym turniejem

Awatar użytkownika
CZESIO OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 178
Rejestracja: pt 01 lut, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: CZESIO OKS » pn 23 mar, 2009

intertrans pisze:chodziło nam bardziej turniej drużyn amatorskich ,kibiców jak i innych
turniej z udzialem np. fan clubow, dzielnic bylby ok, do tego mozna bylo by zaprosic bylych pilkarzy Stomilu aby utworzyli swoja ekipe. mysle ze np Czereszewski, Sokolowski, Biedrzycki itd... napewno by nie odmuwili uczczenia pamieci Łobodzkigo. gdyby jeszcze ta druzyne prowadzil jako trener Kaczmarek , bylo by mnostwo wspomnien a o cos takiego przecierz chodzi.

Awatar użytkownika
KaszuB
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 83
Rejestracja: pn 14 lut, 2005

Post autor: KaszuB » pn 23 mar, 2009

NidzicaOKS pisze:Najlepiej jakis ciekawszy mecz z lepsza druzyna np. z Polonia Bydgoszcz taki mecz by przyciagnal duzo ludzi i wtedy wiekszy bylby zysk na jakis cel...
Jestem za! Mały turniej a w nim by grał Stomil i Polonia i .......... i ......... W wolnych miejscach drużyny co przyciągną dużo pikników! (Albo i nie...)

Awatar użytkownika
FC.MORAG
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 135
Rejestracja: ndz 08 paź, 2006
Lokalizacja: FC MORĄG

Post autor: FC.MORAG » pn 23 mar, 2009

CZESIO OKS pisze:turniej z udzialem np. fan clubow, dzielnic bylby ok,
Tylko czy to by się udało ogarnąć ? Pomysł dobry ale trudno by było utworzyć jak jest tak mało czasu :-)

BKS18
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 46
Rejestracja: wt 26 sie, 2008

Post autor: BKS18 » pn 23 mar, 2009

zobaczyć znowu Czereszewskiego Sokołowskiego Biedrzyckiego w jednej ekipie fajna sprawa a tym jeszcze bardziej byłoby fajniej gdyby trenerem drużyny byłych Stomilowców był Bogusław Kaczmarek :D

Awatar użytkownika
Pisara
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 51
Rejestracja: pt 06 lut, 2009
Lokalizacja: Szlachta Nidzica

Post autor: Pisara » pn 23 mar, 2009

Ja też jestem jak najbardziej za turniejem, a najlepszym miejsce wydaje mi się były by Dajtki tylko kasa no i czasu mało :roll:
Ostatnio zmieniony pn 23 mar, 2009 przez Pisara, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ