"WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MlodyKibic » sob 09 sty, 2010

Obrazek Zaproponowali aby stadion olsztyński był podobny do tego który będzie budowany w Gliwicach na 10tys miejsce, z tą różnicą że Olsztyn miałby początkowo 12tys i możliwość rozszerzenia o kolejne 5 tys. Jak wam się podoba ? czy w ogóle się podoba ? :)

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: ptr » sob 09 sty, 2010

Nie ma co się oszukiwać, bez nowego stadionu piłka w Olsztynie nigdy się nie rozwinie także dobrze że zostały podjęte pierwsze kroki w tym kierunku. Jest wola miasta, jest z tego co zostało powiedziane zainteresowanie potencjalnych inwestorów, jeszcze póki co brak konkretów (zmian w planie przestrzennym, terminów itp). Wszystko mimo że bardzo realne widnieje w wizjach i projekcie, także czekamy na ''mapę drogową'' całej inwestycji. Pozostaje nam mieć nadzieję że po raz kolejny nie skończy się na gadce szmatce i cukrowaniu przed wyborami. Niech pan Prezydent i jego świta (szostek) mają świadomość że na pewno przy urnach zostaną rozliczeni z wszelkich deklaracji i obietnic! Oczywiście bardzo dobrze że temat w końcu ruszył z miejsca, ale my przede wszystkim spokojnie czekamy na konkrety odnośnie stadionu. Oby nie było powtórki z rozrywki, jak z Aquaparkiem...

A co do samego Szostka jeszcze nie dawno nasz wybitny radny zarzekał się że jeśli nowy stadion to tylko na Warmii! ''Nie mam wątpliwości'' ''zdecydowanie lepsze warunki''! :arrow: http://gazetaolsztynska.wm.pl/Kibice-ch ... rmii,36710 A dzisiaj? Znawca i specjalista, bezdyskusyjnie.

Gie.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 363
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Gie. » sob 09 sty, 2010

ptr pisze:A co do samego Szostka jeszcze nie dawno nasz wybitny radny zarzekał się że jeśli nowy stadion to tylko na Warmii! ''Nie mam wątpliwości'' ''zdecydowanie lepsze warunki''! :arrow: http://gazetaolsztynska.wm.pl/Kibice-ch ... rmii,36710 A dzisiaj? Znawca i specjalista, bezdyskusyjnie.
A wypowiadając się co do frekwencji w Lubinie podał za przykład mecz z 96 roku... :roll:

Fanatico
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: czw 19 mar, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Fanatico » sob 09 sty, 2010

Stadion na 12 tys z mozliwoscia rozbudowy docelowo 17 tys .
Brzmi przyjemnie tylko nie rozumiem jednej kwestii.
Stadion w Ostródzie o ile dobrze pamietam bedzie miał pojemnosc w granicach 5000 tys z mozliwoscia powiekszenia.
Koszt to jakies 40 mil.
Czyli Olsztyn stolica wojewodztwa wieksza od Ostrody prawie 5 krotnie !!! z budzetem pewnie tez 5 krotnie wiekszym stac tylko na stadion bez mala dwa razy wiekszy .
Niech Pan Prezydent wyjasni bo ja nie rozumiem .
A moze tam jest to wiekszy priorytet .

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MlodyKibic » sob 09 sty, 2010

wszystko było wyjaśnione na spotkaniu, jeżeli chodzi o Ostróda to już wiadomo że stadion będzie przynosił straty bo nie ma kogoś kto by tam mógł rozegrać mecze na wysokim poziomie, a maxymalnie powiększą stadion do 8tys. Także nigdy nie powiększą stadionu bo nie będą mieli po co... Natomiast w Olsztynie jest sytuacja taka że stadion 12,300 miejsc moim zdaniem i zdaniem analityków w zupełności wystarczy, na początek. Jak zacznie się on zapełniać i będzie widać że jest potrzeba rozbudowy i po prostu będzie się opłacać to wtedy jest możliwość (będzie też tego zabiegać) aby powiększyć stadion do 17tys.
Także Ostróda zostanie ze stadionem 5tys który przynosić będzie tylko straty a Olsztyn ma szanse na stadion najpierw dwa razy większy, a następnie 3 razy większy (na którym jeszcze zarobimy)... Moim zdaniem perspektywa jest pozytywna.

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Komentator » sob 09 sty, 2010

Ale Olsztyn w porównaniu do Warszawy... więc można sobie tak porównywać, bo to nic konkretnego nie przyniesie. Nie ma się co burzyć w tej chwili, że to tylko 12 tys., bo na razie mamy jedną trybunę na 2800 miejsc + klatkę dla dzika ze 150 krzesełkami. Też się skłaniam ku stadionowi na 12 tys. (może ktoś o niego zadba i krzesełka nie będą osrane i z półmetrową warstwą brudu).

Tym bardziej jestem za stadionem jak w Gliwicach, bo podobał się Jerzemu Budziłkowi. Jeszcze żeby boisko treningowe gdzieś tam zbudowali :cwaniak: :lol:

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Preze(S) » sob 09 sty, 2010

spotkanie to farsa.ta analiza była podobno juz dawno przygotowana -WIADOMO W TYM ROKU WYBORY I PROPAGANDA TRWA
CAŁA TA PREZENTACJA ZRESZTĄ NIC NADZWYCZAJNEGO CZEGO sami byśmy nie mogli znaleźc w necie ,fotki stadionów ,projekty,przykładowe ceny wystarczy wpisać stadiony świata ;)
do tego ankieta na tysiącu? mieszkańców
hurra!! :)

zapomnieliśmy się spytać ile kosztowała ta analiza i kiedy juz była gotowa -bo to porażka i mydlenie oczu :!:

obym się mylił ....


Druga sprawa bezRADNI !!

ile było na spotkaniu ..3???
wypowiedział sie "znawca i mentor" z SZYBKIEJ PIŁKI
i to jakieś przekłamania jak zwykle
typ pojawia sie zawsze ,zawsze ma mega pomysły i plany ,później krytykuje tych co zrobili coś za niego

a gdzie reszta???
TRZEBA ROZLICZAĆ tych niepoRADNYCH którzy tak deklarują miłośc do sportu ,piłki nożej czy Stomilu -patrz list otwarty i "kilka" odpowiedzi z łaski ...

Niebawem trzeba wszystkim wysłać zapytanie czemu ich nie było? co wiedza o stadionie itp
Muszą czuć ,ze ich pilnujemy

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MasteR » sob 09 sty, 2010

MlodyKibic pisze:Nie ma sensu rozwodzić się nad tym czy to Małkowski podejmował najważniejsze decyzje czy Grzymowicz w tamtym czasie. Chociaż myślę że był to ten pierwszy.
Natomiast skupmy się na jednym co jest dla nas najistotniejsze. Chcą nam wybudować stadion i współpracujmy z nimi, bo pytają o nasze zdanie i chcą rozmawiać. Przeszłością żyć nie powinniśmy w tym wypadku, lecz powinniśmy pomóc, bo to jedyna szansa aby zbudować stadion i odbudować potęgę Stomilu. Jak będziemy się kłócić z byle powodu to czas realizacji inwestycji jedynie się wydłuży...
Pracujmy razem na nasz wspólny sukces jakim będzie stadion !
Rozwodzenie się nad tym, kto z tej dwójki miał większą władzę w tej branży, nie jest moim celem, bo to akurat nie ma tu znaczenia. W pewnym sensie nieważne jest to, co było, a to, co będzie. Chodzi mi jednak o to, że Grzymowicz mógłby mowić prawdę, a nie ukrywać się przed kibicami, że w czasie gdy Stomil grał w I lidze to jego w kraju nie było. Jak można tak kłamać przed taką rzeszą potencjalnych jego wyborców?

Nie łatwiej byłoby powiedzieć "Dobra chłopaki, wtedy rządził Małkowski, ja mogłem co nieco, ale zawaliłem, ale teraz wszyscy bierzemy się do roboty i ten stadion wybudujemy". Ale nie, lepiej jest odkręcać kota ogonem i wmawiać ludziom, że białe jest czarne....

Ja osobiście nigdy nie byłem nastawiony sceptycznie do Grzymowicza. Popieram część jego działań, a sama wczorajsza propozycja w wielu kwestiach mi się podobałą. Tylko po co tak kłamać...

Awatar użytkownika
FanatykOKS
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: pt 19 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn - Jaroty

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: FanatykOKS » sob 09 sty, 2010

Nie wiem czy zauwazyliscie ale na spotkaniu pojawił się pan Grzegorz Koprucki widać, że jednak nie są obojętne mu losy klubu.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MasteR » sob 09 sty, 2010

Na spotkaniu było wiele osób, którym zależy na tym stadionie. Spójrzmy jednak na to, kogo tam nie było. Ktoś już na forum wspomniał, że brakowało przede wszystkim radnych, którzy po akcji mailowej tak obiecywali swoje poparcie. Pytam się, gdzie był Pan Smoliński, gdzie była Pani Ciunel...

Szkoda, że nie udało się zaprosić Pani Bublewicz. W ogóle ubolewam, że na spotkaniu nie pojawił się żaden z olsztyńskich parlamentarzystów...

A tu dla chętnych do poczytania wypowiedzi po spotkaniu:

http://www.olsztyn24.com/?m=1&i=8379

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MlodyKibic » sob 09 sty, 2010

Wszyscy macie racje, zgadzam się z wami ! Radnych nie było bo może nie mieli ochoty w tym uczestniczyć albo się nie chciało albo mieli to przysłowiowo w dup**. Jednak mnie to nie interesuje, mamy poparcie i przychylność Prezydenta. W tym momencie to jest najważniejsze. Oczywiście można spekulować czy to zagrywka wyborcza czy może jednak nie, ale skoro facet chce teraz pomóc to wykorzystajmy to dobrze.
Obiecał że powoła grupę ekspertów w ciągu dwóch tygodni i tego teraz oczekujmy, dopilnujmy wszystkiego i będzie dobrze. Nie ma co się obrażać czy spekulować bo mamy swoje 5 minut i wykorzystajmy je z korzyścią dla kibiców, nas kibiców. Współpracujmy.

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Komentator » sob 09 sty, 2010

MasteR pisze:A tu dla chętnych do poczytania wypowiedzi po spotkaniu:

http://www.olsztyn24.com/?m=1&i=8379
Najbardziej uwagę przyciąga opinia autora:
Spotkanie przebiegało w wyjątkowo „cywilizowanej” atmosferze, ale przed jego rozpoczęciem chyba nie wszyscy wierzyli w taki jego przebieg. Na wszelki wypadek, pod budynkiem wydziału humanistycznego przy ul. Obitza 1 stanęli strażnicy miejscy i straż uniwersytecka. Na szczęście, zwyczaje z piłkarskich stadionów nie zostały przeniesione do sal Uniwersytetu.

Awatar użytkownika
BelzeBuB92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Os.Mazurskie

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: BelzeBuB92 » sob 09 sty, 2010

Projekt budowy stadionu na 12 tysięcy możliwością rozszerzenia o kolejne 5 wydaje się całkowicie odpowiadać potrzebom klubu :cwaniak:

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Prowokator » sob 09 sty, 2010

czary mary na debacie co innego śpiewał prezydent co innego tu możemy przeczytać, zresztą w trakcie spotkania nie padły żadne konkrety odnośnie budowy stadionu także możemy wsadzić sobie to wszystko miedzy książki z bajkami. 3 lata projekt przygotowywać... to może oni jednak zbudują nam maracanę na Piłsudskiego 69A? Zwyczajowo pod publikę jadą bo wybory i trzeba cztery litery zagrzać na stołku na kolejnej kadencji, radni mają [moderator], i pokazali to swą frekwencją, szostek to był tam potrzebny jak dziura w moście, tylko przyszedł pokazać się jaki to on jest wielbiciel olsztyńskiej piłki, a jak co do czego przyjdzie to będzie zapewne szybka krytyka i odwrót:]. Jakoś nie mam zaufania do Grzymowicza, już Szmidt wygląda mi na człowieka bardziej konkretnego i godnego zaufania mimo że to pisowiec(chociaż to nie partia decyduje o tym jakim się jest człowiekiem - dobrym czy złym). Prezydent nie wzbudza u mnie żadnego zaufania jako osoba sprawująca władzę, może to tylko przewrażliwienia a może przeczucie dobre, zresztą okłamał nas tym, że nie było go w kraju gdy Stomil grał w I lidze!!!! Patrząc na to wszystko co usłyszałem z ust prezydenta czuję się jakby chcieli nas wyruchać bez mydła w ratuszu. zbliżają się wybory więc to normalne, że starają się wzbudzić ogólnospołeczne zainteresowanie a zwłaszcza nasze, tym samym można to postrzegać jako walka o głosy... Ktoś mógłby zebrać do kupy te uchybienie, błędy, kłamstwa czy jak to nazwać których byliśmy świadkami i napisać do Grzymowicza list aby to wyjaśnił najlepiej publicznie, powinni wiedzieć że będziemy rozliczali ich z każdego słowa które padnie, tak by czyli że patrzymy im na ręce. Trzeba zapytać po pierwsze o projekt czemu już 3 lata a nie pół roku czy rok, po drugie gdzie w końcu był w tym okresie skoro sam na stronie swej jasno ma napisane że był w Olsztynie a przed nami się wyparł tego. Ktoś jeszcze może coś wytknąć panu Grzymowiczowi? I może jeszcze byśmy poprosili o kosztorys analizy i datę wykonania jej.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Preze(S) » sob 09 sty, 2010

Dokładnie musimy ich caŁy czas CISNĄC bez wyjątku
jesteśmy teraz chyba jedyną społeczną "OPOZYCJĄ" DLA WŁADZ MIASTA

ROZLICZAĆ Z DZIAŁAŃ I ICH PRACY
PRZYPOMINAĆ OBIETNICE

co do wypowiedzi
Niezadowolenia nie było również widać na twarzy Krzysztofa Kacprzyckiego, przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Olsztynie, kibica OKS 1945, chociaż zapytany o opinię na temat propozycji budowy nowego stadionu, odpowiedział wymijająco.

- Ja przede wszystkim jestem zadowolony z tego, że dość licznie na spotkaniu stawili się kibice, mimo, że informacja o spotkaniu pojawiła się dopiero wczoraj - mówi Krzysztof Kacprzycki. - Przy okazji dowiedziałem się, że w obliczu problemów organizacyjnych, kadrowych i finansowych OKS-u, kibice potrafili się zjednoczyć i zarejestrowali Klub kibica jako stowarzyszenie. Uważam, że jako oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenie, będą mieli teraz większą siłę przebicia.
założyliśmy KLUB SPORTOWY :!:

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Preze(S) » sob 09 sty, 2010


Awatar użytkownika
kru
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 lip, 2005

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: kru » ndz 10 sty, 2010

http://olsztyn.com.pl/wiadomosc,9580,go ... ideo!.html - drobna relacja video z konsultacji

WujekDobraRada
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 21
Rejestracja: czw 25 cze, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: WujekDobraRada » pn 11 sty, 2010

Panowie mam takie pytanie czy wysyłal ktoś może e-maile do potencjalnych sponsorów??

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MasteR » pn 11 sty, 2010

W piątek 8 bm. spotkałem się w Kortowie z kibicami i sympatykami olsztyńskiej piłki nożnej, żywo zainteresowanymi przyszłością tej dyscypliny sportu, którzy od dłuższego czasu występują o to, by powstał nowy stadion. Na konsultacje wybraliśmy jedną z sal wykładowych Wydziału Humanistycznego UWM. Z przebiegu spotkania jestem bardzo zadowolony, jak i z frekwencji. Było bardzo spokojnie i rzeczowo. W pierwszej części eksperci z firmy Investment Support przedstawili m.in. wyniki swoich badań na temat optymalnej wielkości stadionu piłkarskiego dla Olsztyna, w drugiej wraz z nimi odpowiadałem na pytania z sali. Na trwającym dwie i pół godziny zebraniu powiedziałem m.in., że nowy stadion powinien być zbudowany i nie ma wątpliwości, że przy al. Piłsudskiego. Jego optymalna wielkość to 12 tys. miejsc. Poinformowałem również o tym, że do końca czerwca powinien zostać zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego terenu przewidzianego pod ten obiekt. Niebawem przyjmiemy także harmonogram tej inwestycji. Podkreśliłem, że przygotowanie inwestycji to dość długi proces. Że wielkim sukcesem będzie, jeśli przed jesiennymi wyborami wybierzemy potencjalnego inwestora stadionu. Po spotkaniu jednemu z dziennikarzy powiedziałem, że jeżeli jeszcze te negocjacje zakończymy w tym terminie podpisaniem umowy, to będzie to rekordowe osiągnięcie, które będziemy mogli uznać za nasz sukces. Potem trzeba będzie dwóch – trzech lat na przygotowanie projektu stadionu.
źródło: http://www.grzymowicz.pl/

Garfi
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: czw 12 lis, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Garfi » pn 11 sty, 2010

Zebranie jest we Wtorek ??

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Chmiel » pn 11 sty, 2010

Jest.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: kaczmar » pn 11 sty, 2010

cos w sprawie stadionu nie wątpliwie się ruszyło. kwestia jak to się potoczy dalej. tak jak było napisane wcześniej trzeba patrzeć na ręce politykom i rozliczać ich z każdego słowa.
Poinformowałem również o tym, że do końca czerwca powinien zostać zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego terenu przewidzianego pod ten obiekt. Niebawem przyjmiemy także harmonogram tej inwestycji. Podkreśliłem, że przygotowanie inwestycji to dość długi proces. Że wielkim sukcesem będzie, jeśli przed jesiennymi wyborami wybierzemy potencjalnego inwestora stadionu.
czyli Prezydenta Grzymowicza można rozliczyć na jesieni. Jeśli do tego czasu zmieni się zagospodarowanie przestrzenne, przyjęty zostanie harmonogram inwestycji oraz wybrany zostanie potencjalny inwestor to będzie ok. jeśli nic się do tego czasu nie zmieni to wiadomo jak można potraktować ostatnie spotkanie.

a co do Pana Szostka to swoimi wypowiedziami się kompromituje i jest pierwszą osobą na którą na pewno bym nie głosował :)

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: K.K. » pn 11 sty, 2010

MlodyKibic pisze:Wszyscy macie racje, zgadzam się z wami ! Radnych nie było bo może nie mieli ochoty w tym uczestniczyć albo się nie chciało albo mieli to przysłowiowo w dup**. Jednak mnie to nie interesuje, mamy poparcie i przychylność Prezydenta. W tym momencie to jest najważniejsze. Oczywiście można spekulować czy to zagrywka wyborcza czy może jednak nie, ale skoro facet chce teraz pomóc to wykorzystajmy to dobrze.
Obiecał że powoła grupę ekspertów w ciągu dwóch tygodni i tego teraz oczekujmy, dopilnujmy wszystkiego i będzie dobrze. Nie ma co się obrażać czy spekulować bo mamy swoje 5 minut i wykorzystajmy je z korzyścią dla kibiców, nas kibiców. Współpracujmy.
Nie przeczytalem wszystkich postów, więc jeśli juz ktoś to mówił to przepraszam.


Co do cytatu to powiem wam, ze poparcie prezydenta mozemy sobie w dupe wsadzić, on moze składać 20 projektów dziennie, lecz to nie on decyduje tylko radni, którzy muszą ten projekt przegłosować. Nie porównójcie Ostródy, ponieważ tam nie ma az tylu wydatków co miasto wojewódzkie, dlatego mogą sobie pozwolic na stadion. Poza tym nie zdziwcie się, jak za 2 lata Stomil będzie grał swoje mecze właśnie w tej Ostródzie :)

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Prowokator » pn 11 sty, 2010

Jak to będzie nie wiadomo, pozwoliłem sobie na napisanie listu do Pana Prezydenta z prośba o wyjaśnienie kilku kwestii, które nas nurtują i dodatkowo kilku innych rzecz tak dla ogółu. Odpowiedź jeśli ja dostanę tez wkleję.


Szanowny Panie Prezydencie

Jako jeden z kibiców obecnych na debacie, której tematem była budowa stadionu piłkarskiego w Olsztynie, przysłuchawszy się Pańskiej wypowiedzi na temat miejsca pobytu Szanownego Pana w czasie gry naszego ukochanego klubu OKS Stomil Olsztyn w ówczesnej I lidze, począłem się zastanawiać nad tym jaka jest prawda. Niestety z informacji, które są umieszczone na Pańskiej stronie w dziale "O mnie" wynika jasno, iż Sz.P. w latach świetności naszego klubu (t.j. w latach 1994-2002) przebywał w Olsztynie i pełnił Pan funkcję społeczne w miejskim ratuszu, jaką była posada zastępcy prezydenta miasta Olsztyn. W tym czasie był Pan odpowiedzialny m.in. za następujące dziedziny funkcjonowania naszego miasta:
- strategia rozwoju i planowanie przestrzenne,
- geodezja i gospodarka nieruchomościami,- inwestycje i gospodarka komunalna,
- ochrona środowiska,
- obsługa funduszy europejskich,
- architektura, komunikacja, spółki miejskie, MZDMiZ
Pełnił Pan funkcję zastępcy prezydenta miasta do 2007 roku, pośród wielu inwestycji nad jakimi Pan pracował i jakimi się Pan szczyci, niemożliwym jest odnalezienie choćby jednej, która by dotyczyła sportu w naszym mieście, ani tym bardziej piłki nożnej i pomocy dla OKS-u, by ten mógł powrócić na salony polskiej piłki. Dziwi taki stan rzeczy tym bardziej, iż deklaruje Pan swe zamiłowanie do naszego klubu i kibicowanie OKS-owi jak również zamiłowanie do sportu wszelkiego innego rodzaju. Ponadto pełnił Pan również funkcję radnego w ratuszu i podczas Pańskich kadencji próżno szukać jakichkolwiek prób pomocy skierowanych ku naszemu klubowi. Nazywając rzeczy po imieniu zostaliśmy oszukani jako kibice i wyborcy przez Pana podczas debaty na temat budowy stadionu w sprawie Pańskiego miejsca pobytu.
Drugą sprawą, która nie daje spokoju mojej osobie i nie tylko jest czas potrzebny do opracowania projektu budowy stadionu na Piłsudskiego 69A. Mianowice w czasie rozmów prowadzonych podczas debaty w Kortowie, mogliśmy usłyszeć, że może to trwać od pół roku do maksymalnie roku, a już na łamach serwisu internetowego olsztyn24.com poświęconego naszemu miastu możemy przeczytać, że przygotowanie tegoż projektu potrwa od dwóch i pół roku do trzech lat. Chciałbym zapytać Pana skąd taka zmiana i rozciągłość w czasie? Może jednak zostaniemy obdarowani przez ratusz stadionem takim jakim jest Maracana? Czy najzwyczajniej ponownie zostaliśmy wprowadzeni celowo w błąd przez , tak byśmy na konferencji tej nie okazali naszego niezadowolenia? Czy jest to sposób na przeciągniecie całej sprawy w czasie by móc z z upływem lat o niej ponownie zapomnieć w ratuszu i przypomnieć sobie przy okazji kolejnych wyborów? Sprawą interesującą jest także analiza przeprowadzona przez firmę Investment Support. Kiedy została ona wykonana i jaki jest jej koszt? Czy są jakieś dokumenty, które wskażą te dwie niewiadome?
Także chciałbym zapytać czy skoro według Szanownego Pana Prezydenta w Olsztynie jest sens budowy basenu olimpijskiego to dlaczego nie wybudować też stadionu z prawdziwego zdarzenia? Czy może zatem w Olsztynie mimo braku jakichkolwiek tradycji pływackich, braku konkretnych sekcji zajmujących się tą dziedziną sportu będzie cyklicznie organizowany ogólnopolskiej czy światowej sławy turniej pływacki? Może sama Olimpiada zawita do Olsztyna gdyż będziemy mieli basen olimpijski? Natomiast w naszym pięknym mieście istnieją tradycje związane z piłką nożną i to wieloletnie. Stomil Olsztyn to najbardziej zasłużony klub piłkarski naszego województwa w historii. Argument jako, że Olsztyn to miasto wojewódzkie został odrzucony przez Pana Kacpra Kozłowskiego bez jakichkolwiek podstaw. Zapewne stało się to z powodu braku znajomości zwyczajów kibiców naszego klubu. Faktem jest, iż Stomil Olsztyn posiada sympatyków w całym województwie i nie tylko, którzy zjeżdżali do Olsztyna by móc obejrzeć mecz ukochanej drożyny. Stomil Olsztyn to jak najbardziej klub o zasięgu regionalnym czy wojewódzkim i to ma wielki wpływ na ilość osób uczęszczających na jego mecze. Jest to swego rodzaju fenomen tamtych lat i obecnie klubów mogących się pochwalić takimi wynikami jeśli chodzi o zasięg kibicowania jest niewiele, podać tu można za przykład dwa kluby z naszego kraju pierwszym jest Łódzki Widzew posiadający kibiców w wielu miastach w województwie Łódzkim a także w całej Polsce(np. Grudziądz) a drugim Lech Poznań, któremu kibicuje niemalże cała Wielkopolska. Kibice by móc obejrzeć mecz Olsztyńskiego Stomilu przyjeżdżali z takich miejscowości jak: Olsztynek, Nidzica, Działdowo, Pasłęk, Morąg, Mrągowo, Biskupiec, Barczewo, Dobre Miasto, Szczytno, Rybno, Lidzbark Warmiński, Braniewo a nawet Radomsko, które jest oddalone od Olsztyna o prawie 400 km . Również na mecze przyjeżdżali kibice z miejscowości znajdujących się pod Olsztynem, na przykład takich jak: Dywity, Jeziorany, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Kieźliny i wielu innych mniejszych czy większych. I nadal kibice Ci przyjeżdżają, niestety nie w takich liczbach jak niegdyś lecz nadal Stomil ma wielu sympatyków, których liczby mogłyby pozazdrościć kluby z I ligi i ekstraklasy obecnej. Ponadto Stomil był marką rozpoznawalną w całej Polsce i nie tylko a przez wiele osób był i nadal jest silnie kojarzony z naszym miastem i regionem. Był marką, która promowała nasze miasto w sposób, którego na razie żadna inna drużyna taka jak AZS czy Traveland nie osiągnęła i nigdy raczej nie osiągnie ze względu na popularność piłki nożnej, której żadna inna dyscyplina sportowa nie jest w stanie dorównać w naszym kraju. Zatem argument Pana Kacpra Kozłowskiego jest mało racjonalny, gdyż Stomil to klub regionalny, przysłowiowa DUMA WARMII, lecz nie będę obstawał za stadionem większym niż 12 tys. widzów z możliwością rozbudowy do 17 tys. gdyż sytuacja w jakiej jest obecnie klub jest oczywista. Jednak mam nadzieję, że w krótkim czasie ulegnie to radykalnej zmianie i klub powróci do słusznej nazwy jaką jest OKS Stomil Olsztyn a także powrócimy na "salony" piłkarskie w naszym kraju.
Kolejnym punktem mojego listu jest brak zrozumienia w sprawie budowy obiektu widowiskowo-sportowego z prawdziwego zdarzenia(swoja drogą takim obiektem mógłby być stadion z halą sportową). Podobno nie widzi Pan sensu budowy takiego obiektu gdyż i tak wszystkie duże imprezy zostaną zabrane nam przez Bydgoszcz, Toruń czy Trójmiasto. Ciężko mi zrozumieć taki tok myślenia jest gdyż, póki co dzieję się tak, że wszystkie imprezy umykają nam z jednego bardzo ważnego powodu jakim jest brak obiektu na którym można zorganizować taki event. Gdyby obiekt taki był w Olsztynie to z pewnością wiele ciekawych imprez, koncertów, widowisk sportowych miałoby miejsce w naszym mieście. Olsztyn z upływem czasu zamiast piąć się w górę staje się zaściankiem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zdaniem wielu osób nieudolne zarządzanie miastem przez osoby sprawujące w ratuszu rządy. Sytuacji z pewnością nie poprawi budowa kolejnej galerii handlowej. Z drugiej jednak strony gdyby osoby zajmujące się zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej w naszym mieście zamiast na siłę budować "pseudo" aquapark z basenem olimpijskim rozplanowały w sposób przemyślany tereny stadionu i te znajdujące się w jego pobliżu to w tym miejscu, mógłby powstać obiekt a w zasadzie kompleks sportowo-handlowo-rozrywkowy, którym moglibyśmy szczycić się w całej Polsce i który by był niewątpliwie wizytówką naszego miasta. Z pewnością znalazłoby się miejsce na stadion 12 tysięczny z możliwością rozbudowy, obszerną galerię handlową (większą nawet niż alfa) a także aquapark i hale widowiskowo-sportową co by zwolniło z takiej inwestycji tereny gdzie znajduje się obecnie hala Urania i basen przy ul. Głowackiego. A po wybudowaniu tego kompleksu, można by było przeznaczyć tereny te gdzie jest obecnie basen i hala Urania pod budowę mieszkaniową czy innego rodzaju, która by była dochodowa dla miasta i nie tylko. Oczywiście warunkiem tego musiałby być odpowiedni projekt, który by w sposób racjonalny zmieścił w jednym miejscu te obiekty. Dobrym rozwiązaniem mogłoby być to jakie mogliśmy zobaczyć podczas debaty, na jednym ze zdjęć. Mianowicie chodzi o ulokowanie centrum handlowego w bryle(chodzi tu o ściany zewnętrzne) stadionu. Zmniejszyło to by ilość zużytego miejsca pod budowę osobni tych dwóch obiektów i można by było je przeznaczyć na inną inwestycje. Jako miasto wojewódzkie, Olsztyn powinien brać przykład z o wiele mniejszej Ostródy, która rozwija się bardzo dynamicznie i obecnie błyszczy jak diament pośród kamieni w naszym województwie. Władze Ostródy dokładają wszelkich starań by miasto się rozwijało. Obecnie jest to jedno z najlepiej przygotowanych ośrodków, które mają gościć piłkarzy z okazji EURO 2012. Nie brakuje tam również inwestycji w turystykę, plaże, mola, restauracje powstają w szybkim tempie. Niestety u nas w mieście brak jest tego typu inwestycji i brzegi jeziora krzywego w większości pozostają niezagospodarowane, a sama plaża miejska też nie jest powalająca i brak jest na niej wielu atrakcji, które można znaleźć w wielu miejscach w pobliżu Olsztyna. Latem powinno się korzystać z tego co nam dają liczne jeziora w naszym mieście. Stare Jabłonki mogą poszczycić się mistrzostwami świata w plażowej siatkówce. Czemu by nie zorganizować u nas zawodów w piłce nożnej na plaży pod patronatem klubu OKS Stomil Olsztyn. A taki klub został powołany do życia w ostatnim czasie przez nas kibiców a nie stowarzyszenie jak informowały media. I będziemy starali się by Stomil powrócił do dawnej świetności w piłce nożnej, a także chcemy reaktywować dawne sekcje sportowe należące do naszego klubu i założyć nowe, które będą zrzeszały młodzież. My kibice chcemy działać na wielu frontach w naszym mieście, wnosić świeże spojrzenie i pomysły, które mogą przynieść wiele dobrego nam wszystkim ale sami bez pomocy władz niestety nie zdziałamy wiele. Czemu tak jest, że osoby sprawujące władzę w naszym mieście przypominają sobie o kibicach, sporcie, i budowie obiektów sportowych tylko przy okazji zbliżających się wyborów? Brak zdecydowania władz w działaniu na rzecz sportu odstrasza potencjalnych sponsorów czy osoby chcące pomóc w odbudowie wielkiej piłki nożnej w Olsztynie i nie tylko piłki a także innych dyscyplin sportowych. Nie ma już u nas memoriału im. Huberta Wagnera, organizatorzy uciekli z walącej się hali jaką jest Urania do miejsc nowoczesnych spełniających wszelkie wymagania do organizacji takich imprez. Również odszedł z Olsztyna Rajd Kormoran będący jedną z najlepszych imprez motoryzacyjnych w Polsce, a tereny pod Olsztynem są wymarzonym miejscem do wyścigów szutrowych. Co jest tego powodem? Niestety nasze władze od lat stające przysłowiowym okoniem jeśli chodzi o organizowanie imprez i pomoc przy tym osobom chętnym cos zrobić w naszym mieście co by przyniosło mu rozgłos.
Ostatnia sprawą bardzo kontrowersyjną i już wielokrotnie poruszaną jest sprawa "liftingu" logo miasta Olsztyn a także pomysł wydający się irracjonalnym na okrzyknięcie naszego miasta jako miejsca serów , latawców i festiwali z tym związanych. Cóż ma to się nijak do rzeczywistości, gdyż ani serów się w Olsztynie nie wytwarza ani w jego okolicach z których to by nasze miasto słynęło w kraju. Sprawa ma się podobnie do latawców. Czemu do takiego przedsięwzięcia zatrudniono osoby z poza naszego miasta czy nawet regionu? Krakowscy specjaliści niestety dobrze nie wywiązali się z powierzonego im zadania. Uważam, iż Olsztyn jest miastem, w którym znalazłyby się osoby, mogące bez mniejszego problemu przedstawić bardzo ciekawe propozycje w kwestii co mogłoby być symbolami miasta i jakie imprezy mogłyby się z tym wiązać. Olsztyn ma niesamowity potencjał, którego niestety nasze władze nie są w stanie obudzić ze śpiączki w jakiej się znajduje. Obserwując poczynania ratusza wielu mieszkańców Olsztyna odnosi wrażenie, iż nasze władze idą na skróty i na tak zwaną łatwiznę w rządzeniu i rozwiązywaniu problemów miasta. Najlepszym tego przykładem jest zamknięcie przejścia dla pieszych koło centrum handlowego Alfa. Miasto niestety nie potrafiło wyegzekwować od inwestora przejścia podziemnego, które miało powstać wraz z centrum handlowym. Powodem tego były wypadki z udziałem pieszych co przyczyniło się do taniego rozwiązania jakim okazało się zamknięcie tegoż przejścia i utrudnienie życia mieszkańcom.
Mam nadzieję, że powyższy list będzie powodem refleksji dla Szanownego Pana Prezydenta i skłoni jego osobę do działania w sprawach OKS-u a także tych dotyczących pozostałych kwestii naszego pięknego miasta jakim jest Olsztyn, jednak niestety nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż pozostanie potraktowany zdawkowo i odpowiedź jaką otrzymam będzie wymijająca i zapewniająca, iż Szanowny Pan Prezydent robi wszystko co może dla polepszenia życia mieszkańców Olsztyna. Proszę jednak mieć w pamięci, iż my kibice Stomilu jesteśmy elektoratem o dużej liczebności i będziemy konsekwentnie rozliczali osoby sprawujące władze z przedwyborczych obietnic, którymi nas karmiono a których nie dotrzymano. Każdy kto chce wykorzystać nasz klub i nas w celu swej promocji nie dając nic w zamian tylko składając obietnice bez pokrycia, będzie rozliczony z tego. Mam nadzieję, że Szanowny Pan Prezydent dołoży wszelkich starań, by współpraca na linii Miasto-Klub oraz Miasto-Kibice będzie się układała w obiecujący sposób, co zapewne zaowocuje w przyszłości.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Preze(S) » wt 12 sty, 2010

trzeba teżdo radnych napisać list
czemu nie było ich i jakie maja zdanie na temat budowy stadionu

ODPOWIEDZ