"WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

"WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Preze(S) » śr 06 sty, 2010

Wszystkie osoby, którym bliska jest tematyka miejskiego sportu zapraszam 8 stycznia (piątek) o godz. 17.00 do auli nr 31 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytety Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Kurta Oblitza 1 - zapowiada w specjalnym komunikacie Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna
zbiórka o 16;30
pod biblioteką w kortowie!!

MUSIMY SIĘ ZMOBILIZOWAĆ :!: :!:

RÓBCIE PROPAGANDĘ I POWIADAMIAJCIE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH !!

wysyłajcie
smsy
wiadomości gg
mejle
itp


:!: :!: :!: SPRAWA MEGA WAŻNA I POTRAKTUJCIE JĄ POWAŻNIE :!: :!: !!

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Preze(S) » śr 06 sty, 2010

wypisujcie pomysły na pytania które zadadzą w naszym imieniu wytypowane osoby

wszystkie sugestie mile widziane !

wypisujcie jak widzicie nowy stadion,gdzie?jaki?,ile miejsc? z jakim przeznaczeniem itp

TEMAT PRACY DOMOWEJ ;)

"Mój wymarzony stadion"
każdy obowiązkowo musi coś napisać!

od nas zależy wSzystko!!

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Prowokator » śr 06 sty, 2010

intertrans pisze: TEMAT PRACY DOMOWEJ ;)

"Mój wymarzony stadion"
jak w podstawówce ma być? hehe... cóż mój wymarzony stadion znajduję się na Piłsudskiego 69A, oświetlenie, podgrzewana murawa, bieżnia, minimum 15 tys miejsc a najlepiej 20 tys miejsc siedzących ewentualnie możliwość powiększenia ale po co skoro od razu można zbudować duży stadion(jako miasto wojewódzkie powinniśmy posiadać taki obiekt),hala widowiskowo-sportowa, miejsce do organizacji imprez różnego rodzaju nie tylko sportowych(koncerty etc) lokale usługowe -> puby, restauracje itp i do tego centrum handlowe, które by finansowało po części klub i stadion, siłownia, sauny, salka z matami etc można wymieniać w nieskończoność co byśmy chcieli ale tak na prawdę co z tego dostaniemy? trzeba cisnąć władze o jak najlepszy kompleks sportowo-rekreacyjny

Gie.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 363
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Gie. » śr 06 sty, 2010

Obrazek
Stadion tylko na Piłsudskiego z odpowiednią infrastrukturą.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: THE CORE » śr 06 sty, 2010

Zapytajcie skąd miasto chce wziąść środki na budowę stadionu.
Zapytajcie czy miasto rozważa możliwość podpisania umowy z kimś kto wybuduje NAJPIERW stadion i dopiero wtedy dostanie ziemię pod swoją inwestycję / dopiero wtedy uzyska pozwolenia na budowę swoej inwestycji.
Zapytajcie czy są już zainteresowani budową stadionu i kto to jest KONKRETNIE.
Zapytajcie też czy miasto ma plan awaryjny na wypadek gdyby nie udało się (z różnych przyczyn) zbudować stadionu na Piłsudskiego (jakie mają plany odnośnie Warmii).

Sam niestety w piątek o tej porze będę w pracy. O której to spotkanie się skończy?

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Mazur » śr 06 sty, 2010

The Core bardzo trafne pytania. Jak amsz więcej pomysłów pisz śmiało trudno że cie nie bedzie no cóż nie zawsze można ale jeżeli masz jakies pomysły pisz śmiało :!:

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Aro » śr 06 sty, 2010

Jakby ktoś nie wiedział jak dojechać...

Przystanek nazywa się "Centrum Konferencyjne", pierwszy po skręcie w prawo od ulicy Warszawskiej.

Dojazd autobusami 3, 9, 15, 22, 30, 32, 33.

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: tendragon » śr 06 sty, 2010

moje pytania to:
W Jaki sposób udało się oszacowac koszt budowy stadionu (12k. miejsc) w kwocie 62mln. podczas gdy w innych miastach przy budowie takiej rangi obiektu ciężko zamknąć się w dwukrotnosci tej sumy ( vide Zagłębie Lubin)?

Czy jest sens budować stadion mniejszy niz 15k. i liczyć sie z faktem pomijania naszego miasta przy organizacji ważniejszych meczów reprezentacyjnych?

Czy przyszly stadion będzie posiadal odpowiednią infrastrukturę (parkingi, oświetlenie, boiska treningowe, pełne zadaszenie, podgrzewaną murawę) tak jak nowobudowane stadiony piłkarskie w Europie?

Czy zostanie poprawiona organizacja ruchu w okolicach stadionu?

Czy nazwa stadionu będzie wystawiona na sprzedaż, czy tradycyjnie będzie związana z Naszym Klubem?


troche banalne, ale wkoncu to spotkanie z urzędnikami, a oni jakos tak mają, że lubią zapominać o podstawowych rzeczach...;)

WujekDobraRada
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 21
Rejestracja: czw 25 cze, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: WujekDobraRada » czw 07 sty, 2010

Panowie a jakby przy okazji pytań o stadion pomęczyć ich pytaniami o dofinansowanie klubu i wszystko z tym związane??

eR.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: śr 21 wrz, 2005
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: eR. » czw 07 sty, 2010

banner: Obrazek


screen: Obrazek


Banner, który mógłby pojawić się w indexie forum, klikając w niego, przechodzilibyśmy do tematu związanego ze stadionem. Wpada w oko, myślę, że więcej osób zajrzałoby w temat.

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Leszkowy » czw 07 sty, 2010

moim osobistym zdaniem mija sie z celem pisanie na ogolno dostepnym forum,pytan ktore mamy zadac szanownemu panu grzymowiczowi.nie jest glupi na pewno przeglada forum, wszystko ma na tacy i odpowiedzi moze sobie przygotowac,tak zeby was zadowolic.

Awatar użytkownika
Marecky_72
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 21
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Marecky_72 » czw 07 sty, 2010

A niech się przygotuje, tylko rozsądnie :!: bo zawsze można wyciągnąć konsekwencje (zbliżają się wybory) :chytry: .
Z mojej strony pytanie ( bo wyżej wymienione są bardzo słuszne) :
A co z bazą treningową, dokładnie chodzi mi o boisko boczne ( czy zawodnicy na treningach mają zrobić znowu klepisko), na którym mogliby rozgrywać mecze STOMILOWCY i ewentualnie można byłoby organizować turnieje dla dzieci i młodzieży niezrzeszonej?
Po(S)dro

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: czerkasow » czw 07 sty, 2010

Aro pisze:Jakby ktoś nie wiedział jak dojechać...

Przystanek nazywa się "Centrum Konferencyjne", pierwszy po skręcie w prawo od ulicy Warszawskiej.

Dojazd autobusami 3, 9, 15, 22, 30, 32, 33.
+ 101. :chytry:

Tak z ciekawości - ile jest wart grunt pod stadionem? Czy gmina Olsztyn może zawiązać sportową spółkę akcyjną? Jeżeli tak, to na jakich zasadach - tak jak w Łodzi (sprawa ŁKS-u), czy aportem wnosząc grunt, oraz czy ewentualny inwestor wszedłby w tą spółkę?

Tiger
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 75
Rejestracja: wt 28 gru, 2004

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Tiger » czw 07 sty, 2010

Przede wszystkim pytać o konkrety...
O jego położenie i wielkość w pierwszej kolejności. Trzeba się zastanowić czy nie powinien to być obiekt spełniający nie tylko rolę stadionu Stomilu ale rownież służyć jako arena dla miasta na organizację np. innych imprez sportowych czy koncertów. Sądzę, że taki obiekt powinien z góry być planowany na minimum 15 tys. a i to z możliwością rozbudowy. Budowanie obiektu ponizej 10 tys. zupełnie nie ma sensu a gdzieś wcześniej padła kwota 64 mln (o ile dobrze pamiętam)na ten stadion. Trzeba dopytać o ten projekt...bo kto wie czy nie chodzi tutaj o namiastkę stadionu...jeżeli ogólnie wiadomo, że nowy obiekt przy Łazienkowskiej będzie kosztował 460 mln a ma być na 30 tys. Prosta matematyka podpowiada, że coś ten projekt nasz jakby zaniżony. Z tym, że też ciekawe ile kosztował stadion w Kielcach a ponoć był niedrogi a z drugiej strony za 5 lat pewnie się rozleci...
Kolejna sprawa to termin! Nie muszę tego komentować...żeby nie było że plan np. ma być zrealizowany po 2012...Sądzę, żę pownniśmy się domagać tutaj konkretnej deklaracji. Jesień 2010 lub Wiosna 2011 jako początek budowy. Jest w tej chwili wystarczająca ilość czasu na dogadanie projektów, terenów itd.
Kto za to zapłaci? Czy jest np. możliwość dofinansowania w jakiejś części z UE? Czy będzie w tym celu powołana specjalna komisja w Urzędzie lub też konkretna osoba odpowiedzialna za ten projekt. O inwestorze pytanie padło na tym forum już wcześniej.
PoSdro! I powodzenia jutro!

poziomix
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: poziomix » pt 08 sty, 2010

Ja ze swojej strony dodam że jeżeli Olsztyn stać na basen "olimpijski", to stadion powinien spełniać podobne wymogi, przynajmniej międzynarodowe. Jeżeli chcemy trenować i przeprowadzać mistrzostwa pływaków, to należy Nam się również szkolenie zdolnych piłkarzy przynajmniej na dobrym poziomie wojewódzkim. Jak wiadomo do tego potrzebne jest odpowiednie zaplecze stadion, boisko treningowe, odnowa biologiczna. Budowa kompleksu basen-stadion daje takie możliwości. Ja od prezydenta chciałbym się dowiedzieć konkretów, bez owijania w bawełnę. O pięknych planach dowiadywaliśmy się już nieraz, więc teraz tylko konkrety: terminy, inwestorzy, pojemność, dokładna lokalizacja, środki, ludzie odpowiedzialni, przepisy prawne.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: THE CORE » pt 08 sty, 2010

poziomix pisze:Ja ze swojej strony dodam że jeżeli Olsztyn stać na basen "olimpijski", to stadion powinien spełniać podobne wymogi,
Bardzo dobrze powiedziane.
I proszę, bardzo dobitnie powiedzcie Grzymowiczowi, że budowa stadionu na mniej niż 15 tysięcy skazuje nas na wieczne zadupie. Powiedzmy to sobie jasno. Jeśli uda się wybudować ten stadion to następny powstanie najwczesniej za 50 lat. Czyli przez taki szmat czau będziemy mieli stadionik, podczas gdy inne miasta będa miały stadiony dwa razy większe. Reprezentację bęziemy mogli zobaczyć tylko na meczu towarzyskim z Litwą, albo i nie to.
To musi być nowoczesny i duży stadion abyśmy przestali być prowincją a stali się realną konkurencją przynajmniej dla Bydgoszczy i Białegostoku!! Skoro stać nas na basen olimpijski to stadion na 20 tysięcy to niezbędne minimum.

rudy
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: rudy » pt 08 sty, 2010

20 tysiecy minimum?? Moze 60 tysiecy bedzie ok? Postulujmy o taki to chociaz pismaki sie posmieja i ogolnie bedzie zabawnie.Mysle ze stadion 15-20 tys jest optymalny.Lepiej miec ladny kameralny obiekt, anizeli megakosztowny w utrzymaniu moloch, ktory na najwiekszym ligowym hicie zapelni sie raptem w 1/3, na ktory co kolejke bedzie grobowa atmosfera. Nie wierze by nawet po awansie do ekstraklasy zawitalo na stadion wiecej niz 20 tys. osob.

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Prowokator » pt 08 sty, 2010

przypomnij sobie stare czasy gdy stadion pękał w szwach na meczach, które były hitami mi kolejki, mecze ze średniakami przyciągały powyżej 10 tysięcy osób, pokaż mi w Polsce miejsce gdzie stadion jest co mecz pełny. W Kielcach przeważnie jest 12 tys widzów na lepszych meczach, Górnik Zabrze dobrze wypada w pierwszej lidze jeśli chodzi o frekwencje u siebie średnio ok 13 tys najmniej 8 a najwięcej 20 tys na derbach z gksem ale to dla tego że klub chce przyciągnąć publiczność i bilety są bardzo tanie a dla kobiet darmowe, w ekstraklasie jeszcze Lechia może się pochwalić dobrą frekwencją i Zagłębie Lubin na ważniejszych meczach a tak liczba widzów na trybunach oscyluje do 6-7 tys osób maksymalnie, nie tak dawno mecze u nas gdy walczyliśmy o awans do I ligi przychodziło po 3 tys osób nawet 4 na derbach, wyższy poziom rozgrywek w Olsztynie oznaczałby wyższą frekwencje jak za dawnych lat. Kameralny stadion wg naszych władz to stadion na 4 tys widzów z klatka dla 50 osób mieszczący się na warmii. W Bydgoszczy na Zawiszy tez nie ma tłumów na nowym stadionie, któy ma 20500 miejsc. Olsztynowi potrzebny jest stadion przynajmniej z taka liczbą miejsc jak obecny za czasów ekstraklasy czyli ok 17 tys. Przypominam największe miasto w pólnocno-wschodniej Polsce i do tego stolica województwa!!

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MasteR » pt 08 sty, 2010

Ja osobiście byłbym skłonny nawet do opcji budowy stadionu mniejszego niż 15 tys. Mam tu na myśli jedną z dwóch opcji, która była wymieniania w grudniu tj. 12 tys. Nie możemy entuzjastycznie nastawiać się na to, że w Olsztynie powstanie najnowocześniejszy w Polsce stadion, na którym odbywać się będzie co drugi mecz reprezentacji. Nie oszukujmy się, ale Olsztyn nie jest wielkim miastem i naprawdę nie stać nas na to, by we wszystkim nasze miasto było górą. Inną sprawą jest to, że wcześniej źle zostały określone priorytety i teraz takim jest budowa basenu olimpijskiego. Zatrzymać się jej już nie da i to basen niestety będzie sportową wizytówką miasta.

Szkoda, że wcześniej nie pomyślano by w Olsztynie promować coś, co jest z tym miastem związane. Postawiono na nowość, jaką jest basen. Fakt, w biznesie trzeba szukać dziur w rynku i taką niewątpliwie był basen bo przecież w Polsce takie obiektu z prawdziwego zdarzenia nie ma. Tyle, że sport dla ludzi, w szczególności miejscowych nie powinien być traktowany tylko w kategoriach biznesowych. Budując basen, otwieramy się na ludzi z całej Polski, pomijamy natomiast mieszkańców miasta (i nie chodzi tu o to, czy będzie tam część rekreacyjna czy nie, tylko o to, że część sportowa nie przyniesie takiej korzyści młodym olsztyniakom, jaką przyniosłaby nowa hala czy stadion).

I wracając właśnie do lokalnego patriotyzmu i tradycji. Zanim pomyślano o budowie basenu, najpierw trzeba było właśnie spojrzeć, jakie dyscypliny w Olsztynie mają swoją historię i na tym oprzeć koncepcje rozbudowy sportowej infrastruktury. Priorytetem powinna być zatem budowa nowej hali (musimy spojrzeć obiektywnie i zgodnie z celem nowego stowarzyszenia, propagować rozwój sportu w mieście, nie tylko samej piłki nożnej) i stadionu.

Niestety, tak jak już wspomniałem, basen już się buduje i tego nie odwrócimy. Dlatego trzeba się postarać by nowa hala i nowy stadion zostały zbudowane przede wszystkim na potrzeby AZS-u, Travelandu i Stomilu i wcale nie muszą o być kolosy jak łódzka Arena czy warszawski Stadion Narodowy.

Nagorkowiec
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Nagórki
Kontakt:

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Nagorkowiec » pt 08 sty, 2010

Małolaci też będą? :D

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: Kamas » pt 08 sty, 2010

Teraz nie pora by myslec o pojemnosci stadionu,najważniejsze żeby cos wreszcie było pewnego na tamat budowy stadionu :!:

Chetnie wszyscy poznaja tych zagranicznych wykonawców projektu,dzisiaj jest na to duża szansa.
Konkrety,Konkrety i jeszcze raz Konkrety :wykrzyknik: :wykrzyknik: :wykrzyknik:

stomil olsztyn forever
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: stomil olsztyn forever » pt 08 sty, 2010

Ktora to dokladnie aula?
moze ktos moglby wskazac nr na tej stronie?
http://www.uwm.edu.pl/artykul/275/mapa-kortowa.html
Z gory dziekuje, pewnie za pozno spytalem, ale moze sam trafie jakos ;)

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MlodyKibic » pt 08 sty, 2010

Byłem, słyszałem i wyciągam wnioski. No przede wszystkim Grzymowicz jako pierwszy prezydent spotkał się w takich okolicznościach w kibicami, to mu się chwali.
Jeżeli chodzi o sam stadion to idąc na spotkanie myślałem o stadionie minimum 15tys miejsc, ale powiem szczerze ze przekonali mnie tam iż na 12.300 miejsc w zupełności wystarczy. Jest to doskonały start, ważne że miasto chce budować i się z tego nie wycofa, bo cała machina już ruszyła.
Przedstawiono iż do końca roku znajdą inwestora który zainwestuje pieniądze w nowy obiekt i galerie. Następnie będzie projekt no i potem 12 miesięcy na budowę. W sumie jakieś 2, max 3 lata. No nie jest najgorzej. Z tego co widzę i czytam w gazetach Grzymowicz na inwestycjach się zna także nie powinno być zakłóceń.

No i gdy już zostanie wybudowany ten stadion 12tys. , będziemy mogli ubiegać się o rozbudowę stadionu o kolejne 5 tys. co daje nam 17tys, miejsc. Apeluje abyśmy najpierw dali im wybudować obiekt na 12.300 miejsc a następnie zapełnimy stadion tak by opłacało się dobudować te 5tys miejsc.
Myślę że trzeba prowadzić dialog z miastem, lepiej mieć w nich przyjaciela tym bardziej że chcą pomóc. Uważam że Ci co byli na spotkani mają podobne odczucia :]

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MasteR » sob 09 sty, 2010

Na jedno z pytań prezydent Grzymowicz odpowiedział, iż w czasie gdy Stomil grał w I lidze, on nie miał wpływu na to, co dzieje się w Olsztynie i, co więcej, był wtedy za granicami kraju.

A oto cytat z jego strony:
W 1991 r. rozpocząłem pracę na terenie Niemiec w firmie MONTEX z Lublina. Jako kierownik kontraktu i budowy realizowałem przez dwa lata osiedle budynków wielorodzinnych z podziemnymi garażami w miejscowości Oehringen. Po zakończeniu kontraktu, po 4 latach pobytu w Niemczech, prowadziłem jeszcze przez 3 miesiące w Berlinie biuro Spółki WAMONT GmBH.

Po powrocie do kraju rozpocząłem własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania i nadzoru inwestycji budowlanych, jak również w 1994 r. wróciłem do pracy w Akademii Rolniczo – Technicznej na Wydział Budownictwa Lądowego do Katedry Budownictwa i Konstrukcji Budowlanych na stanowisko adiunkta.

W roku 1997 wygrałem konkurs ogłoszony przez Gemini Area Grouppe z Niemiec na przygotowanie i prowadzenie inwestycji M1 (Real, Praktiker i inne) w Olsztynie. W czasie przygotowywania, a później realizacji inwestycji od 1997 r. przez prawie 4 lata byłem członkiem zarządu Spółki Gemini Area Polska 10, która ją realizowała, jaki i Gemini Area Polska 6 Sp. z o.o. W ramach swoich uprawnień zawodowych pełniłem również obowiązki inspektora nadzoru tej budowy. W okresie prowadzenia swojej działalności gospodarczej do 2001 r. nadzorowałem wiele inwestycji budowlanych zarówno produkcyjnych, jak i z zakresu budownictwa wielorodzinnego na terenie Olsztyna i całego województwa.

W 2001r. zostałem powołany na stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta Olsztyn, gdzie m.in. odpowiadałem za następujące dziedziny funkcjonowania naszego miasta:
- strategia rozwoju i planowanie przestrzenne,
- geodezja i gospodarka nieruchomościami,- inwestycje i gospodarka komunalna,
- ochrona środowiska,
- obsługa funduszy europejskich,
- architektura, komunikacja, spółki miejskie, MZDMiZ i inne.

Jednocześnie w latach 2002-2007 pełniłem funkcję członka zarządu, a następnie zastępcy przewodniczącego zarządu Związku Gmin Warmińsko Mazurskich. Trzykrotnie byłem wybrany na radnego – w kadencjach: 1998 – 2002, 2002 – 2006 i 2006 – 2010 r.
Tak dla ścisłości, przypominam (być może Panu Prezydentowi), że Stomil grał w I lidze w latach 1994-2002. Wtedy gdy Pan Grzymowicz po raz pierwszy został wiceprezydentem, klub potrzebował największej pomocy i niestety spadł wówczas do II ligi, co stało się przysłowiowym gwoździem do trumny.

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: "WALCZYMY" o stadion dla OL(S)ZTYNA!WSZYSCY NA SPOTKANIE

Post autor: MlodyKibic » sob 09 sty, 2010

Nie ma sensu rozwodzić się nad tym czy to Małkowski podejmował najważniejsze decyzje czy Grzymowicz w tamtym czasie. Chociaż myślę że był to ten pierwszy.
Natomiast skupmy się na jednym co jest dla nas najistotniejsze. Chcą nam wybudować stadion i współpracujmy z nimi, bo pytają o nasze zdanie i chcą rozmawiać. Przeszłością żyć nie powinniśmy w tym wypadku, lecz powinniśmy pomóc, bo to jedyna szansa aby zbudować stadion i odbudować potęgę Stomilu. Jak będziemy się kłócić z byle powodu to czas realizacji inwestycji jedynie się wydłuży...
Pracujmy razem na nasz wspólny sukces jakim będzie stadion !

ODPOWIEDZ