SZALIKI - ich historia, rodzaje etc.

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

SZALIKI - ich historia, rodzaje etc.

Post autor: A. » czw 02 wrz, 2004

Od dłuższego czasu tak sobie rozmyślam o historii olsztyńskich szali...
Może podyskutujemy, powspominamy? Chętnie bym uzyskał info (być może też nie ja).


Interesuje mnie ile to już powstało ich rodzajów? (liczę tu także szarfy).
Zawsze też zastanawiały mnie szaliki łączone. Z tego co ja pamiętam to w historii naszych zgód doczekaliśmy się tylko łączonego szala z ŁKSem (klasyczne kufelki z piwem) plus wszelkie wynalazki STOMIL- POLSKA (ale ile ich było to nie wiem).
O ile brak szali łączonych z tamtego okresu możemy usprawiedliwić brakami technicznymi naszego rynku włókienniczego (bardzo dawne zgody Stomilu) to fakt że mamy tyle lat sztamę z Polonią, a takiego gadżetu nadal brak jest już nieco dziwny...


Pominę tu "domowe" wynalazki robione na drutach (acz głosy w tym temacie również mile widziane).
Pierwszy "profesjonalny" szal jaki ja pamiętam to długi MOKS STOMIL (z tyłu OLSZTYN), ciemny niebieski, charakterystyczne frędzelki, gruby, lekko nieporadny, ale mieć go to było marzenie... To było jakoś w roku 94/ 95.
Później chyba pojawił się szal zbliżony długością i kształtem do dzisiejszych, jasny niebieski, z charakterystycznym herbem.
Dalej chyba nastąpił już prawdziwy wysyp, ale 3 charakterystyczne jakie mi utkwiły to "denaturat_boys" (czarny) i egzemplarz wydany na 50lecie klubu (bardzo ładny jak dla mnie), z żółtym kormoranem. Oraz let`s go Stomil (z buldogiem).
W tym okresie zdaje się pojawiły się pierwsze szarfy: "Ultras_Stomil" z buldogiem i klasyczny gotykiem (niebieskie literki na białym tle). To chyba lata 96/97.
Poprawcie jeśli się mylę.


Czekam na Wasze wpisy, mile widziane zdjęcia, wspomnienia etc.

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Post autor: Fanatyk_OKS » czw 02 wrz, 2004

Mój pierwszy szal "STOMIL OLSZTYN" ponad nazwą klubu napis "Zawsze wierni" ponizej nazwy "Zawsze z wami", kupiłem sobie w i to wydaje mi sie troche dziwne w Toruniu to było około roku 1996 mam jeszcze szal OLSZTYN/POLSKA ale cały niebieski.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » czw 02 wrz, 2004

ja mam w tej chwili 8 szali STOMILU ale jest szansa ze nie dlugo ta skromna kolekcja wzbogadzi sie :D :D
a moj pierwszy szal, ktory mam do dzis to szal z roku 95 . to jest ten szal wydany na 50 lecie Klubu.
jesli ktos mialby namiary na ludzi ktorzy chca sprzedac jakies szale Stomilu to bardzo prosze o kantakt na priv :)

Wasyl
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 9
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003

Post autor: Wasyl » czw 02 wrz, 2004

Ja posiadam obecnie szal, w ktorym na jednej stronie wystepuja pilki i napis MOKS STOMIL (jak wiadomo "M" zupelnie niepotrzebne) jest to strona biala, na drugie ciemnoiniebiesko-bialej napis Stomil Olsztyn z dopiskami "Na zawsze wierni" i "zwyciezymy"! Ale inne sprawa to szale łaczone, istnial taki ktory mowil o zgodzie z Baltykiem Gdynia, zrobili go Gdynianie i rozprowadzali wsrod Stomilowcow, wygladal naprawde fajosko tylko egzamplarzy bylo nie wiele. Musze przyznac ze fajnie wyglada ten prezentowany w sklepiku

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » czw 02 wrz, 2004

Wasyl pisze:Ja posiadam obecnie szal, w ktorym na jednej stronie wystepuja pilki i napis MOKS STOMIL (jak wiadomo "M" zupelnie niepotrzebne) jest to strona biala, na drugie ciemnoiniebiesko-bialej napis Stomil Olsztyn z dopiskami "Na zawsze wierni" i "zwyciezymy"! Ale inne sprawa to szale łaczone, istnial taki ktory mowil o zgodzie z Baltykiem Gdynia, zrobili go Gdynianie i rozprowadzali wsrod Stomilowcow, wygladal naprawde fajosko tylko egzamplarzy bylo nie wiele. Musze przyznac ze fajnie wyglada ten prezentowany w sklepiku
No właśnie, cos mi ten Bałtyk "chodził" po głowie...
Czy ten szal to:
Dzielony na pół- cześć Stomilu: ciekawa czcionka na niebieskim tle biały napis STOMIL (dużymi literkami), niżej OLSZTYN, (mniejsze literki) a na dole na zakończeniu herb.
Po części Bałtyku: szachownica jako tło, na niej niebieski napis BAŁTYK, plus herb na dole w pionie.


Z nowych szali bardzo dobry efekt wg. mnie daje zastosowanie niebieskich frędzelków, jakoś "fajniej" to wg. mnie wygląda niż białe.

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » czw 02 wrz, 2004

Ja mam szalik MOKS STOMIL wydany na jubileusz 50-lecia. Do niego jestem najbardziej przywiązany bo to był mój pierwszy szal. Mam również DENATURAT BOYS. Kilka lat temu byłem również w posiadaniu szalika POLONIA BYDGOSZCZ, ale niestety już go nie mam.

Hendel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 102
Rejestracja: sob 17 sty, 2004
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Hendel » czw 02 wrz, 2004

Ja mam taki sam szal jak ma Fanatyk OKS miałem tys szalik wydany na 50 lecie ale sprzedałem dla kolegi.

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » ndz 05 wrz, 2004

A ja mam pierwszy szalik wydany przez SSK i jestem z niego zadowolony. :lol: :D

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » pn 06 wrz, 2004

A ja mialem ten najstarszy szal ale moja poj***na stara wywalila go albo dala go do kontenera PCK. Byc moze gdzies w warszawie jakis smieciarz biega teraz w moim szaliku :cry: . A tak a propo to czy mozna skads wziac szalik oprocz z butiku stomilu??

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » wt 14 wrz, 2004

JA MAM SZAL STOMILU ,,NA ZAWSZE WIERNI'',ZWYCIEZYMY''..[moderator] JEST,CIEPLUTKO JEST W NIM W ZIME 8) ,MOJ ZIOM MA SZAL ZE STAREJ ZGODY Z LKS...A TAK NA MARGINESIE TO MAM JESZCZE 5 LETNI SZAL HOLANDII :D
ZAINTERESOWANI LUDZIE WIEDZA ZE WYJEZDZAM Z POLSKI(SRODA) WIEC SERDECZNIE WAS POZDRAWIAMI MAM PROSBE NIE PISZCIE GDZIE WYJECHALEM NA FORUM BO CI CO MAJA WIEDZIEC TO WIEDZA...
W NASZYCH ZYLACH PLYNIE BIALO-NIEBIESKA KREW

Grzechu
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 wrz, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzechu » śr 15 wrz, 2004

Jam szal Utras STOMIL OLSZTYN z buldogiem i chcem kupić inny szal jak ktoś ma namiary to niech pisze

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » śr 15 wrz, 2004

Grzechu pisze:Jam szal Utras STOMIL OLSZTYN z buldogiem i chcem kupić inny szal jak ktoś ma namiary to niech pisze
W SSK są szale

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » sob 18 wrz, 2004

A. napisal
mile widziane zdjęcia
prosisz i masz 8) http://oksfan.w.interia.pl/szale2.JPG
oraz http://oksfan.w.interia.pl/szale3.jpg

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » ndz 19 wrz, 2004

Dzięki Seba ;)
A nie ma ktoś może fotki do rzadszych "okazów"? Np. do powyżej wymienionego łączonego z Bałtykiem Gdynia?

:arrow: http://oksfan.w.interia.pl/szale2.JPG Ten link coś nie idzie...

Z tego co mówił Emil to pasiaków wyszło tylko 10. Za kilka lat mogą być one niezłą perełką kolekcjonerską. :)

cassgox
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 25 paź, 2003

Post autor: cassgox » ndz 19 wrz, 2004

Hmmm... całkiem niezła kolekcja ...
Szkoda, że ja się taką nie moge poszczycić ... :roll:

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » pt 04 mar, 2005

JA MAM SZALIKI 2.
OBYDWA TEN SAM WZÓR: DENATURAT BOYS...
Ostatnio zmieniony pt 04 mar, 2005 przez V.N.A, łącznie zmieniany 1 raz.

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » sob 05 mar, 2005

Takiego jeszcze nie widziałem

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » sob 05 mar, 2005

Jak to? A u mnie na ścianie :) Chyba, że Ci chodzi o to, że szalik taki ciemny...

zenek1991
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 46
Rejestracja: sob 08 sty, 2005
Lokalizacja: FC Szczytno
Kontakt:

Post autor: zenek1991 » wt 08 mar, 2005

Mam narazie 2 szale ale mam nadzieje ze bedzie wiecej.. :D ja mam szal gdzie pisze .."STOMI TO WIARA, KTÓRA NAS ŁĄCZY TA MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE SKONCZY..." mam go od Buły...

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » wt 08 mar, 2005

i o czym to świadczy ze koles z łodzi sprzedaje na allegro nasz szalik...

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » wt 08 mar, 2005

bo on jeste jeszce za MOKSu czyli hymm. bradzo dawna moze 10 lat. I jak widomo ŁKS oraz OKS trzymało sztame krótko ale trzymało. A ja widziałem u kogoś szal ŁKSu.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » wt 08 mar, 2005

Mario pisze:i o czym to świadczy ze koles z łodzi sprzedaje na allegro nasz szalik...
Sprzedaje szalik z swojej wielkiej kolekcji. I o czym to ma świadczyć? Na pewno nie to, że jest kibicem ŁKS...

zenek1991
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 46
Rejestracja: sob 08 sty, 2005
Lokalizacja: FC Szczytno
Kontakt:

Post autor: zenek1991 » sob 26 mar, 2005

Panowie szukam szala Denaturat Boys (nowego0 jak mozecie to piszcie do mnie na gg badz przesylajcie prywatne wiadomosci... Bo nie moge sie zdecydowac czy kupic nowy szal czy mopze nowa bluze, a moze koszulke ?? :P Bluza chyba mi najbardziej odpowiada... :) Ale szal mi jest potrzebny... :P Jak macie kontatkty to piszcie!!!!

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » sob 26 mar, 2005

zenek1991 pisze:Panowie szukam szala Denaturat Boys (nowego0 jak mozecie to piszcie do mnie na gg badz przesylajcie prywatne wiadomosci... Bo nie moge sie zdecydowac czy kupic nowy szal czy mopze nowa bluze, a moze koszulke ?? :P Bluza chyba mi najbardziej odpowiada... :) Ale szal mi jest potrzebny... :P Jak macie kontatkty to piszcie!!!!
Szala DB nie dostaniesz bo on był dla największych wyznawców, więc bluzę może kupować smiało. :wink:

ODPOWIEDZ