Subkultury w gronie kibiców

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

alez
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 gru, 2003
Lokalizacja: Linden New Jersey

Subkultury w gronie kibiców

Post autor: alez » pn 22 gru, 2003

Jestem zainteresowany czy w gronie sympatykow nowego stomilu sa jeszcze neo nazisci, jak to onegdaj bywalo? jak to sie przedstawia teraz? czytam na forum ze stowarzyszenie, a przez to i kibice, chca zmienic swoj wizerunek, ze nie chca byc postrzegani jako bandyci i kryminalisci. Tak wiec chcialbym sie dowiedziec czy w nowym stomilu jest miejsce dla skinheadow, rasizmu itp.

alez
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 gru, 2003
Lokalizacja: Linden New Jersey

no tak

Post autor: alez » wt 23 gru, 2003

Widze ze moj topic zostal przemianowany. Niech beda i subkultury, ale dalej chcialbym jakas odpowiedz uzyskac. Czy pancur, metal lub rastaman, czy inny pospolity klimatowiec moze sie czuc bezpiecznie na stadionie?

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » wt 23 gru, 2003

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Bo co myslisz jak piszesz "pancur" - czlowiek wyznajacy ideologie pacyfistyczne czy smierdziel z wiadrem kleju i cala produkcja Nobilesu na glowie? Ja osobiscie obok takiego brudasa z wyboru nie chcialbym usiasc by dopingowac swa Ukochana Druzyne.
A co chciales powiedziec przez "bandyci i kryminalisci". Jestem anty dla gburow wyrywajacych torebki z pieniedzmi dla kobiet ciezarnych ale wyobraz sobie sytuacje: Dwie glowy rodziny stracily prace, jak wiadomo czasy sa bardzo ciezkie i niejednokrotnie to ma miejsce. Dwojka albo trojka ich pociech uczeszcza do szkoly a nawet na kawalek chleba brakuje gdyz pokonczyly sie wszelkie zasilki. Czy bandytą staje sie wtedy zdesperowany ojciec rodziny przemycajacy towar przez granice? A moze bandytą sie stanie wtedy jak pobije komornikow chcacych im zabrac pralke bo prezes spoldzielni tak kazal za notoryczne nieplacenie czynszu?
Mysle ze na stadionie znajdzie sie miejsce dla wszystkich niosacych jakies wartosci. Dla brudasa z klejem nie - bo i co on wniesie? A dla skinheadow? - Mozesz sie zdziwic ale niektore ich racje maja moje poparcie. Naraze sie teraz dla zwiazku pederastow ale powiem ze wszelkie dewiacje seksualne powinny byc tempione. Bo do czego dochodzi? Dwoch ulizanych pedalskich cwokow rozmysla o adaptacji dziecka. Jaka mu stworza przyszlosc pozbawiona juz na starcie podstawowych wartosci moralnych?
Pozostawie miejsce dla dalszych wypowiedzi na ten trudny temat.

alez
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 gru, 2003
Lokalizacja: Linden New Jersey

Post autor: alez » wt 23 gru, 2003

Wiesz Ghost, jakos sie nie zdziwilem, choc chcialbym. Czy napierdalanie ludzi na ulicach pomoze takiej przykladowej rodzinie w zwiazaniu konca z koncem? Nie sadze, a o Taki bandytyzm mi chodzilo. Nie wszyscy fani pilki musza byc sfrustrowani i agresywni, a tez chcieliby kibicowac. Jakos widze ze niby jest tu jakas nowa jakosc wsrod kibicow, ale tradycyjne "spuscic [moderator] chociaz troche" pozostaje. pozdrowienia mimo wszystko

Klimek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 22
Rejestracja: pt 12 wrz, 2003
Lokalizacja: Jeziołka

Post autor: Klimek » wt 23 gru, 2003

A ja bym wytępił wszystkich Hip-hop`owców, co nosza gacie z kroczem zwisającym do kolan i gibają sie jak rezusy. To też jakaś opcja.

Druga sprawa: w latach świetności Stomilu, kiedy wsyzscy się cieszyli z awansu do extraklasy, chcieli wspierać swoim dopingiem na stadionie i noszeniem barw poza nim, na porządku dziennym było "krojenie" szali dzieciakom, przez starszych od nich. Co najgorsze, sam widywałem ich później na stadionie, kręcących sie wśród "tych najwierniejszych".... Rozumiem wojny między klubami, ale okradać ludzi wspierajacych Naszą drużynę?? W Olsztynie? ..... Czy nadal te dewiacje będą? Czemu nie chodziłem z moimi kolegami z liceum do młyna? Bo miałem w pamięci to co widziałem na ulicach, przed szkołami, nawet na stadionie pożyczane szale "znajomym" z dzielnicy i nigdy nie oddane .... Jak myslicie, teraz te dzieciaki są po dwudziestce ..... Nie lepiej było by mieć teraz dużą rzeszę sympatyków? Ale tak nie będzie.

Zmiana wizerunku? Słabo to widzę. Ale nie zabroni sie przecież ludziom chuliganerii, bo o tym co chcą robić decyduja oni sami.
Poprostu tak to juz jest i będzie...

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » wt 23 gru, 2003

Czasy kiedy okradalo sie swoich juz dawno minely chuliganstwo na stadionach juz tez przechodzi do histori. Wystarczy popatrzec ze sa organizowane ustawki po to aby walsnie na stadonie nie bylo burd. Bardziej wmodzie jest teraz ultras i mysle ze u nas tesz taka moda zapanuje albo juz panuje.

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

SK8

Post autor: Fanatyk_OKS » wt 23 gru, 2003

Z tego co tu przeczytałem nie powinienem zjawiać się na stadionie mimo, że za Stomil oddałbym życie wszystko tylko dlatego że lubie luźno się ubrać ??? To wydaje mi się głupie rozumiem brudasy, pancury bo w końcu jak to wygląda. Nie rozumiem natomiast tego co piszą tu niektóre osoby bo może tylko zniechęcić wielu kibiców do przyjścia na stadion a w 4 czy nawet w 3 lidze na początku nie będzie ich wielu.
Uważam się za fanatyka dla mnie liczy się przede wszystkim wynik jaki osiąga moja ukochana drużyna, póżniej jest stadionowa atmosfera.
Mam nadzieje, że aby obejrzeć mecz OKS-u nie będe musiał odwieszac moich przyszerokich spodni.

Mackib
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mackib » wt 23 gru, 2003

Moim zdaniem to ten temat jest troche dziwny...
Przeciez kazdy kto w jakims stopniu chodzil na 2 lige orientuje sie co i jak jest , a to czy na mecz przyjdzie jakis brudas czy hip-hopowiec to powinna byc chyba sprawa drugorzędna. Szkoda tylko, ze tak mało dziewczyn chodzi/chodzilo u nas na mecze i czasem jak sennie na stadionie było to niebyło na co popatrzec...

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » wt 23 gru, 2003

Mackib to trzeba bylo przyprowadzac swoja dziewczyne i bys mial na co popatrzec :lol:

kru

Post autor: kru » wt 23 gru, 2003

Tia... przydałoby się więcej girls, bo ostatnimi czasami to było z tym baaardzo kiepsko :?
Ostatnio zmieniony śr 02 mar, 2005 przez kru, łącznie zmieniany 1 raz.

Świder
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Elegancka

Post autor: Świder » śr 24 gru, 2003

Co do kibiców Stomilu to dobrze ze wszystkie subkultury sie interesują.Ale wiadmo że jak na stadionie bedzie grupka skinów i panków to po meczu bedeą sie lać i nie bedą patrzeć ze sa kibicami Stomilu. Moim zdaniem stadionowa subkultura to dres i wszyscy kibice bardzo dobrze sie prezentują w dresach.

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » śr 24 gru, 2003

Świder za bardzo przewiewne sa dresy jeszce w lato tak a jak mecz bedzie w zime ? To co mamy w nich zamarznąć?

Cinek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: śr 17 wrz, 2003
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Cinek » śr 24 gru, 2003

Na Stomilu nie będzie tolerowany żaden pancur itp.

FLAGA BIAŁO NIEBIESKA DO BOJU POPROWADZI NAS

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » śr 24 gru, 2003

Ciężki i delikatny temat.

Ja to widzę następująco:
Jeden klub, jedno miasto, wszyscy razem.

Napiszę jeszcze odnośnie tematu punków.
Wg. tego co ja widzę:
Dawno już nie funkcjonuje stereotyp zaklejonego, śmierdzącego osobnika z irokezem.
Dzisiejsi punkowie i inne pochodne tego to często tacy kolesie, ze ciężko by było ich rozpoznać, nie mówiąc o tym ze posiadają spora siłę i mają sporo do powiedzenia.

To co napisałem to tylko moje subiektywne zdanie.
Pozdrawiam wszystkich kibiców Stomilu, niezaleznie od "zainteresowań" ideologicznych itp.

alez
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 gru, 2003
Lokalizacja: Linden New Jersey

Post autor: alez » śr 24 gru, 2003

A. - w koncu jakis madry komentarz. Pancur to nie jest juz koniecznie czlowiek co "woreczek i sloiczek" wszedzie taszczy. Obracam sie w srodowisku zroznicowanym, ktore z powodu braku odpowiedniej nazwy nazywa sie Klimatowym hehe. Oprocz muzyki i ideologii pilka nozna jest naprawde pasja paru osobnikow.

Michał
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw 25 gru, 2003

Post autor: Michał » czw 25 gru, 2003

Należy zadać pytanie czy w Olsztynie są jeszcze jakieś subkultury. Kilka dobrych lat temu, kiedy Stomil grał jeszcze w drugiej lidze,większość młyna stanowili głownie skinhedzi. Tworzyli oni silną grupę, imponowali mi i moim kolegom(chodziliśmy jeszcze do podstawówki), stawaliśmy zawsze koło młynu i zamiast na mecz patrzyliśmy na ich zachowanie. Teraz na meczach jest kilku pseudo skinhedów, nie ma o czym mówić. Zróżnicowanie subkultur jest częstym zjawiskiem w całej Europie. Np. w Paryżu jest duża grupa kibiców(Boulogne Boys). Na innej trybunie siedzi zaś grupa kibiców różnych ras oraz punkowcy, lewaki itp.(Auteuil).Pozdrawiam

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: K. » czw 25 gru, 2003

Zacznę od tego: Cinek - jesteś strasznie ograniczony i to własnie tacy ludzie nie powinni być tolerowani na stadionie. Pewnie jesteś skinheadem. Trudno, to twój problem. Ale to smutne, że nie macie elementarnej wiedzy o historii i społeczeństwie.
Ghost - ja też nie jestem za adoptowaniem dzieci przez gejów (bo mam swoje argumenty), ale nie mam nic przeciwko ich związkom. Poznałem kilku i wolę przebywać z nimi niż z większością skinheadów. Bo mnie nie interesuje orientacja seksualna, tylko to, co kto ma w głowie.
Kiedyś siedziałem bardzo mocno w metalu, ale tak naprawdę bardzo mocno. Kilku chłopaków ze starej ekipy też (którzy chodzili na Stomil o wiele lat przede mną). I co - miało to dla kogokolwiek jakiekolwiek znaczenie? Nie. To dlaczego teraz jakieś podziały? A co chcecie od tzw. punków? Na Stomilu jest miejsce dla każdego. Warunek jest jeden: interesuje go ta druzyna. Nie zadymy, nie kolesie. Stomil. I chciałbym, żeby na flyersach co niektórych pojawiły się naszywki Stomilu, a nie 88 itp. bzdury.
Uważam, że generalnie problem jest taki: bardzo wąskie horyzonty wielu osób i typowo polskie wychowanie.
Trochę tolerancji, mniej oszołomstwa w stylu Samoobrony i LPRu.

Cinek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: śr 17 wrz, 2003
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Cinek » sob 27 gru, 2003

bez komentarza
STOMIL OLSZTYN PIECZEWO

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: K. » pn 29 gru, 2003

Zadaj sobie trochę trudu Cinek, bo jak ziejesz nienawiścią, to racz chociaż sklecić kilka sensownych zdań w temacie, w którym zdążyłeś się już wypowiedzieć. Bo naprawdę nie wiem, jak rozumieć "bez komentarza". Ja na twój post też tak mogłem odpowiedzieć. Co to ma być - wyraz niedoścignionej inteligencji czy poczucie wyższości? Jestem naprawdę ciekaw, co masz do powiedzenia, a nie tylko "bez komentarza".

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » wt 30 gru, 2003

no Cinek slownik wyrazow obcych i jedziesz :lol: :wink: :!:

Cinek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: śr 17 wrz, 2003
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Cinek » wt 30 gru, 2003

K. nie mam zamiaru z tobą polemizować na temat na ktury niemasz wogóle pojęcia.jesteś jak tomaszewski i jego [moderator] polemika.
jak chcesz pogadać na jakiś temat to nie ma sprawy i nie zawracaj mi dupy żebym ci w tym miejscu tłumaczył pewne sprawy związane ze mną bo [moderator] CI DO TEGO.
ps.nie odpisuj na ten wpis-koniec tematu
pozdrowienia dla tych co zostali STOMIL NA ZAWSZE

sliwa
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 37
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sliwa » śr 31 gru, 2003

Miales racje Wytrych z tym slownikiem ale ortograficzny bylby lepszy :>

Pozdr

PS Najlepszego dla wszystkich w nowym 2004

Awatar użytkownika
Siasiu88
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 53
Rejestracja: śr 31 gru, 2003
Lokalizacja: | WiM |

Post autor: Siasiu88 » śr 31 gru, 2003

STOP lewakom NA NASZYM STADIONIE!!!!
:twisted:

Michał
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw 25 gru, 2003

Post autor: Michał » śr 31 gru, 2003

Siasiu popieram, na "waszym" satdionie stop lewakom. Mama pozwoliła ci samodzielnie jeździć do Olsztyna a ty już sie wozisz że to twój stadion, ciekawe ile razy na nim byłeś, bo np jak mecz jest o 17 a ostatni PKS o 18:00 to co wtedy robisz? Następnym razem powiedz zanim coś powiesz. Pozdrawiam kibiców Stomilu w całym województwie i życzę szczęsłiwego nowego roku i tego aby nasz klub zaczął funkcjonować

Awatar użytkownika
Siasiu88
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 53
Rejestracja: śr 31 gru, 2003
Lokalizacja: | WiM |

Post autor: Siasiu88 » pt 02 sty, 2004

hmm...
po 1) to na Stomil juz kilka lat jezdze prawie regularnie wiec "pare" razy na nim bylem...
po 2) nie moj ale NASZ (kiboli OKSu)...
po 3) pozdro dla wszystkich f.c. Stomilu Olsztyn!!!!

ODPOWIEDZ