Ultra(S)tomil

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Ultra(S)tomil

Post autor: Mazur » ndz 06 mar, 2005

Jak myslicie czy na naszym stadionie powinna powstac grupa ultras? Bo ja uwazam ze tak!! Nie moze byc tak ze organizowanie opraw zajmuje sie tylko kilka osób!! Panowie wiecej zaangazowanie obecnie nasz mlyn sklada sie głownie z mlodziezy!! Panowie tzreba cos robic jakos dzilac jest SSK ale moim zdaniem powinna takze powstac grupa ultras!! No chyba ze na olsztynskim stadionie sa sami chuligani... :lol: Wiec mlodziezy do roboty ja osbiscie sam z chcecia pomoge...

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » ndz 06 mar, 2005

pietraszka pisze:jestem za :!: zawsze wale ci do puchy na oprawy ile mam przy sobie :wink:
Tu nie chodzi tylko o zbieranie do puchy :!: :!:

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » ndz 06 mar, 2005

Nowy pisze:Z tego co mi wiadomo, jest grypa Ultras... Przecież macie niezłe pokazy, kartoniady, flagi, race, stroboskopy itp. Więc....
Mazurowi chodzi pewno o to, że osób zajmujących się oprawą jest zdecydowanie za mało. Ja sam przyznam się szczerze, że któregoś dnia myślałem sobie co można zrobić chociażby na pierwszym meczu u siebie z Legionovią :D. Nie wiem czy oglądaliście mecz w siatkę Resovia- Skra. Sovia w tym roku obchodzi swoje 100- lecie istnienia i wykonała ze styropinau napis :"Resovia 1905-2005". My swego czasu mieliśmy napis " Zielone płuca Polski" - też wykonany z tego materiału. Jak wiemy w tym roku obchodzimy 60 lecie klubu, dlatego może można by było wykonać podobną "rzecz"? Ponadto cały czas myślę o jakieś pieśni traktującej właśnie o 60-leciu naszego klubu. Z tym, że poeta ze mnie żaden więc mam problemy :wink:

A i jeszcze jedna kwestia. Mówimy często o sektorówce. W Olsztynie znalazłem sklep gdzie do nabycia jest pasiasty biało-niebieski materiał. Dość gruby. Cena 12 zł za 1 metr, z tym że jego szerokość to 1,5 m. Nie trzeba robić sektorówki na całą trybunę :D , wystaczy by była taka jak sektor biało- niebieski. Wiadomo, że wszystko kosztuje, no ale nigdzie nic nie ma za darmo. Ja już teraz daje 20 zł i jeśli temat podejmiecie to się bardzo uciesze :lol:

SoNy
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 128
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Nagórki

Post autor: SoNy » ndz 06 mar, 2005

No ludzi zajmujacych sie oprawa musi byc zdecydowanie wiecej i jeszczer wazna rzecza jest to zeby nie powtarzaly sie sytuacje ze zabierane sa nam srodki na oprawe przez "ochrone" z siwym na czele.

PS. pomysl z wykonaniem styropianowego hasla z okazji 60-lecia klubu bardzo trafny :)

Świder
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

ultras

Post autor: Świder » ndz 13 mar, 2005

Na Stomilu powinna byc grupa ultras i powinna zaloyc to jakas odpowiedzialna osoba ktora zacznie cos robic a napewno ludzie beda dochodzic do niej ale trzeba zaangazowania

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » pn 14 mar, 2005

Ale to nie jest grupa z prawdziwego zdarzenia... Tak, naprawde to jedna osoba się tym opiekuje a kilka mu pomaga...

MaRaDoNa
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2003
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MaRaDoNa » pn 14 mar, 2005

Sorry ze nie na temat ale NOWY chlopaku po co sie udzielasz w sprawach o ktorych nie masz pojecia? NO i wydaje mi sie ze kartoniady nie bylo na Stomilu w "obecnych" czasach. A mozna bardzo latwo zrobic i daje fajny efekt..My np robilismy 100 kartonow w barwach nastepujacym sposobem... Kartony na rozmiar 40-40 (czy na 50 nie pamietam dokladnie) i do nich szywaczem przyczepialismy material (wiadomo wiecej niz na dokladny rozmiar).Kartony byl np na meczu z Jeziorakiem wiec kto byl to widzial a jak nie to http://s05.imagehost.org/0886/17.jpg mozna luknac. Mysle ze nie wyszly zle i naprawde bardzo tanio.(tylko jest troche przy tym roboty)Ale np 200-300 kartonow dalo by [moderator] efekt na Stomilu. Pomysly z Napisem i sektorowka tez mysle sa b.dobre.W prawdzie trzeba wydac troche na nie kasy ale sa to rzeczy ktore mozna uzywac na innych meczach. pozdro!

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » wt 15 mar, 2005

Kartony mozna bez problemu dosc tanio zalatwic. Poprostu trzeba tylko wiedziec skad z tym akurat nie bedzie problemu :lol:

Awatar użytkownika
cinu
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 12
Rejestracja: pn 21 lut, 2005
Lokalizacja: Olsztyn, Jaroty
Kontakt:

Post autor: cinu » śr 13 kwie, 2005

moim zdniem powinien ktos zalozyc grupe np.ultasi cos podobnego do ssk ktora by miala swoje zebrania skladki i by omawiali nowe pomysly.

ludzie przecieszz zadna grupa niepowstala odrazu jestem pewny ze jak by powstala taka grupa ultras w olsztynie to napewno by dochodzilo doniej coraz wiecej osob !!!!!

a pozatym co szkodzi sprobowac przeciesz za pomysly sie nic nie placi moim zdaniem naprawde warto!!!!!!!

Majkel
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 42
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: Jaroty
Kontakt:

Post autor: Majkel » czw 28 kwie, 2005

tylko czy to wypali i czy to ma sens w koncu malo ludzi przychodzi na mecze ale wart sprobowac

Świder
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

OKS

Post autor: Świder » czw 28 kwie, 2005

No musi powastac unas grupa ultras bo same spiewy to jest juz w tych czasach lipa zadnych opraw meczuniema a szkoda bo mamy ladny stadion by i to fanie wygladalo pomyslcie nad tym mazur zorganizuj cos zacznijcie w 5 po czasie dojdzie pare osob napewno tylko trzeba zaczac

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » czw 28 kwie, 2005

CHĘTNI BY BYLI, TYLKO TRZEBA POKAZAĆ TYM NIEZDECYDOWANYM NA CZYM TO POLEGA CO I JAK I SIE ZDECYDUJĄ..
GRUPA ULTRAS TO DUZY PLUS DLA KLUBU, TYLKO JEST JEDEN MINUS.. KA$A.. SKĄD JĄ BRAĆ BO JEST JEJ TROCHE POTRZEBA, NA JAKĄŚ POŻĄDNĄ OPRAWĘ..

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » czw 28 kwie, 2005

Mario pisze: GRUPA ULTRAS TO DUZY PLUS DLA KLUBU...
tak jasne dla klubu gdzie wejście z pirotechnika to przestępstwo.
Mario pisze: TYLKO JEST JEDEN MINUS.. KA$A.. SKĄD JĄ BRAĆ BO JEST JEJ TROCHE POTRZEBA, NA JAKĄŚ POŻĄDNĄ OPRAWĘ
trzeba wrzucać do puszki a nie... :wink:

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » śr 26 paź, 2005

hmm ten temat poruszalem z pewna osoba :wink: po meczu z Elblagiem. Ogolnie pomysl warty przeanalizowania. Ale mysle ze najpierw wypadaloby sie spotkac pogadac cos ustalic.. dopiero pozniej pisac na forum. Takie moje zdanie. Jak na poczatek zbierze sie kilkanascie osob ktore sie zaangazuja na maksa to powinno byc ok. Ale mowie. moim zdaniem warto najpierw sie spotkac przy piwku i pogadac.
pzdr dla ekipy ultras sprzed meczu z olimpia :wink:

Awatar użytkownika
Wojtas
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 25
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Wojtas » śr 26 paź, 2005

a przypadkiem w olsztynie nie ma już takich grup?

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » śr 26 paź, 2005

Stworzenie takiej grupy w 4 lidze z myślą o 3 myśle że miało by sens. Mam nadzieje że ta 4 ligowa wegetacja w przyszłym roku się skończy gdyż wszyscy widzą co to powoduje... a oprawy choćby i w obecnej klasie rozgrywkowej napewno uatrakcyjniły by mecze. Ludzi chętnych do zaangażowania się w oprawy napewno by nie zabrakło-potrzeba tylko chęci i działania 8) Ja z paroma osobami z osiedla zaczeliśmy ostatnio robić pewne ''gadżety'', ale przy większej współpracy napewno efekty były by owiele większe a i sami dużo nie zdziałamy... 8)

I jeszcze jedno:
W sumie i tak całe forum już zeszło na psy i poziom jest porównywalny do dyskusji w piaskownicy.
Racja.
Ostatnio zmieniony śr 26 paź, 2005 przez ptr, łącznie zmieniany 1 raz.

Kyniu
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 260
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kyniu » śr 26 paź, 2005

Temat faktycznie warty pociągnięcia dalej i wprowadzenia słów w czyn. Tym bardziej,że odejdzie niektórym osobom parę spraw i będą mogły zaangażować się w taką grupę. Długie jesienno-zimowe wieczory mogą stać się już nie takie nudne :D A jeśli sam Pan Prezes stwierdził, że warto odświeżyć temat, to ja jestem tym bardziej za :D Tylko żeby znów się nie rozmyło.... :evil:

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » śr 26 paź, 2005

GLAPO De WARM napisał :
"Cały sposób działania grup internetowych opiera się na działaniu poprzez internet, gdzie się wszystko ustala i konsultuje. Grupa taka spotyka się dopiero na meczach, gdzie wprowadza w życie to co przygotowała. Jest to system stosowany głównie w klubach gdzie kibice nie są w stanie się spotykać z racji dużej odległości fan clubów. "

Jak coś to piszcie na maila [email protected] lub priv :idea: :!: Jak coś to ja wstępnie w to wchodze :!: pozdro 8) :idea:

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » śr 26 paź, 2005

Glapo de Warm pisze:W sumie i tak całe forum już zeszło na psy i poziom jest porównywalny do dyskusji w piaskownicy. .
w sumie dawno to juz napisalem :wink: forum staje sie bardziej "piłkarskie" niz kibicowskie :? takie małe rozmywanie tematu :wink:

Co do Grupy Ultras to (wygodnie usiąść prosze 8) )
ze tak napisze nieskromnie bawie sie w to kilka latek i powiedzmy ze wiem jak jest :wink: to tak na poczatek troche histori
Po latach marazmu odrodzenie ruchu kibicowskiego w Olsztynie przypadło gdzies tak w 2000/2001 roku o to głownie za sprawa kolegi M. z Hamburga i pomysłu na SBN.Tylko ze mielismy 1 lige jeszcze :wink: Wtedy wygladało to tak ,ze głownie w przerwie rozgrywek ligowych przedstawiciele fan clubów Stomilu i nie tylko spotykali sie na "wtorkowych zebraniach" (a ludzi przychodziło naprawde sporo).Poza luznymi rozmowami :)kazde fc wpłacało pewna sume cos ok 20-30 zł i tak z wiekszosci zebran zbierała sie neizła pula .Pieniadze głownie szły na oprawe meczow .I tak przed sezonem mielismy juz wszystko zakupione.Był to bardzo zdrowy układ i efekty tez były konkretne:)SZkoda ze wtedy spadlismy ale to juz przeszłosc.
Pozniej w 2 lidze zrobiło juz sie ciut gorzej i "zdrowy układ"jak i kilka czołowych postaci poszło w zapomnienie niestety.Ale zawsze cos staralismy sie robic .
Z tamtych lat ludzi angazujacych sie zostało moze z 5 i to głownie oni teraz nakrecaja ULTRAS na Stomilu (chociaz tez juz maja chwile słabosci ;) ) To takie przypomnienie poczatkow.

Wiele razy juz poruszalismy watek załozenia jakiejs oficjalnej grupy o tym charakterze ale nikt z nas nigdy nie uwazal sie za ultarsa czy tez chuligana :lol: :lol: Od poczatku bylismy i jestesmy STOMILOWCAMI (kibicami ,nie piłkarzami naszej wsopaniałej B klasowej druzyny ;) )
Wytrwałym dziekuje za uwage 8)

Teraz juz cos w temacie obiecuje :wink:
Po 1 kazdy wie ze z fekwencja młynowa jest ostatnio blado i to podstawowy propblem :(
Po 2 Odrazu pisze ze jestem przeciwny grupie o charakterze internetowej (bardziej mi sie z Ketrzynem kojarzy :lol: )
Wiem ze jest kilka osob zainteresowanych ultrasowaniem (niektorzy juz zaczeli przygotowania )i mam nadzieje ze cos stworzymy .
To tak na goraco z mojej strony.Czekam na zdanie innych
Dobranoc 8)

Pawello
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 wrz, 2005
Lokalizacja: Olsztyn/ Jaroty
Kontakt:

Post autor: Pawello » śr 26 paź, 2005

Grupa Ultras to dobry pomysł warto się nad tym poważnie zastanowić :!:

Pojezierski
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1020
Rejestracja: sob 06 mar, 2004
Lokalizacja: Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Pojezierski » śr 26 paź, 2005

Może ktoś ma jakieś pomysły :?: Coś więcej do powiedzenia :?: Czekam na jakieś konkrety :wink: Ja jestem zainteresowany ( jak zawsze ) :twisted:

NAGÓRKI
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 paź, 2005
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: NAGÓRKI » śr 26 paź, 2005

Musiałem sie tym z WAMI podzielić
http://jagiellonia.eu.org/
trzeba najpierw wejść w fotki--->>>zjechać niżej :) wejść w RÓŻNE FOTKI, nastepnie -->>> zdjecia z czasów wielkiej (MAŁEJ) Jagi ---->>>i ... 12 zdjęcie to zdjęcie z finału PP w Olsztynie z 89 roku :lol: !!z tego co pamiętam to kiedyś był wlaśnie poruszany tu ten temat ,wiec udało mi sie fote znależć 8) aż sam jestem z siebie dumny :D

[moderator-nie prościej było od razu wkleić 8) ]

Obrazek

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » czw 27 paź, 2005

Intertrans < ja też tego tak do końca nie widze jako działalnośc poprzez internet ale chyba rozumiesz ludzi z poza Olsztyna tzn. z róznych Fc (?) . Nie mam aż tyle $$$ żeby wpadać co np. wtorek na zebrania , nie mam tez tyle czasu . Ale napewno chcialbym miec w tym "jakiś" udział nie tylko $$$ , a wszelkie moje sugestie mogłyby trafiać poprzez internet... :? (???) dochodzą do tego rozmowy przed meczowe ustalenia , czasami pomeczowe :wink:
PS. ludzie nie siedzcie tyle na kibice net itd. zajmimy się własnym klubem i sprawami czy problemami nas dotyczącymi ...500 osób na forum a co do czego przychodzi to większośc udziala się w tematach typu ulubiony browar czy stosunek do innych ekip ... !!! :arrow: :arrow: :arrow: :idea:


CZEA>>>MY<<< NA WASZE ZDANIE W TYM TEMACIE !!! POZDRO :idea:

ODPOWIEDZ