Wikipedia - Artykuł na medal

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » śr 13 cze, 2007

Poza tym klub nie powstał pod nazwą Stomil! W 1945 roku nikt jeszcze nie miał pojęcia o czymś takim jak fabryka opon w Olsztynie, a to przecież od niej klub zyskał nazwę. Niewtajemniczonych odsyłam do historii klubu, zarówno na wikipedii, jak i na naszej stronie.
Dla mnie powstał STOMIL znam historię swojego klubu także nie musisz mnie nigdzie odsyłać moje słowa mają charakter przenośny. Zawsze utożsamiałem się z nazwą OKS STOMIL OLSZTYN mimo iż w ciągu ostatnich kilkunastu lat "oficjalna" nazwa klubu kilkakrotnie się zmieniała. Nawet gdy był to MOKS czy Halex czy tak jak teraz OKS 1945 to zawsze był będzie jest to ten sam STOMIL proste. Dla mnie jest to oficjalna i jedyna słuszna nazwa i tak już pozostanie zawsze

Pawson
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 493
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: Pawson » śr 13 cze, 2007

racja :) :brawa:

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 13 cze, 2007

Bodzio pisze:Dla mnie powstał STOMIL znam historię swojego klubu także nie musisz mnie nigdzie odsyłać moje słowa mają charakter przenośny. Zawsze utożsamiałem się z nazwą OKS STOMIL OLSZTYN mimo iż w ciągu ostatnich kilkunastu lat "oficjalna" nazwa klubu kilkakrotnie się zmieniała. Nawet gdy był to MOKS czy Halex czy tak jak teraz OKS 1945 to zawsze był będzie jest to ten sam STOMIL proste. Dla mnie jest to oficjalna i jedyna słuszna nazwa i tak już pozostanie zawsze
Nie oświeciłeś mnie tą wypowiedzią, bo dla mnie jest to jak najbardziej jasne :) Dlatego tego typu opis umieściłem w dziale "kibice". To my utożsamiamy się ze Stomilem, a nie z WiM, OKP, Halexem czy innym tworem. Sam klub nazywa się jednak obecnie tak jak się nazywa i pod taką nazwą znajdziesz go we wszelkich rocznikach, statystykach czy encyklopediach. Poza tym na wikipedii istnieje tzw. przekierowanie ze strony "Stomil Olsztyn" do "OKS 1945 Olsztyn" :) Czy coś jest tu jeszcze niezrozumiałe?
THE CORE pisze:Moje informacje do Twojego artykułu sa takie, że wikipedia nie jest żadną encyklopedią. Bo za encyklopedię nie mogę niestety uznac "dzieła", w którym byle ślusarz może wypisywać się o neurochirurgii, rolnik o bombie wodorowej, muzułmanin o chrześcijaństwie, głuchoniemy o mazurkach e-mol Szopena a gimnazjalista o Stomilu. Z całym szacunkiem do slusarzy, rolników, muzułmanów, głuchoniemych i gimnazjalistów.
A jesli chcesy wiedziec jak ewoluowala nazwa Stomilu to polecam archiwum OBN w Olsytznie. Masz tam roczniki GO.
Wikipedia jest encyklopedią, tyle że wolną, a więc każdy może być jej autorem. Być może i ślusarz będzie miał pojęcie o medycynie, a jeśli nawet nie i wypisze jakieś bzdury to znajdzie się ktoś kto to zweryfikuje. Poza tym nie rozumiem Twojej aluzji do gimnazjalistów w Stomilu. Fakt, kilku z nich pewnie przesiaduje tu na forum by nabijać posty a na mecze wybiera się dla zwykłej napinki. Dla mnie ważne jest jednak to, że wielu jest takich, którzy mimo, że w latach kiedy Stomil odnosił największe sukcesy, latali jeszcze w pampersach, to teraz utożsamiają się z klubem IV-ligowym, nie wiedząc o ile piękniej było kiedyś pare szczeblów wyżej. I z tego należy się cieszyć, bo skoro klub przyciąga młodzież nie znającą smaku I-ligi, to chyba dobrze wróży na przyszłość.
Ostatnio zmieniony śr 13 cze, 2007 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Post autor: K.K. » śr 13 cze, 2007

MasteR pisze: Poza tym nie rozumiem Twojej aluzji do gimnazjalistów w Stomilu. Fakt, kilku z nich pewnie przesiaduje tu na forum by nabijać posty a na mecze wybiera się dla zwykłej napinki. Dla mnie ważne jest jednak to, że wielu jest takich, którzy mimo, że w latach kiedy Stomil odnosił największe sukcesy, latali jeszcze w pampersach, to teraz utożsamiają się z klubem IV-ligowym.

Moze nie za pampersa bo wszystko pamietam ale dziekuje za poparcie ;)

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: Aro » czw 14 cze, 2007

Bodzio pisze:Dla mnie powstał STOMIL znam historię swojego klubu także nie musisz mnie nigdzie odsyłać moje słowa mają charakter przenośny. Zawsze utożsamiałem się z nazwą OKS STOMIL OLSZTYN mimo iż w ciągu ostatnich kilkunastu lat "oficjalna" nazwa klubu kilkakrotnie się zmieniała. Nawet gdy był to MOKS czy Halex czy tak jak teraz OKS 1945 to zawsze był będzie jest to ten sam STOMIL proste. Dla mnie jest to oficjalna i jedyna słuszna nazwa i tak już pozostanie zawsze
Bodzio!! 100% poparcia!! Nie bez powodu śpiewamy "BYŁ, BĘDZIE, JEST!!"
Pozatym niezależnie od nazwy kibice zawsze byli nazywani Stomilowcami :] Tak jest do dnia dzisiejszego

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 14 cze, 2007

Wątpie by znalazł się tu ktoś taki, kto by tego nie poparł, ale panowie, nie rozmywajcie tematu. Powrót do jedynej słusznej nazwy dla klubu ma swój osobny temat i z resztą oddzielną stronę :)

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły do wikipedii?

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pt 15 cze, 2007

po0baw się w frekwencje

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 15 cze, 2007

Chodzi Ci o statystyki związane z frekwencją? Na pewno powstaną :) Z resztą część statystyk jest już tu

http://pl.wikipedia.org/wiki/OKS_1945_O ... o%C5%BCnej

Część mam w brudnopisie i jak będą już gotowe trafią do artykułu :)

WSPTEAM
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 222
Rejestracja: wt 21 lut, 2006
Lokalizacja: z WSP/Londyn

Post autor: WSPTEAM » pt 15 cze, 2007

na 90minut.pl możesz poszukac w archiwum przy meczach jest frekwencja

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: Aro » pt 15 cze, 2007

WSPTEAM pisze:na 90minut.pl możesz poszukac w archiwum przy meczach jest frekwencja
Niestety na 90minut.pl często jest ta frekwencja przekłamana. Rozbieżności dochodzą czasem nawet do kilku tysięcy widzów.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 19 cze, 2007

Czy ktoś posiada wiedzę na temat ewolucji nazwy klubu? Od kiedy klub zyskał nazwę Stomil, kiedy nazywał się OKS OZOS i jak nazywał się wcześniej (OKS?)?

Czy ktoś posiada może herby (takie jak widnieją w dziale "historia" na stronie) "prywatnej" produkcji, tak by można umieścić je w wikipedii (przynajmniej obecny herb)?

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » wt 19 cze, 2007

Posiadam wszystkie herby, a przynajmniej te, które mogłem odtworzyć z wpinek. Wykonywałem je sam, więc chyba nie zostaną złamane żadne prawa autorskie. Jak chcesz mogę je udostępnić.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 20 cze, 2007

MasteR pisze: Wikipedia jest encyklopedią, tyle że wolną, a więc każdy może być jej autorem. Być może i ślusarz będzie miał pojęcie o medycynie, a jeśli nawet nie i wypisze jakieś bzdury to znajdzie się ktoś kto to zweryfikuje. Poza tym nie rozumiem Twojej aluzji do gimnazjalistów w Stomilu. Fakt, kilku z nich pewnie przesiaduje tu na forum by nabijać posty a na mecze wybiera się dla zwykłej napinki. Dla mnie ważne jest jednak to, że wielu jest takich, którzy mimo, że w latach kiedy Stomil odnosił największe sukcesy, latali jeszcze w pampersach, to teraz utożsamiają się z klubem IV-ligowym, nie wiedząc o ile piękniej było kiedyś pare szczeblów wyżej. I z tego należy się cieszyć, bo skoro klub przyciąga młodzież nie znającą smaku I-ligi, to chyba dobrze wróży na przyszłość.
No fajnie, zgadzam się prawie we wszystkim. Po za tym, że wikipedia jest dziełem encyklopedycznym. Ja uważam, że na miano encyklopedii zasługują tylko wyadwnictwa sporządzane przez fachowców w danej dziedzienie. Co nie znaczy, że myślę, iż o Stomilu są same bzdury. Po prostu nie cenię "dzieła", które jest tworzone przez amatorów i w którym każdy moze wpisać co chce - chodzi mi o daleko posunięty subiektywizm.

MasteR pisze:Czy ktoś posiada wiedzę na temat ewolucji nazwy klubu? Od kiedy klub zyskał nazwę Stomil, kiedy nazywał się OKS OZOS i jak nazywał się wcześniej (OKS?)?
Przecież napisałem Ci żebyś poszukał w Ośrodku Badań Naukowych wna rogu Partyzantów i 1-go Maja. Tam masz wszystkie roczniki GO. Kiedyś szukałem, ale innych informacji i byłem bardzo zadowolony.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 20 cze, 2007

Dzieło tworzone przez amatorów? Trochę Cię tu nie rozumiem. Wytłumacz mi, co rozumiesz poprzez pojęcia amatora i, co za tym idzie profesjonalisty w dziedzinie piłki nożnej. Czy istnieje może jakiś dyplom, który z człowieka może zrobić profesjonalistę w tej dziedzinie? Bo jeśli nie to kto ma być w takim razie profesjonalistą? Tylko i wyłącznie dziennikarz, który z resztą często patrzy subiektywnie, pod kątem lokalnego patriotyzmu.

W wikipedii wiele artkułów jest zbytnio nasyconych subiektywizmem. Tam coś takiego nazywa się POV-em, czyli brakiem neutralnego punktu widzenia. Jednak zawansowani wikipedyści starają się wzajemnie neutralizować artykuły.

I jeszcze jedno, w wikipedię redaguje także masa ludzi, nie będących amatorami w różnych dziedzinach. Niektórzy mają też na to papier...

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 20 cze, 2007

Moje uwagi były ogólnie o wikipedii, a nie konkretnie o piłce nożnej. Masz rację, że futbol to sprawa trochę inna niż np. gwintowanie czy trepanacja czaszki.
Uważam natomiast, że fatycznie istnieje dyplom, który, jak napisałeś "może zrobić z człowieka profesjonalistę w dziedzinie piłki nożnej". Jeśli chodziło Ci o historię to takim dyplomem bedzie np. magisterium z historii. Z dziennikarstwa też. Tylko, że takich ludzi jest baaardzo mało.
Napisałeś tez coś o "zaawansowanych wikipedystach". Parafrazując Twoje pytanie czy istnieje jakiś dyplom, który z człowieka może zrobić specjalistę, ja zapytam jakie trzeba spełnić kryteria aby zostać uznanym za "zaawansowanego wikipedystę"? Może są dyplomy? :D
OK, pracuj nad wikipedią - może kiedyś dzięki takim zapaleńcom jak Ty, tacy jak ja będą mogli powiedzieć, że wikipedia jest wybitnym źródłem wiedzy. Ale na razie pozostanę przy swoim zdaniu. Też kiedyś pisałem coś do wikipedi ale bardzo szybko zwątpiłem, widząc co wypisują inni. No i nie jestem żadnym autorytetem :|
pozdrawiam
p.s. Moja rada z OBN nie była żartem.

ODPOWIEDZ